Reke Austrije - Erlauf

Reviri, reke, jezera, more,...
Boban
Moderator

Reke Austrije - Erlauf

Postby Boban » Sat Mar 22, 2008 7:33 pm

Erlauf

Reka Erlauf,nastaje od dva izvorisna kraka, mali i veliki Erlauf. Ukupno je duga, nekih 70km, i kod Pöchlarna se uliva u Dunav.
Reviri,Thormäuer I i II, su u gornjem,izvorisnom toku, i dugi su nekih 12km.Sirine su od 12-20m, i tri cetvrtine revira lezi u Nationalnom parku ,,Ötscher-Thormäuer’’. Reka je vrlo promenljivog karaktera i vazi za jednu od najlepsih pred-Alpskih reka Evrope. Ima kalifornijske i potocne pastrmke, kao i lipljana…
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Toni
guide

Postby Toni » Sat Mar 22, 2008 7:50 pm

Uh kakva reka i kakva priroda! Fantasticno! Pre nekoliko godina sam dobio opsiran katalog sa svim musicarskim destinacijama, rekama i revirima, hotelima i cenama vezanim za Austriju i austrijske reke.
Od tada sam odusevljen Austrijom kao musicarskom destinacijom. :D
Eventually all things merging to one, and a river runs trough it.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Re: Reke Austrije - Erlauf

Postby Bogi » Sat Mar 22, 2008 9:40 pm

Boban wrote:Reka Erlauf

šta reći........ovde je svaka priča suvišna jednostavno fenomenalno i reka i okolina...........

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Mon Mar 24, 2008 3:14 am

Pozdrav Bobane!

Divne fotografije i fantasticne, legendarne vode-pravi raj za oci!

Boban
Moderator

Postby Boban » Wed Mar 26, 2008 2:09 am

oldsurehand wrote:
Divne fotografije i fantasticne, legendarne vode-pravi raj za oci!

Pozdrav Vladane

Legendarne vode,da,jos da mi je delic iz onog tvog arsenala,cisto radi uklapanja u ambijent...Fantasticna kolekcija.Rucni rad,cestitka iz sve snage.

Zahvaljujem za prelepi tekst o lovu nimfama.

Boban

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Wed Mar 26, 2008 3:21 am

Eh da ja Amerika malcice blize, mnogo bi se ljudi lakse druzili... Bice prilike, boze zdravlja...

Hvala na lepim recima i pozdrav!

Boban
Moderator

Postby Boban » Sun Jun 03, 2012 11:20 pm

Donja Austria, Wieselburg, donji deo reke Erlauf.
Jutro nije obecavalo! Hladno, tmurno, maglovito, pljuskovi na svakih pola sata. Prvi pogled na reku ne uliva nadu, na srecu voda je bistra i nivo nije povisen. Na povrsini nikakva aktivnost ribe!
Krecemo odmah na proverena mesta ali nismo bas optimisti. Bogoradamo usput, em daleko em skupa dnevna dozvola koju smo rezervisali pre par dana u nadi da ce se vreme prolepsati? Kao po obicaju opet smo omasili!
Riba ocito neaktivna, kisa kaplje za vrat, gazimo po nekoj blatnjavoj njivi sa mladim kukuruzom, vucem busene blata na cipelama i razmisljam koja sila mene tera da se po ovakvom vremenu mukopatim umesto da gustiram toplu kaficu udobno zaturen u konfornoj fotelji?
Ali mi smo musicari i to oni najludji!
Kao i uvek dilema cime zapoceti musicarenje? S'obzirom na vremenske uslove i nikakvu aktivnost na povrsini vode kako riba tako i insekata, logicno bi bilo poceti nimfama ali koje nimfe? Zecevi, fazani ili nesto trece? I verovali ili ne u tom momentu iza mene iz obliznjeg sumarka izroni pravi, pravcati zec, ogroman, prirodne boje. I on i ja na momenat zastadosmo iznenadjeno a potom se on stusti glavom bez obzira u nepoznatom pravcu ali meni otkloni dilemu koju musicu za pocetak. Naravno da zapocinjemo sa nimfom zecje uvo, ko zna mozda dan i ne bude tako los?
Cim se kisa malo utisala ulazimo u vodu. Prvi, drugi, treci zabacaj. Nema vidljive aktivnosti ali se riba hrani i te kako, nimfama. I na nase iznenadjenje zapoce jedan vrlo uspesan musicarski dan. Znaci nema pravila, svaki izlazak na vodu je individualan i nepredvidiv, svaki novi izlazak je novo iskustvo! I jos jedan savet, ne donosite zakljucke odmah i na osnovu trenutne situacije! Sve se da izmeniti i vrlo brzo sve moze izgledati drugacije!
Pocelo je sa lipljanom, pa sa pastrmkom, pa lipljan, pa pastrmka. Bilo je i onih drugih pastrmki a bilo je i ogromnih mrena. U drugoj polovini dana vreme se prolepsalo pa je bilo ulova na bas male maslinaste jednodnevke. Imali smo par krupnih lipljana koji nisu zeleli da se fotografisu a bilo je i onih koji nisu hteli ni u keser. Ali sve je to sastavni deo musicarenja!
Dan je vec dosta produzen i iz vode smo izasli u petnaest do devet uvece a bilo je jos svetlo i moglo se loviti bar jos pola sata!
Kako nam je jutro bilo sumorno, zavrsetak nam je bio bas izuzetan a dan je protekao brzo u akciji i punoj satsfakciji! Jos samo da se oslobodim ovog mokrog kombinezona i wat cipela, sto mi je na kraju pecanja najveci problem pa onako u prijatnoj suvoj i toploj garderobi pravac u najblizi kafic na duplu vrelu shoko-kafe!
Bas je ovaj zivot lep...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Boban
Moderator

Postby Boban » Sun Jun 03, 2012 11:22 pm

...

Boban
Moderator

Postby Boban » Sun Jun 03, 2012 11:25 pm

...

Boban
Moderator

Postby Boban » Sun Jun 03, 2012 11:26 pm

.....

Boban
Moderator

Postby Boban » Sun Jun 03, 2012 11:27 pm

...

Boban
Moderator

Postby Boban » Sun Jun 03, 2012 11:28 pm

.....

Boban
Moderator

Postby Boban » Sun Jun 03, 2012 11:29 pm

....

Boban
Moderator

Postby Boban » Sun Jun 03, 2012 11:32 pm

.....

Boban
Moderator

Postby Boban » Sun Jun 03, 2012 11:33 pm

...

Return to “Tereni za mušičarenje”