Mi nesto i radimo...

simpson H
simpson H

Mi nesto i radimo...

Postby simpson H » Mon Nov 10, 2008 1:56 am

Od ovog vikenda nadam se, dolaze neka bolja vremena za Drinu kao i za sve nas (ili skoro sve). Naime zajednickom akcijom naseg sajta i MFS-a uspeli smo da izdejstvujemo zaposljavanje treceg ribocuvara za Drinu na terenima oko Bajine Baste. Priprema za ovo traje vec vise od mesec dana, detalje necu da iznosim, nema ni potrebe. Rec je o gospodinu Harisu Corovicu, koji je ujedno i nas clan, a rezultati su vise nego ocigledni i na samom terenu. Haris ocigledno zna sta radi, upustio se u ovako nezahvalan posao sa puno elana. Sudeci po ovom vikendu procenat izlazaka na "lice mesta" je 100%, sto ce reci da smo se oba dana sreli na vodi i samo se nadam da ce ovo postati uobicajena stvar. Takodje se nadam da ce ovo osvezenje uticati i na dosadasnje cuvare Mifa i Slobu da budu jos bolji u svom poslu.

Bilo je i neprijatnih scena ovog vikenda. Jedna ostra kritika za cuvara Slobu koji se nije odazvao na poziv i prijavu za coveka koji lovi na tirolac. Vrhunac drskosti je sto se to desava na terenu poznatom pod imenom Splaviste, uz samu tablu sa upozorenjem da je pecanje na tirolsko drvce zabranjeno. Da stvar bude jos gora u pitanju je neko ko je duzan da radi po zakonima ove drzave, policajac iz Bajine Baste. Za mene je to katastrofa!
Nadam se da ce Haris, Mif i Sloba naci nacin da se konacno i za sva vremena obracunaju sa takvima.
Dugujem i zahvalnost Raci iz Valjeva cija firma gazduje ovim delom Drine, sto je imao sluha za Ivanov (MFS) i moj predlog i sugestiju.
Ocekujemo ubuduce i nove detalje u vezi akcija koje sprovode cuvari na Drini a ako bude bilo potrebe mozemo da otvorimo i jedan podforum za takve i slicne namene!

Ono djubre na putu za revir o kome smo danima kukali umesto da i sami nesto ucinimo i uklonimo ga, pokupio je Haris. Ja prihvatam deo krivice za to.
Harise samo napred i srecno ti bilo! Trebace ti siguran sam.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

ranko
guide

Re: Mi nesto i radimo...

Postby ranko » Mon Nov 10, 2008 1:19 pm

Bojane hvala na ovomlepom tekstu koji si nam predočio i istinski opisao takođe i ja čestitam Harisu na njegovom poduhvatu koga sam juče na Drini upoznao u redovnoj kontroli i jako mi se svideo kao čovek i želim mu uspeha u daljem zalaganju i radu da se Drina sačuva i da na njoj uživamo u našem Mušičarenju bistro, Ranko.

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Mon Nov 10, 2008 6:34 pm

Posmatrajuci to sa tacke jednog Srbina, je veliki uspeh i kamen pokreac. Sto kazu od necega se mora krenuti. Novom cuvaru zelim sve najbolje, ali poznajuci nasu prirodu bojim se da covek sa toliko elana ne bude izgubljen iza novih vrata koja se otvaraju u njegovom zivotu.
Niste samo pokrenuli akciju cuvanja, vec i jednu lavinu neprijatelja koji ce se okrenuti protiv vas, toga radi da bi se culi i bili primeceni. Ovo je momenat od koga MSS nesme krenuti unazada ili uzstuknuti ni jedan tren. Mnogi smo svedoci onoga sta se i kako izdesavalo na ovome sajtu, za mene licno razlog je ljubomora i nesposobnost da se dostigne kavliletet i kvantitet musicarenja.com
Neka vam je sa srecom ovaj uspeh, daj boze da ih bude jos pa da i moj prelepi LIM dodje na red da bude zasticenj od mesara, dinamitasa i elektricara. Jer od 2000.godine nijednom nisam morao da pokazem dozvolu niti sam video cuvara niti znam da postoji niti znam bilo sta o dozvoli. Ali zato sam znaoo mesta na kojima ljudi najvise bacaju mreze, struju, krec, kiselinu iz akumulatora.......
Ovaj uspeh do konacnog trijumfa ima jos dug i trnovit put. Puno srece, hrabrosti i volje.
M. Damjanovic

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Nov 10, 2008 6:48 pm

Don, prvo hvala na lepim recima za sajt.
Drugo, ovo sto sam objavio nije neki uspeh vec samo jedan od pokusaja da se uradi nesto konkretno i to na nasoj najvecoj reci. Mi smo makar pokusali a nadam se da ce biti svima od koristi.
Najvece zasluge treba da se pripisu coveku koji je stvarno resen da da svoj doprinos i zrtvu u sputavanju javasluka, koji na Drini traje vec dugo. Budite sigurni da Haris ima volju a sigurno mu je dobrodosla pomoc svih nas.
Ono sto je sigurno je da o svim problemima treba pricati potpuno, kako to nasi politicari vole da kazu, transparentno i javno.

