Krupajska reka

Reviri, reke, jezera, more,...
Dzoni
vuna

Postby Dzoni » Mon Mar 17, 2008 1:07 am

DOZVOLA JE SRBIJA CENTAR A DNEVNA 1000 DIN MOZE DA SE KUPI NA LICU MESTA KOD CUVAR KOJI SVAKODNEVNO OBILAZI REKU IDA NAPOMENEM SVE JE TACNO U REPORTAZI SAMO NIJE NAPISANO DA POSTOJI DIO KOJI JE ZABRANJEN ZA BILO KAKAV RIBOLOV A TO JE OD MOSTA U SELU MILANOVAC PA DO IZVORA JOS DA KAZEM DA JE DOLAZAK LAK POZAREVAC PETROVAC NA MLAVI KREPOLJIN ALI AKO NEKO HOCE DA DODJE NEKA SE JAVI PA CEMO MU BITI VODICI KAKO NA KRUPAJI TAKO I NA MLAVI I MOLIM VAS BEZ OBZIRA NA OKOLINU REKE KOJA JE UZAS OVDE VREDI DOCI JER SU RIBE OVE REKE ZASIGURNO JEDNE OD NAJLEPSIH A SA VASIM DOLASKOM MOZDA SE NESTO POCNE MENJATI I OVDE
BISTRO I PUSTAJTE RIBU ZBOG BUDUCNOSTI

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Mar 17, 2008 1:16 am

Dobrodosao Dzoni na forum, ti si iz okoline?

Zabranjeni deo je vidno obelezen tablama pa nije nikakav problem snaci se. Zato nisam ni napisao, mada je ordinarna glupost zabranjivati deo reke za pecanje bez bilo kakve vidne potrebe. Pogotovo sto je sam deo ispod vrela fantastican za fly fishing, onda bi mozda i imalo rezona dati 1000 din za dnevnu dozvolu.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Dzoni
vuna

Postby Dzoni » Mon Mar 17, 2008 1:46 am

U POTPUNOSTI SE SLAZEMO TAJ ZABRANJENI DIO NEMA NIKAKVU SVRHU ZAR NIJE BOLJE TAJ DIO DOVESTI U RED A TO JE LAKO JER TAJ DIO REKE NE TECE KROZ SELA I NIJE U TOLIKO LOSEM STANJU KAO DONJI DIO REKE SAMO TREBA KORISNIK VODE TAJ DIO OD ZABRANE PREVEDE U REVIR DOZVOLJEN ISKSUCIVO ZA MUSICARENJE SA ZABRANOM NOSENJA RIBE SA CELE REKE KAO I DA SE PORIBI SA VECIM PRIMERCIMA A SAMIM TIM NA REKU BI DOLAZIO VECI BROJ RIBOLOVACA PA BI DNEVNA DOZVOLA ONDA IMALA SMISLA

simpson H
simpson H

Re: Krupajska reka

Postby simpson H » Thu Dec 11, 2008 11:23 am

Nekako uvek u zimskoj pauzi mislim na Krupajsku reku. Navika iz vremena varalicarenja ali i zelja da se musicarskim priborom ostvare ulovi vredni onih koji su ostvareni varalicarenjem.

Evo ovde iznosim i predlog za konkretno delovanje MFS-a, mislim da je sasvim realno i ostvarivo.

Naime Dzoni je vec pomenuo vrelo Krupaje a Bane Pancevac i ja ga obisli proslog proleca. Vrelo Krupajske reke je odlicno mesto da se formira jedan mali musicarski C&R revir! Godinama je cuvano i zabranjeno za pecanje. Ribe ima dosta i to krupne a da prica bude jos interesantnija, svojim ocima sam video kako krupne ribe kupe musice sa povrsine sto je stvarno retkost za ovu reku. To je potez od nekoliko stotina metara sporotekuce,mirne (masne) vode, nema gazenja, obala sa visokim drvecem i uopste mesto gde se tesko plasira a jos teze vodi musica.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Fri Dec 12, 2008 7:30 pm

zdravo Dzoni i dobrodosao ,
predlozi su vise nego interesantni i sigurno vredi porazgovarati na tu temu
sale-eurofish

aca-laki
instructor

Postby aca-laki » Sun Mar 14, 2010 3:22 am

Relativno sam upucen,u stanje na reci,jer zivim u recimo u tom regionu...Problem ove kao i ostalih reka ovog kraja jeste velika NE higijena.Nikad se nisam mogao navici na mentalitet ljudi koji zive na ovom prostoru,a zivim dosta dugo.Cast izuzetcima kao sto je Bojan pomenuo doticnog gospodina,takvi ljudi se retko srecu.Glavni dokaz za to su divlje deponije u blizini reka obicno oko mostova i svim pristupacni mestima."ljudi" bacaju sve sto stignu od igle do autobusa,razne fekalije i kanalizacije ispustaju oni koji imaju pogodan polozaj za to.A kao posebno bi neveo ispustanje raznih preparata kojima se tretiraju,njive,baste,vocnjaci.U takvoj vodi mene cudi da moze nesta i da ostane.Ali izgleda da smece nije prepreka ribama kolika je kanalizacija i razni pesticidi.Pozdrav svima.
ONLY GOD CAN JUDGE ME

