Vodic za pocetnike

Vesti o novostima na sajtu
simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Apr 18, 2008 12:58 am

Imate thread za opremu koja nije nabrojana, otvorio sam ga zbog vas nekoliko, a ovde se komentarise tekst. Neki misle da je los, valjda jer nije nabrojan noz i jos ponesto, neki misle da je dobar.

I gde vodi sve ovo? Nabrajanju da su preskocene rezervne carape, gace, tregeri, kasika za sarmu,...

Tekst je objavljen takav kakav je, licno mislim da je sasvim korektan za pocetnike kojima je namenjen. Isto tako nemam nameru da mladim(po stazu) musicarima pricam da treba da idu u dzungle sami bez pomoci iskusnijih, kao ni da nose bilo kakve nozeve pa makar bili i perorezi.
Opravdanja da ce vas perorez spas'ti ako slomite nogu, meni ne pije vodu isto kao sto mene nije mogao da spase kada su me seljaci nasli u jarku onesvescenog od napada bubrega pokraj Morave. Tih ruznih stvari ne zelim da se secam, znam samo da sam posle 7 dana kupio svoj prvi mobilni telefon koji je 18x korisniji musicaski alat u takvim situacijama. Da da, u vukojebinama cesto nema signala ali pametno odabran telefon moze da bude i baterijska lampa i mnogo toga poput GPS. I opet nije nabrojan?

Ljudi shvatite, trebalo bi 15 kucanih strana da se pobroji sve sto je korisno musicarima a ko bi citao takav tekst? Ovakav tekst je cisto informativnog karaktera jer ima ljudi koji nikada nisu videli ni fly patch ni amadou ni debarb tool. Perorez su videli svi na planeti i nema deteta starijeg od 2-3 godine da ne shvata cemu noz sluzi. Covek se opredeljuje za noz ili protiv njega u ranoj mladosti i nece nikakav simpsonov tekst uticati na to da se noz nosi na pecanje ili ne. Imam nozeve od kojih mnogima zastaje dah, Puma, Fiskars, F.Dick, Buck,... ostali od pokojnog oca nije ih nosio ni on niti ih nosim ja u lov.

Zato ako imate neke ozbiljne prituzbe na mene ili na forum nemojte da vam tekst gde nije pomenut perorez bude kriv. Ovako ispada da je to toliko vazan deo opreme, vazniji i od samog musicarskog stapa i od reke i od nas samiih.

Ili je ipak vaznije skresati simpsonu u brk u stilu "e sad ce on da vidi..." ohrabrivan tapsanjem po ramenu i recima "e neka si mu rekao".

Ako ona tema nije dovoljna, otvorite novu sa naslovom kakvim zelite, to je apsolutno vase pravo, ali nemojte u forumu naslovna strana da diskutujete o necemu sto nije pomenuto. Ovde se diskutuje ono sto je pomenuto i kako je pomenuto u tekstu. Dobro ili lose! Jasno je receno da nije sve obuhvaceno i tu se prica o nepomenutim stvarima zavrsava.

Ako nastavi dalje i svaki clan da kaze jedan deo opreme koji nedostaje u tekstu ovo ce biti najvaznija musicaska tema u Srbiji i celom regionu ako vec i nije do sada.
Simpson se odjavljuje iz ove teme sa gorkim ukusom u ustima...
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Fri Apr 18, 2008 9:29 am

Bogi wrote:
sale wrote:imam jednu prikolicicu ( jeftina) da ne teglis to sve u prsluku :D

ovo mora da je batica, sale ovo nikad nebi prokomentarisao.........pa ako i auto ide uz prikolicu može da se dogovorimo sad u subotu.........

Da to je bio Batica ,evo sad sam procitao
sale-eurofish

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Fri Apr 18, 2008 10:10 am

opet o noževima.............pa valjda uz komentar teksta možemo nešto i da nabrojimo ja ne vidim ništa loše u tome.............

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Fri Apr 18, 2008 11:08 am

eto boki voleo bih da znam kad je reč o tekstu koji si napisao zbog čega je to tebi merilo i zbog čega su ove stvari koje si ti nabrojao preko potrebne, po kojim merilima........iz ličnog iskustva ili iskustva velikog broja mušičara koje viđaš na vodi.........

evo na primer amadou ja smatram da nije preko potreban pogotovo kako si ti napisao za sitne jednodnevnice..........možda pre za neke veće imitacije muva tipa cdc, elka ili pak običnih imitacija bez dodatka koji povećavaju plovnost-veća muva veća moć upijanja to je moje mišljenje govorim samo u moje ime........a da je preko potreban na vodi, nije, to je moje mišljenje i ne bih reko da je veoma potreban, pre bih rekao lepo ga je imati.......

i pusti ove priče u stilu, nismo deca, neznam samo gde zapinješ toliko, evo imaš pitanja na zadatu temu pa bih molio od tebe profesionalni odgovor, a ne dečje gromove........