Haris
fly fisherman

Postby Haris » Mon Nov 10, 2008 9:36 pm

Pozdrav svima.Kao prvo moja je obaveza da se zahvalim simpsonu i ivanu dragojlovicu.Znate zasto.Hvala na ovako lijepim rijecima sims.Takodje hvala vama Ranko.Nikada nisam sreo takvog musicara koji je toliko pun pozitivne energije i pricati sa njim je veliko zadovoljstvo.Don nisam vas upoznao.Ja se nadam da ce doci do toga ali u svakom slucaju hvala puno.Trudicu se da budem prema svima isti na Drini.Nista me nece pokolebati i polako doci ce vrijeme kada ce Drina biti popularnija i bolja destinacija od svih rijeka u Evropi.Dodjite ljudi na Drinu,uzivajte u ribolovu i naravno budite fer na vodi.Moj moto je uvijek bio \\\\\\VRATITE ZIVOT U VODU\\\\\ A ovo sa ciscenjem nije prvi put.Ludi rostiljaju ja pecam.Oni zavrse i odu a ja ocistim za njima i naravno sve to u kantu. Pozdrav svima i bistro

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Mon Nov 10, 2008 10:12 pm

Trudicu se da budem prema svima isti na Drini.Nista me nece pokolebati i polako doci ce vrijeme kada ce Drina biti popularnija i bolja destinacija od svih rijeka u Evropi.Dodjite ljudi na Drinu,uzivajte u ribolovu i naravno budite fer na vodi.Moj moto je uvijek bio \\\\\\VRATITE ZIVOT U VODU\\\\\ A ovo sa ciscenjem nije prvi put.Ludi rostiljaju ja pecam.Oni zavrse i odu a ja ocistim za njima i naravno sve to u kantu. Pozdrav svima i bistro

Svaka čast na ovome!

Puna podrška i drži se!

Aco Ivanović

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Mon Nov 10, 2008 11:42 pm

Svaka čast!
Harise,posao ribočuvara je vrlo nezahvalan i često na ivici da se posvađaš sa nekim ko ti je dobar prijatelj.Ovo ti kažem iz sopstvenog iskustva.Tebi želim dobro zdravlje,a Drini da vrati stari sjaj.
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

cori
fly fisherman

Postby cori » Tue Nov 11, 2008 1:14 am

Bas mi je drago Harise, sto si se zaposlio, ali je to veoma tezak, odgovoran i naporan posao.
Nadam se da ces se snaci. Postupaj prema svima isto i ni po babu ni po stricevima.
Zelim ti da ostvaris tvoj naum. Drina bez krivolova i Drina sa puno ribe!
Bistro!

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Tue Nov 11, 2008 9:48 am

Šta je krivolov i šta je Drina puna ribe?Ima li definicija?Da ne jurite malko na vjetrenjače?Drina nije zanimacija jednog čovjeka,nije "one man music show".Čak vam se ni lokalni ribočuvari ne odazivaju na poziv za sprečavanje lopovluka,ako je tirolac lopovluk,kako kažete.Jel taj čovijek treba da se zamjera,zbog čega?Kako je nagrađen?Očito nedovoljno kad se ne odaziva na poziv.

Ovo mi liči na našu skupštinu.Sve je lijepo,sve idealno,a niko od ministara da izađe među narod.Ili na policiju.Tu su samo da kažnjavaju i naplaćuju,nema edukacije vozača.

