Velicina stucijih strimera?

Mušičarenje štuke, bucova i ostalih nesalmonidnih vrsta
EsoX
Carp Ninja!

Velicina stucijih strimera?

Postby EsoX » Fri Mar 28, 2008 1:34 am

Posto se polako blizi prvi april i pocetak sezone na stuku, pretpostavljam da se ljubitelji ovakvog musicarenja polako spremaju za pocetak sezone, a strimeri se vec uveliko vezu. Interesuje me koja je prava velicina stucijeg strimera po vama odnoso kolike strimere najcesce vezujete i koritite za stuku?
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Djole Nis
master of fly fishing

stuka

Postby Djole Nis » Fri Mar 28, 2008 1:51 am

Probacu najkrace, najveca udica koju nadjem i duzina celog strimera od 10 do 20 cm. Sa zastitom naravno

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri Mar 28, 2008 4:59 pm

Evo 2 strimercica taman po stucijoj meri:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

FlyCaster
instructor

Postby FlyCaster » Fri Mar 28, 2008 9:54 pm

Po mom iskustvu iz ljute Vojvodine jedina granica u velicini strimera je komotno zabacivanje.
Ali nekada uzima bas one male :lol:
Srecna Stucja sezona.
Ehhhhh,Stuko,Stuko ! ..... :( :lol:

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Mar 29, 2008 12:55 am

FlyCaster wrote:Po mom iskustvu iz ljute Vojvodine jedina granica u velicini strimera je komotno zabacivanje.
Ali nekada uzima bas one male Laughing
Srecna Stucja sezona.
Ehhhhh,Stuko,Stuko ! ..... Sad Laughing

FC u pravu si nekad su manji strimeri mnogo bolji izbor ali samo u pojedinim situacijama. Jednu od mojih najvecih stuka uhvacenih na musicarski pribor sam i uhvatio na malog bunnija... A sa druge strane desavalo mi se da na kolosalne strimere udaridi stukica jedva veca od samog strimera. Da ostavimo izuzetke po strani ipak veci strimer je selektivan, tako da cete u nekoj meri zaobici stuciji podmladak i sebi povecati sansu da isprovocirate onu pravu, matorku.

P.S
I za ovo ljuta Vojvodina si u pravu... ljut kulen, ljut paprikas... sve ljuto al sta cemo kad tako volemo.. :)

EsoX
Carp Ninja!

Re: Velicina stucijih strimera?

Postby EsoX » Tue Feb 17, 2009 1:45 am

Evo jedan normalnog kalibra za normalne stuke...

P.S
Boki kako bi tebi isao posao da svi trosimo ovoliko materijala :)

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Feb 17, 2009 2:02 am

Idi bre Dane ovo je vec preterano. Mislim, verujem da lovi ali ovo je bolest :grin:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Tue Feb 17, 2009 9:48 am

To se zove STIRMER :woo: :coolpics: :yeah:
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Nov 23, 2009 1:52 am

Kako dodje jesen i pocnem vezati stuciji strimere tako potpuno izgubim osecaj za velicinu. Udice 1/0, 2/0.. pa i 3/0 postaju male.. tako mi i oni strimeri koji su mi do tad izgledali veliki poput onih dugih 15-tak cm postaju mali... jer zaista kad ovakav strimer pogledate u ustima iole pristojne stuke zaista deluje mali... Posto je sezona iole poodmakla a ja bome podosta zastranio evo i jedan strimer skoro pa u meri :roll:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

ramplinstinski
fly fisherman

Postby ramplinstinski » Mon Nov 23, 2009 6:36 pm

Jel ti tacan taj lenjir ? :shock:
No Fear No Mercy...Helios, Abel & Me

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Mon Nov 23, 2009 6:57 pm

Lenjir jeste,ali vlasnik...
Image

sale
master of fly fishing

Postby sale » Tue Nov 24, 2009 1:13 am

Realno je i ocekivati da ce sada uzeti bas ovako veliki strimer ,zato sto je u ovo doba riba bas gladna :)
sale-eurofish

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Tue Nov 24, 2009 2:04 am

Posto vec neko vreme tragam za jerk like akcijom evo nesto sto sto jos nisam stigao isprobati... ali bice uskoro prilike...

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Tue Nov 24, 2009 9:48 am

Prosle nedelje sam sebi sam dokazao da ovoliki strimeri nisu preveliki kada smo drugar i ja na duplog leptira dodali strimer duzine 15+ cm napravljenog od flash materijala. Stuka od nepunih dva kg je zgutala bez problema celu varalicu ukupne duzine 25 cm. Mislim da je sto se tice velicine strimera za stuku, ogranicenje je zabacivanje istih a ne to dali ce biti preveliki za pristojnu stuku.
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

Šaš_Slo
fly fisherman

Postby Šaš_Slo » Tue Nov 24, 2009 11:47 am

Dužina od 20cm + kusur nije za štuku ni od 50cm neki problem...ulovio sam i takve na strimere od 20cm...šta je tek sa onim štujama od 120cm...za njih je to tek za pod zub...veliki i dugački strimeri imaju prednost što su uočljiviji od manjih, budući da ja u 90% lovim štuku na viđeno meni su strimeri od 15 cm do 18cm sasvim dovoljni i jednako dobro su lovni kao i ovi duži (u lovu na viđeno). Za pretraživanje koristim i ove od 20takcm.
Ove godine sam po prvi put uradio strimere od slinky fibera, pošto je materijal takav da daje perfektan volumen i siluetu strimerima i sa vrlo malo materijala odlučio sam ih raditi u dužini od 15cm. Tako je i ovaj mesec u jednom izlasku na mladicu pala i štuka baš na ovaj strimer.
Image
Ovo je iz moje prve serije strimera od slinky-a...sa materijalom se još upoznajem za stegom.

Ovaj 15cm ima dužinu i volumen te je kao takav vrlo uočljiv...ako se pitate što je udica tako možna...strimer sam vezao prvenstveno za mladicu.

Return to “Warmwater Flyfishing”