Vestacki mrest mladice Perucac 2011

Sve vezano za ekologiju i očuvanje reka
sale
master of fly fishing

Re: Vestacki mrest mladice Perucac 2011

Postby sale » Mon Jan 27, 2014 6:23 pm

Sta je dakle tvoj predlog Pex ?
Da se sedi skrstenih ruku i da se ceka da se prvo promeni svest Srba pa da se onda krene u poribljavanje
sale-eurofish

pex
master of fly fishing

Postby pex » Tue Jan 28, 2014 10:12 am

Vidim da me ne razumes, ali ne krivim te, obicno sam nepovezan i konfuzan....ponekad nedorecen...medjutim rekao sam vec da je to sto se pokusava dobro i da sam na strani entuzijasta, da mogu i ja bih se ukljucio u akciju na bilo koji nacin...ovako....ostaje mi samo da pricam....

Ono sto pokusavam reci i pokusavam da skrenem paznju da GRUPA ENTUZIJASTA NE MOZE NISTA DA URADI DUGOROCNO SVE DOK JE CUVARSKA SLUZBA LOSA DO NIKAKVA, I DOK LOPOVI HARAJU REKOM.....DOK NE POSTOJI DIJALOG IZMEDJU NADLEZNIH KORISNIKA I CUVARA SA OBE STRANE REKE.....eto...jel treba da nacrtam ?????

Ako vam nije jasno ova situacija sa mladicom ceka i ostale vrste...skobalja, pa mrenu i na kraju i lipljana....ovo sto se desava sa zimovnicima i skobaljem sam pricao jos pre 7-8 godina.....ali su mi govorili da sam lud...e pa sada neka idu neka love 50+ skobalja u Spomeniku....aaa ali juce....

Voleo bih da gresim.......ali se bojim da sam u pravu.....KAO I OBICNO SAMO JE POTREBNO VREME DA SE SHVATI I DA STVARI DODJU NA SVOJE POGRESNO MESTO.....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

prota71
instructor

Postby prota71 » Wed Jan 29, 2014 2:01 am

Pex....al ga ima na Krivom viru :mrgreen:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Jan 29, 2014 9:44 am

pex wrote:Ono sto pokusavam reci i pokusavam da skrenem paznju da GRUPA ENTUZIJASTA NE MOZE NISTA DA URADI DUGOROCNO SVE DOK JE CUVARSKA SLUZBA LOSA DO NIKAKVA, I DOK LOPOVI HARAJU REKOM.....DOK NE POSTOJI DIJALOG IZMEDJU NADLEZNIH KORISNIKA I CUVARA SA OBE STRANE REKE.....eto...jel treba da nacrtam ?????

Znas kako Pex, na nesto mozes da utices i tu se slazem sa tobom, na cuvare recimo. Ali ne mozes da utices na lopove. Zamisli da si vlasnik banke koju redovno pljackaju, jel predlazes resenje tipa "e moja banka nece da drzi novac jer ima lopova". Necemo da ubacujemo mladice jer ima lopova? Vidjas lopove, pa prijavi ih covece...

Sto se tice dijaloga izmedju korisnika sa obe strane reke, mislim da i tu postoji ogroman napredak, ali vise o tome moze da ti kaze Ekoljuba.

Ne mozes nesto sto je decenijama upropascavano da resis za jedan dan jednim potezom carobnog stapica.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Wed Jan 29, 2014 6:41 pm

OK prihvatam sve....u pravu ste....

Samo bih jos dodao da ono sto je upropascavano godinama da bi se poboljsalo treba prvo da se zaustavi dalje propascenje pa tek onda da se radi...ali sta ja pricam ionako cete sve izokrenuti.....
svaka cast ekipi koja radi na poribljavanju zelim im sve najbolje i srecu pride..pa se vidimo u ovoj temi za par godina....

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Jan 29, 2014 7:39 pm

j****e Pex, pa ja ti napisah da na neke stvari ne mozes da utices i sad ako ne mozes da utices onda treba da dignes ruke od svega? Ili ipak da uradis nesto sto je u tvojoj moci i nadas se da ce i drugi uraditi isto.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Wed Jan 29, 2014 8:51 pm

Ako nesto ne zelis da uradis nadjes izgovor, a ako zelis nadjes nacin......

Ne prihvatam neke stvari na koje ne moze da se utice...MOZE DA SE UTICE NA SVE..NA NEKE MANJE NA NEKE VISE...DIREKTNO ILI INDIREKTNO....

Opet ponavljam zbog ovih koji me pogresno shvataju...i ja zelim najbolje u svemu tome i pomogao bh kada bih bio u situacaiji ili kada bi bilo potrebno....jedino sto je generalno moj problem sto sve u zivotu radim temeljno i od pocetka sto je veoma bitno...za sve stvari..treba ih raditi od pocetka....

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Jan 29, 2014 11:22 pm

Pa hajde utici onda da se suzbije krivolov i nekontrolisano iskopavanje sljunka? Ne prihvatam ti nikakav izgovor, eto nama resenja za Drinu cas posla.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Thu Jan 30, 2014 9:57 am

BRAVO! Ti si kralj...

tommylee
guide

Postby tommylee » Thu Jan 30, 2014 10:03 am

Ja dobio informaciju juče da će početi izgradanja jedne protočne HE,što će otvoriti vrata za druge HE :(

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Tue Mar 18, 2014 1:38 pm

POZIVNICA MAIL.jpg

Evo da iskoristim priliku i da vas pozovem da posetite jednu od tribina i projekciju filma "The Story of a Danube Salmon" u Beogradu, Novom Sadu ili Bajinoj Basti. :grin:

26. mart, Bioskop Fontana, Beograd, 20:00
28. mart, Bioskop Kulturnog centra, Novi Sad, 19:00
30. mart, Bioskop Vlaja, Bajina Bašta, 18:00

Vidimo se. :P
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

schok
guide

Postby schok » Mon Mar 31, 2014 2:56 pm

http://media.rtv.rs/sr_lat/cari-ribolova/5650" onclick="window.open(this.href);return false;

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Fri Apr 18, 2014 1:00 am

Promocije su prosle odlicno, reakcije na film su stvarno nadmasile nasa ocekivanja, bese i lepa posecenost kao i odlicna propracenost u medijima dogurasmo cak i do Dnevnika na RTS 1 u 19:30. :P

Evo ko zeli da pogleda ovaj lep film a i da malom donacijom pomogne projekat i ekipu koja je snimila film i koja vec uveliko radi na novim podvodnim filmovima, moze da uradi tako sto ce da donira 1000 din. ili vise na racun "Drustva za zastitu i proucavanje riba" a za uzvrat ce dobiti disk sa filmom.

Za dogovor i detalje mozete me kontaktirati na email: ekoljuba@yahoo.com , moj tel. ko ga ima ili na PP ovde na forumu.
Društvo za zaštitu i proučavanje riba
E-mail: dzprns@gmail.com
http://www.fishprotection.org.rs" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Društvo za zaštitu i proučavanje riba
Trg Dositeja Obradovića 2 IV/23
Novi Sad
PIB: 105183423
Matični broj: 08879117
Račun kod Vojvođanske Banke a. d.: 355-1109561-97
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

Return to “Ekološke teme”