Razmislite malo o tome.I što reče neki pokojni USA predsjednik;
"do not ask what your country can do for you,ask what you can do for your country"

Neće Drina na zelenu granu koliko se god gosp. Haris bude zalagao za nju.Sam je i može samo neko zlo,daleko bilo,da navuče.Založite se malo više svi.Pa makar i silom,ako drugačije ne ide.
Image

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Nov 11, 2008 11:27 am

Ajd' zeko ne tupi!
A o cemu mi pisemo ovde? Jel' radim nesto konkretno? Jesam li oterao coveka sa tirolcem na licu mesta? Jel' treba ja da ga jurim 200m uzvodno sto se premestio? Okrenuo sam brate telefon cuvara koji je tada bio na duznosti i javno rekao da se nije odazvao na poziv! On za svoj posao prima platu, verovatno nedovoljnu ali prihvatio je da radi za tu platu!
Jesam li uticao na to da se Haris primi kao cuvar? Sta si ti uradio? Evo izdejstvuj preko svoje organizacije, kluba musicara NS, ciji si clan, da se zaposli jos jedan cuvar. Moze i na deljaka sa Galovicom, valjda klubovi sluze i takvim stvarima.
Ovo o cemu si pisao se odnosi na tebe i slicne demagoge koji kazu nesto tek da bi rekli, a ne cine nista. Ali svi vec znaju da ""pas koji laje ne ujeda".

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Tue Nov 11, 2008 11:37 am

Pa tačno,apsolutno tačno.Ja sam na Drini bio jednom u zadnjih deset godina.A ti?Ali i dalje laješ,ne ujedaš.Moj klub nema veze s Drinuom.A ni Galovica.Ali ti i tebi slični ste predplaćeni na Drinu.I onda kažeš,oterao si tirolaša,ali te mrzilo da ga skroz oteraš,pa se on spustio 200m niže.

ALO!!!!!!!!!!!!!!!!!

I misliš da si učinio čudo ako si zaposlio Harisa.Svaka čast na tome,ali meni to izgleda samo kao pranje ruku.U fazonu;"evo ja sam ga zaposlio,a on nek vadi oči".Si ti čuo onu "dva loša ubiše Miloša"?Šta će on sam protiv lopova,a već je viđeno da onog što si pomenuo zabole ćošak za to šta se dešava na Drini i ko šta radi.Reci mi kako je upravnik vode kaznio svog čuvara na neodazivanje pozivu????I ne vrijedi previše da tupiš,jer ti tupiš.I to samo iz svog interesa.Bolje obrazuj ljude da shvate prednosti C&R,i da puštaju ribu ulovljenu na Drini.Možeš,imaš kako.Pitanje je samo koliko imaš uticaja,jer mnogi viđeniji članovi OVOG A I DRUGIH foruma,istu tu ribu nose kućama.
Image

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Nov 11, 2008 11:49 am

Zeko ako ovo nije konkretno doprinos onda stvarno nemam pojma sta je. Ja se nalazim 200km od Drine i ucinih nesto, neka slicno uradi svaki stoti musicar pa je odlicno!
Haris zna usta se "upleo", covek zivi na licu mesta i odlicno poznaje situaciju sa Drinom. Dobrovoljno je prihvatio "pravila igre" i njegov doprinos i za ovih nekoliko dana je neuporedivo veci nego svih nas, ukljucujuci i mene. Od neceg se mora krenuti, pokreni slicno pitanje na sastanku vaseg kluba pa ucinite i vi nesto ovako malo!
Ovo nema veze sa C&R koji je stvar licnog opredeljenja a ovaj sajt to propagira mnogo vise od svih ostalih zajedno.

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Tue Nov 11, 2008 11:53 am

Malo jr to mušičara onda.Niko tebe i tvoj rad ne podcijenjuje,BRE.Samo kažem da treba sistematski raditi da bi se došlo do bilo kakvih riješenja na rijeci veličine Drine.Pa na Ribniku popišanom od 5 km toka imaš tri čuvara i Gorana s njima.I 24h su prisutni,pa opet imaju problema.A moš' misliti na onolikoj Drini,sa dva čuvara,od kojih 50% boli ona stvar za njihov posao.Daj neke kazne ioduzimanje pribora,pa da vidiš...

Na Tari čuvari "lete kano soko" tice jesu li samo primjetili nekomuvanje uz vodu.Kad takav red bude na Drini,bit će i ribe.
Image

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Nov 11, 2008 11:57 am

Samo lud covelk moze da poredi komercijalne revire poput Ribnika i Kolasina i otovorenu i ogromnu vodu poput Drine. Jesi li platio dozvolu za Drinu da bi lovio na njoj? Jesi li platio na Ribniku i Kolasinu?

sale
master of fly fishing

Postby sale » Tue Nov 11, 2008 12:29 pm

Zeko bolje nemoj nista pisati ako ne znas sta da kazes ,nekad je pametnije cutati.
sale-eurofish

Return to “Obaveštenja i akcije”