Resava i Veliki Buk

Reviri, reke, jezera, more,...
oldsurehand
Forum administrator

Resava i Veliki Buk

Postby oldsurehand » Mon Jun 29, 2015 2:41 pm

Image
Image
Image
Image
Image
Image
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

Boban
Moderator

Re: Resava i Veliki Buk

Postby Boban » Thu Jul 02, 2015 10:30 pm

Bas dobro izgledaju te recice!

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Tue Jul 07, 2015 12:24 pm

Bobi, lepo zgledaju ili ce vrlo uskoro biti "izgledale", u proslom vremenu. Pogledajte:

https://www.facebook.com/ZAGISERVIS/med ... nref=story" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Ovo stavlja tacku na postpenu destrukciju obala gornjeg toka ove reke koja se postepeno desavala u poslednjih 25 godina, pre svega oko Lisina. U to vreme odprilike je i asfaltiran put od Strmostena do kanjona. Tada su obale bile netaknute, bez desetina vikendica, restorana, ribnjacica, a do Velikog buka (vodopad na slikama gore) ste mogli samo pesice ili traktorom. Nazalost ovo sto se sada desava je tek najtuzniji deo citave price. Umesto da sacuvamo male i zivopisne pastrmske vode Srbije, mi ih degradiramo i polako unistavamo. Dok gledam ove slike u usima mi odzvanjaju akordi posmrtnog marsa. Srecan sam sto sam mnoge lepe trenutke proveo na ovoj lokaciji, pecajuci na Klocanici i Resavi dok su blistale punim sjajem i zelim samo da ih pamtim iz tog vremena.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

Boban
Moderator

Postby Boban » Wed Jul 08, 2015 12:15 am

Neverovatne stvari! Dali je moguce da ljudi nemaju sluha i zarad sacice dinara zaradjenih na kilovatima, upropaste sve?
Lepo si Vladane rekao da ces zapamtiti reku iz svoje mladosti ali to je porazavajuce i veoma tuzno!

Return to “Tereni za mušičarenje”