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Apr 18, 2008 12:20 pm

Bogi wrote:eto boki voleo bih da znam kad je reč o tekstu koji si napisao zbog čega je to tebi merilo i zbog čega su ove stvari koje si ti nabrojao preko potrebne, po kojim merilima........iz ličnog iskustva ili iskustva velikog broja mušičara koje viđaš na vodi.........

evo na primer amadou ja smatram da nije preko potreban pogotovo kako si ti napisao za sitne jednodnevnice..........možda pre za neke veće imitacije muva tipa cdc, elka ili pak običnih imitacija bez dodatka koji povećavaju plovnost-veća muva veća moć upijanja to je moje mišljenje govorim samo u moje ime........a da je preko potreban na vodi, nije, to je moje mišljenje i ne bih reko da je veoma potreban, pre bih rekao lepo ga je imati.......

i pusti ove priče u stilu, nismo deca, neznam samo gde zapinješ toliko, evo imaš pitanja na zadatu temu pa bih molio od tebe profesionalni odgovor, a ne dečje gromove........

Ne ubacuj mi reci koje nisam izgovorio molim te poslednji put, ako ti nemas pojma sta pises i pricas ja imam. Simpson ni u jednom tekstu ne pominje da je nesto neophodno i to jasno napise na ovom nasem lepom jeziku koji je tebi moguci problem. Cak sam kod samog amadua i rekao da ce sasvim lepo posluziti papirne maramice ili toalet papir. Pa cak i izraz "neophodne sitnice" je stavljen pod navodnike.
Gde ces profesionalniji odgovor od ovako jednostavnog da razume svako pa i deca skolskog uzrasta.

Molim te kazi posteno sta te muci u zivotu? Sta te toliko grize da se ponasas ovako? Daj nam pravi razlog, jer je nemoguce da jedna viljuska ili noz napravi ovu temu najcitanijom. Znam da imas nesto jace od ovoga sto te muci. Dokle ces da preskaces ono sto je jasno i glasno receno nebrojeno puta? Mozda si veliki musicar ali si sasvim mali i neozbiljan u razgovorima o mojim tekstovima. Tebi covek treba da crta izgleda, pa zato boldujem svaki delic citiranog teksta.

"da nabroji osnovne sitnice koje se u manjoj ili većoj meri koriste. Samim tim ovo predstavlja subjektivno mišljenje autora teksta i nikako ga ne treba koristiti kao pravilo"
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Fri Apr 18, 2008 1:44 pm

simpson H wrote:
Bogi wrote:Molim te kazi posteno sta te muci u zivotu. Daj nam pravi razlog[/b]"

ne mogu da vam dam, mogu samo tebi da objasnim........ako je već to tvoje subjektivno mišljenje onda bi trebalo da dozvoliš i učesnicima foruma da iznesu svoje mišljenje, o tome mislim da sam sasvim jasan o svemu rečenom, sam si se upetljao, a ja nisam krivac za to..........što znači da imam i ja svoje lično subjektivno mišljenje koje ne treba uzimati kao pravilo, a ti to odma premestiš i uvek imaš neke tvrdnje oko toga šta kako i gde.....a verujem da ti ni ovo neće biti jasno jer ti izgleda imaš tvoje subjektivno mišljenje da je ovo tvoj sajt i da niko nema prava da tvrdi ili dokazuje bilo šta sem tebe, a vezano za mušičarenje..............sad ti meni reci razlog zbog čega ja ne mogu da kažem, a ti da tvrdiš zox-u da nož ili perorez nije deo mušičarskog pribora kad je to deo subjektivnog mišljenja i ne razumem zbog čega ne polemisati oko toga ( ne mislim na nož nego na komplet sitnice vezane za mušičarenje )......... znači meni se kao učesniku foruma stavlja do znanja da si ti ekspert u tome................ovo što se mi prepucavamo je isto kao i ti meni kad bi rekao da se ne koristi onaj garnierov uzorak za muve nego mora da bude neka po tebi originalna stvar........takav utisak stičem........odsad kad napišeš tekst kao i za ove sitnice i pribor ja ću onako da prokomentarišem to boki u pravu si samo ti to je tako kako si napisao............pa valjda ovo služi za polemisanje i dali je neko za ili protiv ja tebe stvarno ne razumem majke mi reci mi slobodno od sad ću samo da gledam neću da polemišem ništa čim nešto kažem ti shvatiš to kao da sam te zajahao.......... svašta j....a ovako opet možemo u dalj tražiš da se priča na zadatu temu, a ti opet skočiš ko brate da te razume šta ti hoćeš............

djux
fly fisherman

Postby djux » Fri Apr 18, 2008 7:48 pm

sale wrote:
Bogi wrote:
sale wrote:imam jednu prikolicicu ( jeftina) da ne teglis to sve u prsluku :D

ovo mora da je batica, sale ovo nikad nebi prokomentarisao.........pa ako i auto ide uz prikolicu može da se dogovorimo sad u subotu.........

Ne treba njemu prikolica, kupio je kedija od mene ?
A ja se čudio šta će kmu kedi.. al nema kuku za prikolicu :D :D :D :D

Return to “Naslovna strana”