Rzav (Roge, Dreznik, Pristavica)

Reviri, reke, jezera, more,...
sumadinac
master of fly fishing

Rzav (Roge, Dreznik, Pristavica)

Postby sumadinac » Wed May 02, 2007 12:33 am

Predhodnih dana musicario sam u donjem i srednjm toku Velikog Rzava. Pocetno odrediste bila nam je Roska banja, gde smo ostavili auto i krenuli nekoliko stotina metara do reke. Za sve koji nikad nisu bili ovde, teren je izuzetan za musicarenje. Za ceo dan ribolova presli smo 8km neosetivsi, preko sela Dreznik do samog usca Pristavice. Mogu reci da je ovo ribom najbogatiji deo V.Rzava. Pored potocne pastrmke tu je i lipljen koga ima dosta, a ova sezona mu je narocito pogodovala za uspesan mrest. Raduje me sto je velika koncentracija malih riba velicine 15-20cm, bas zbog toga molim ribolovce da budu nezni sa istima, jer je nemoguce izbeci da se na neku ogromnu nimfu #8 ili #10 ili suvu muvu zakuca. Ovogodisnji mrest je uspesno zavrsen, medjutim ova riba je pod lovostajem do 01. juna. Na Rzavu lipljen je pod stalnim C&R rezimom. Vrlo tesko je izbeci da se ne uhvati neki komad prilikom musicarenja pastrmke, iako se koriste extremno velike muve. Tako uhvacenu ribu nezno osloboditi udice i vratiti nazad, sacekajmo jos malo jun je tu da uzivamo u punim sjaju. Obicno su tu lipljenovi od 30-40cm, ali prosle godine sam imao nekoliko neocekivanih kidanja i spadanja riba od pola metra. Pastrmka je radila na fazanov rep, sivo i tamno zecje uvo, imitacije kamenjarki. Moze se primetiti rojenje velikih kamenjarki, ali oni krupniji primerci jos uvek se nece odluciti da hranu potraze na povrsini. Posto sam neocekivano pljusnuo u vodu :D , pokvasio aparat ne mogu da podelim lepe fotografije sa vama. Nikom ne bih preporucio ovu 8km dugu avanturu jer pesacenje od 3sata nakon ribolova po mraku do auta nije ni malo prijatano, narocito sto puta nema!!!

falco
guide

Re: Rzav (Roge, Dreznik, Pristavica)

Postby falco » Thu Sep 30, 2010 12:12 pm

Ja sam pastrmsku sezonu završio na Rzavu. Prvi put sam bio na ovoj reci i mogu reći da sam impresioniran terenima, ali me riblji fond poprilično razočarao. Voleo bih da me demantuje neko ko bolje poznaje ovu vodu, ali moj je utisak da je reka skoro prazna. Bilo je tu nekih pastrmčica, ali sve u svemu preskromno za onakav potencijal.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Thu Sep 30, 2010 5:06 pm

falco wrote:Ja sam pastrmsku sezonu završio na Rzavu. Prvi put sam bio na ovoj reci i mogu reći da sam impresioniran terenima, ali me riblji fond poprilično razočarao. Voleo bih da me demantuje neko ko bolje poznaje ovu vodu, ali moj je utisak da je reka skoro prazna. Bilo je tu nekih pastrmčica, ali sve u svemu preskromno za onakav potencijal.

možda je bio samo jedan od onih loših dana kada riba slabo radi...i ovde je sličan slučaj ovih dana ribe su jednostavno nezainteresovane sem onih manjih primeraka ispod dvadesetak cm

boskelja
vuna

Postby boskelja » Thu Sep 30, 2010 7:34 pm

U tom delu ima i lipljena ,verovatno je lose radila ,da je riba radila sto posto bi ulovio nesto krupnije!
Sledece godine dodji na ove terene ,ali u aprilu i maju slika o ribljem fondu ce ti biti drugacija...
adams

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Thu Sep 30, 2010 8:48 pm

Ovi tereni koje si silako su ispod Roske banje, ribe ima, ja sam pre par dana bio i lipljen je odlicno radio, posebno predvece na suvu muvu. Verovatno nije bio dan.

falco
guide

Postby falco » Thu Sep 30, 2010 10:18 pm

^^ boskelja, sumadinac
kao sto rekoh prizeljkivao sam da me demantuje neko ko bolje poznaje reku, obradovali ste me onim sto ste rekli :wink: .
Jeste dan bio cudan, naglo i osetno zahladjenje je preseklo rojenje insekata, tako da se jedino mogla videti poneka mala jesenja kamenjarka (pretpostavljam tzv.needle fly). Mozda bi pred vece bilo bolje, ali sam zbog obaveza bio ogranicen na prepodne. Izgleda da sam ja, kao neko ko je 95% musicarskog vremena proveo na Gradcu, prilicno "razmazen" po pitanju ribljeg fonda, pa sam mozda zato bio prestrog u onoj oceni :roll: .
Doci cu ponovo sledeceg proleca pa cemo videti.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Thu Sep 30, 2010 10:24 pm

Maj-jun izuzetno april ali ne svake godine....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Fri Oct 01, 2010 11:21 pm

falco wrote: Izgleda da sam ja, kao neko ko je 95% musicarskog vremena proveo na Gradcu, prilicno "razmazen" po pitanju ribljeg fonda, pa sam mozda zato bio prestrog u onoj oceni :roll: .
Doci cu ponovo sledeceg proleca pa cemo videti.

Obavezno, ali ponesi kombinezon jer ce Rzav biti 600 kubika :grin:

falco
guide

Postby falco » Sat Oct 02, 2010 6:42 pm

Onda cu sacekati maj ili jun, da me voda ne odnese :grin: . Rzav ocigledno ima dovoljno vode tokom cele sezone, za Gradac je avgust-septembar bas krizni period.

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sat Oct 02, 2010 10:29 pm

falco wrote: za Gradac je avgust-septembar bas krizni period.

Gradac je potok, nisam uopste pristrasan :lol: :lol: :mrgreen:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Oct 03, 2010 12:16 am

Ove godine je bio jedina reka u drzavi koja je konstantno bila odlicna za lov. A vodostaj je bio vise nego dobar.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sun Oct 03, 2010 3:28 pm

Nisi bio na Rzavu, pecali smo i u avgustu. Rzav uvek ima dovoljno vode.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Sun Oct 03, 2010 3:31 pm

Ponekad nabuja da mora da se nose kratke cizme kada se lovi....:)
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

falco
guide

Postby falco » Sun Oct 03, 2010 3:34 pm

Simpson je, pretpostavljam, mislio da na Gradcu, za razliku od ranijih sezona, nije bila oskudica vode u letnjim mesecima. A sto se tice kvaliteta pecanja tu nema dileme :wink: .

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Oct 03, 2010 3:36 pm

Da da mislio sam na Gradac gde se odlicno pecalo i u periodu avgust-septembar. Voda je bila kao da je jun mesec.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Return to “Tereni za mušičarenje”