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Mar 21, 2010 9:43 am

Juce sam bio na Krupaji, prelepo vreme odlicna voda a aktivnost ribe jako slaba.
Rezultat 7-8 pastrmcica duzine 20- cm, sve na nimfu zecije uvo. Interesantno sto sam primetio da sam sve do jedne uhvatio na standardno zecije uvo sa gustim repom od dlaka sa maske zeca a ni jedan udarac nisam imao na nimfe koje sam pravio sa repom od jarebice. I polako postajem kokoshar junior, a imao sam i 100% realizaciju udaraca.
I samo da dodam da sam se zavlacio po takvim budzacima da sam okolno rastinje okitio kao novogodisnje jelke nimficama :grin:

oholi
master of fly fishing

Postby oholi » Sun Mar 21, 2010 8:28 pm

Posle dugog posta,natezanja ici ili ne, dogovor izmedju Slavka i mene je pao tek jutros, dvoumili smo se izmedju Gradca i Krupaje. buduci da nikad nisam bio na toj reci bilo mi je drago kad se Slavko slozio da odemo tamo.

Uz put sam se trudio da vidim sto vise stvari pa mi je za oko zapala i jedna gradjevina-zanima me da li iko zna sta je u pitanju?

Image

Nakon odlicne voznje,Slavko vozi brzo i sigurno, stigli smo na recicu. Moji strahovi da ce biti mutna su bili neopravdani, voda je bila blago sijerkasta ,skoro skroz bistra, providnost oko metra.
Obzirom da je jako obrasla, a visoke obale retko gde dozvoljavaju gazenje, prvo sam probao dobro otezane nimfe, ubrzo sa shvatio da tesko mogu da ih vodim kako treba pa sam presao na strimere. ubrzo se pokazalo da je odluka bila dobra, posle svega 5-6 zabacaja, riba je uzela strimerce, mala pastrmkica od nekih 20ak cm je ubrzo i otplivala.

Image

posao sam uzvodno,ubrzo otkinuo strimera kojeg sam navezao na #12 bas za ovakve prilike, jer mogu liciti i na pijavicu

Image

posle ovog vezao sam strimera sa telom od zlatne lamete i crnim marabuom, dobro otezan, opet nakon par zabacaja je usledio udarac i riba oko mere, koja je prilikom borbe bas dosta iskakala

Image

Image

reka je prelepa ali prepuna smeca, zato je skoro nisam ni fotografisao, evo jednog samo naizgled cistog mesta, po dnu je gomila stakla, koje verujem kasapi ribe tokom mresta

Image

oholi
master of fly fishing

Postby oholi » Sun Mar 21, 2010 8:31 pm

Image

usledio je mali predah

nakon predaha otisli smo na vrelo koje me je odusevilo i taj deo bi stvarno bila steta ne proglasiti musicarskim revirom

Image

Image

nisam odoleo i u ispust tople vode iz bazena sam tokom klope zabacio na brzinu i ulovio i prvo klence ove godine :)

Image

Image

aca-laki
instructor

Postby aca-laki » Mon Mar 22, 2010 2:13 am

Vidim da ste se lepo proveli.Ja ima da odrobijam moju curu i njenu rodbinu :cry:
Gradjevina mi je nepoznata,jesam se peo na nju al nije imao ko da mi kaze sta je to i cemu jesluzilo :wink:
ONLY GOD CAN JUDGE ME

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Mon Mar 22, 2010 8:54 am

Monaška isposnica... Iznad je manastir Gornjak nekoliko kilometara.
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

oholi
master of fly fishing

Postby oholi » Mon Mar 22, 2010 12:50 pm

e pa Mito, ovo se ocekivalo malo od tebe, ipak si i ti posetilac tamo :) hvala za info

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Mon Mar 22, 2010 10:20 pm

Ajd kad sam već zinuo da malkice pojasnim...
Nekad je na tom mestu pored puta (gde se trenutno nalazi izvor vode) bio manastir Blagoveštenja iz XII veka sa oko 500 kaluđera, i ogromnim spletom hodnika i prostorija u pećinama iznad njega u kojima se i živelo. Isposnica je deo tog kompleksa, inače je spolja restaurirana i sasvim prazna i napuštena trenutno. Manastir Gornjak je sestrinstvo, tako da niko ne koristi te prostorije...
Ovo je iz druge ruke, preneseno sa kolena na koleno od mog prijatelja i ribolovca brata Paje iz Petrovca na Mlavi, tako da ako neko zna više može da dopuni...
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

markovic
instructor

Postby markovic » Mon Mar 22, 2010 11:38 pm

Oholi nije mi jasno samo kako se nismo videli. Posto sam i ja istog dana bio na Krupaji.

oholi
master of fly fishing

Postby oholi » Tue Mar 23, 2010 12:32 am

pmarkovicu, prvo sam pecao na donjem delu, blizu usca, pa sam oko 13h presao skroz uzvodno dokle je i dozvoljeno zadrzao se do 14h i otisao na klopu na vrelo, nakon toga sam otisao. kako si ti prosao?

Return to “Tereni za mušičarenje”