Gradac opening :)

Reviri, reke, jezera, more,...
maric
instructor

Gradac opening :)

Postby maric » Mon Mar 03, 2014 9:21 am

Ovako, bio sam u subotu na Gracu u donjem toku.Voda katastrofa kao da je na letnjem nivou.Bilo je dosta ljudi koji su varalicarili mada i pored njih uspeo sam da se upisem sa 3 ribe od oko 30 cm ( i jace ) i imao sam jos dva spadanja manjih primeraka..moram priznati da mi je bilo extra (posto je bio lep dan i dobra ekipa) ali sam razocaran stanjem na vodi..za sve vreme pecanja uspeo sam da vidim jedno 3-4 ribe samo..nikada gore stanje i nikada desetkovaniji fond tako da ako iko planira da ide u donji tok ne savetujem mu jer nema sta da upeca :(

Valentin
instructor

Re: Gradac opening :)

Postby Valentin » Mon Mar 03, 2014 11:16 am

Cekaj, pa zar nije Gradac musicarski revir?
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

maric
instructor

Postby maric » Mon Mar 03, 2014 12:44 pm

Jeste Valentine..Gradac se deli na Gornji, Srednji i Donji tok ( to je podela e sad j***m li ga od pamtiveka :)) e sad Gornji (koji ima najvise ribe jer se cuva i momci (Ekolosko dr. Gradac) savrseno rade posao) i Srednji tok spadaju u taj revirski deo gde je dnevna dozvola 2000din ili 10000 godisnja + 6000 republicka, ali Donji tok je u nadleznosti Kolubare (dnevna 1000 ili ti ako imas godisnju tj Republicku. onda je 0 din)koja bas i ne radi posao kako treba posto je riba u tom delu desetkovana od strane krivolovaca i ljudi koji pecaju na ZIVI MAMAC( koji je inace ZABRANJEN al jbg).Sta uraditi da se to promeni nisam pametan..definitivno poribljavanje Donjeg toka kao i strozijim cuvanjem ali tim ovi nece da se bave (Kolubara)..
Steta jer bi i to mogao da bude dobar revir mada ga dosta zeza i protok vode koji je ocajan ove godine jer nije bilo kise i snega pa je voda skoro letnja..

maric
instructor

Postby maric » Mon Mar 03, 2014 1:42 pm

Izgrdi me Nessha :) e sad postavljam pitanje ako neko bolje zna od mene posto ispade da iznosim dezinformacije?/KO GAZDUJE DONJIM TOKOM GRACA??

maric
instructor

Postby maric » Mon Mar 03, 2014 1:48 pm

Izvinjavam se nije Kolubara nego EKO RIBARSTVO..bivsa Kolubara..

maric
instructor

Postby maric » Mon Mar 03, 2014 1:57 pm

Evo Nessha me ispravi..kao Valjevac ( mada ne marim mnogo za Valjevom jer sam otisao pre 15 god) sam se obrukao posto oosr Kolubara Valjevo vec godinama ne gazduje ni jednom vodom vec privatno preduzece Eko-ribarstvo :) e sad to ne menja mnogo situaciju sto se tice ribljeg fonda u dodnjem toku :(

Return to “Tereni za mušičarenje”