Dynamic Roll ili Switch cast?

Tehnike zabačaja, saveti, trening,...
Veso
instructor

Postby Veso » Thu Mar 13, 2008 11:23 pm

FlyCaster wrote:Veso,
Pozdravi Bazza puno od mene kad ga vidis!
FC

Ha, ha, i mislio sam da se znate!! Vidjecu ga sad u subotu, prenosim pozdrave, naravno!

FlyCaster
instructor

Postby FlyCaster » Thu Mar 13, 2008 11:44 pm

Bazzov napredak je malo tchudo !
Naime pre godinu ,dve javio sa na SL,poslao klip sa svojim bacanjem i pitao sta valje sta ne valja.
Kuku,mene,nije valjalo nista ! :lol: :lol: :lol:
Ali,meni se svidjao sto je onako otvoren,i sto vidim da oce da uci.
Tako ti mi zapocnemo diskusiju u SL stilu,sto stranica i tries' ljudi krene da ga nauci ili da se crkne.
Za par meseci je napredovao toliko da je to strasno.
On je verovatno najdrastiniji primer nekopga ko je za par meseci,od (sorry Bazz) dunstera presao put do zaista dobrog bacaca,SAMO koristeci savete preko INTERNETA.
Moram da kazem,da me je SVE poslusao sta sam mu rekao,i na to sam ponosan.
Onda je upoznao i Stefana,mladog i neverovatno perspektivnog Instruktora,i jos vise napredovao,ali sada uceci u zivo.
Onda je napravio i Sajt,i vidim da mu dobro ide,i ja se tamo ponekad javim ,itd...
Switch sa klipa je klasicni "Flip-Flop" Paul Arden Switch stil,jer je njegov ucitelj Stefan prevazisao i Paual u Flip Flopu, i razvija neki svoj "turbo" FF stil.
Vidi se kako lakat vodi putanju potkovice,,drift,lakat vodi dole,slip,dlan napred,kasna rotacija,kasni haul,itd...da ga ne analiziram jos jedanput :wink: dosta je bilo...
Bazz je takodje izuzetan fotograf,i vredi posetiti njegov sajt zbog toga,i videti predivne pejsaze Skandinavije iz njegovog ugla...
Itd,itd
Pozdrav
FC

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Fri Mar 14, 2008 10:35 am

Ovaj drugi klip je terminoloski pogresan!

To je Snap-T Pick Up Switch cast (neki ga skraceno zovu Snap Switch) a ne running T!!??

Lepo covek to radi!

Avetinjo, sta ti je to ¨flip-flop¨switch, majke ti? :lol: :shock: 8) :? :wink: :evil: :?:

FlyCaster
instructor

Postby FlyCaster » Fri Mar 14, 2008 12:07 pm

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Fri Mar 14, 2008 12:55 pm

Ne uvaljuj mi ova kukavicja jaja, molim te, vec mi objasni sta je to "flip" a sta "flop" u zabacajnom ciklusu i po cemu se to razlikuje od ostalih switch zabacaja.

Bas me zanima ...

Hvala!

Veso
instructor

Postby Veso » Fri Mar 14, 2008 1:15 pm

Taj "moj" Buzz i nije nesto posebno bitan za ovaj forum, ali zanimljiva je bas ta FC-ova istorija o momku koji je manje-vise preko Interneta popravio svoju tehniku za tamo nekih 658 posto.. Dakle, kad se hoce, moze se. Onakav kakav je, dusha od momka, eto dobio je strasnu pomoc i od svih onih 30 eksperata (da mu pomognemo, pa makar crkli, joj Zoro sto volim tvoje metafore..) plus podosta casova uzivo sa pravim instruktorima.. Rezultat je vise nego ocigledan, u njegovom slucaju. Danas je momak predstavnik Scierre, valjda za Skandinaviju (ne znanm tacno) ali znam da je tu negdje iza coska Morgan Hywell sto ce momku sigurno jos vise pommoci da dalje napreduje. A eto, kad bi vidjeli njegov overhead prije nekih dvije godine.. Necu nista da kazem osim da nije bio bas reprezentativan. ..

Smiljke
fly fisherman

Re: Dynamic Roll ili Switch cast?

Postby Smiljke » Sun May 24, 2009 1:47 pm

Posto nam je ova tema malo zamrla, hajde da pokusamo da je ozivimo.
Na nekom od svojih seminara dr.Aca, na vrlo jasan nacin objasni switch cast: ,,prva faza je ista kao kod vazdusnih zabacaja (kontrolisana akceleracija kojom podizemo, lagano, snjur sa vode), treca faza je takodje ista kao kod vazdusnih zabacaja (podrazumeva stop na 11).Samo je druga faza modifikovana. U njoj formiramo ,,d'' loop koji ce nam, posto nam musica poljubi vodu u liniji desne butine omoguciti punjenje stapa i egzekuciju trece faze odnosno prednjeg zabacaja.
Evo i klipa koji pokazuje kako sam ja to uvezbavao. Snjur sam obelezio na 18-tom i na 21-om metru i bez obzira sto su ,,markeri'' bili na drsci ne znaci da su i svi zabacaji bili 20+.Vecina jeste bila preko 15m.

St.Igor
fly fisherman

Postby St.Igor » Sun May 24, 2009 4:34 pm

E pa Mijo-Zmijo, stvari stoje ovako, sa obzirom na naoruzanje nisi me odusevio :grin: , stap je #6 zar ne i to opasna #6-ica ti stojis na jedno pola metra iznad vode znaci bar za toliko treba da ti bude veci d- loop od uobicajnog, zar ne? A veci D znamo svi vise energije , mislim da ti je problem sto nisi malo vislji pozadi, tajming i prelazak iz faze u fazu su savrseni ali mislim da bi morao da formiras malo veci D ovo se odnosi samo na one zabacaje gde si upotrebio DH mislim da tu ima vise prostora da podignes desnu ruku odnosno da ti kretnja ima malo vertikalniju dimenziju, zanosis malo vise u stranu :wink:
FFF FCI

Smiljke
fly fisherman

Postby Smiljke » Sun May 24, 2009 5:01 pm

Igore, dobro si uocio mane ali na zalost te koje si pobrojao nisu i jedine. Svaki dan se radi na ispravljanju.Ovde ni jedan stop nisam uradio onako kako treba, previse cvrsto sam drzao stap i u fazi formiranja D loopa sam koristio previse snage. Jos jednom hvala na ukazanim greskama :grin:

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Sun Nov 04, 2012 9:00 pm

Stara tema, ali sve se cita pa i teme od pre, evo, 4 godina unazad.

Na prvoj strani i kako je kasnije objasnjeno da je sve ustvari trik pitanje, i da je potom napisano da je dinamicni kruzni zabacaj isto sto i switch cast = ustvari je jedna velika greska. Zoran je dobro napisao i objasnio uz par detalja koje bih ispravio ali nisu toliko vazni za celu pricu.

dinamic roll cast nije isto sto i switch cast

Pa da ne ostane zaboravljena tema i da je neko ne izvuce pogresne zakljucke iz nje.

Da malo promrdam ovaj zaboravljeni deo o FC... :)
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

Return to “Flycasting”