RIBNIK + PLIVA

Reviri, reke, jezera, more,...
francuz
vuna

Re: RIBNIK + PLIVA

Postby francuz » Mon Sep 09, 2013 6:03 pm

Ulovljena potocara od 90cm i 12kg prije 2 dana na ribniku !

sale
master of fly fishing

Postby sale » Tue Sep 10, 2013 3:07 pm

Sad i ja cuh , Spanci kod komune
sale-eurofish

Miloš
guide

Postby Miloš » Tue Sep 10, 2013 5:14 pm

renafly
guide

Postby renafly » Thu Oct 31, 2013 1:09 pm

Неделја...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

renafly
guide

Postby renafly » Thu Oct 31, 2013 1:10 pm

...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Boban
Moderator

Postby Boban » Fri Nov 01, 2013 12:00 am

Fotosi koje su mi slali prijatelji zadnjih nedelja sa Ribnika i Sane su uticali da sa svojim prijateljima Draganom i Valentinom, na brzinu i neplanirano posetimo ove dve lepotice. Kratka konsultacija sa Adom Jeginovicem je samo potvrdila nase predpostavke. U glavi su mi samo odzvanjale Adove reci " Vreme odlicno, voda super, lipljan veoma aktivan". Kao slag na tortu! Vise nego dovoljan razlog da se pripreme inteziviraju i pored svih problemcica oko uklapanja termina, koji su nama ovde, na zalost, uvek prisutni i veoma neizvesni nekako smo uspeli da se organizujemo i posle par dana smo vec u kolima. Pravac Bosna, Ribnik!
Atmosfera je fantasticna, raspolozenje super, adrenalin raste. Kako su pocele pripreme za odlazak ja sam u nekoj drugoj dimenziji. Ispracaju nas vetar, magla, kisa. Tamo je super, tamo su se slozile kockice i to je najvaznije! Musicarenje je cudo. Ma bice to super ribolov!
Stizemo kao opijeni. Lipljanska groznica nas otresa, miholjsko leto nas obliva, neki cudni osecaji se bude dok gledam ove jesenje kolorite i ovo presvlacenje prirode izgleda kao u bajci.
A reka, zeleni smaragd, kristalno providni dragulj koji vec na prvi pogled obecava. Mozaik koji se veoma retko sklopi. Cekanja nema!

Znamo mi da je musicarenje u ovim uslovima sve drugo nego lagano i jednostavno! Vodostaj nesto nizi, voda kristalno bistra i providna, temperatura iznenadjujuce visoka 27c, toplo i suncano, lipljani iznenadjeni ovim vremenskim uslovima jos vise oprezni, selektivni i reaguju na svaku promenu u vodi, cak i na senku! Posmatram te prelepe barjaktare kako graciozno izgledaju u vodi, istina je aktivni su, hrane se necim ali sta je to, vecita dilema?
Poslusali smo Adov savet i nismo se prevarili! Musice male, sitne jos sitnije. Ne volim te najsitnije jer ih jedva vidim a da vezem tipet kroz usicu na pojedinim mustrama je bio pravi horor, nisanjenje do bola, krajnje vreme za novu dioptriju!
No i pored toga uspesan ribolov, za mene uspesan za nekoga relativno uspesan, kriterijumi su razliciti! Ja sam presrecan sa desetak a neko sa nekoliko desetina riba!
U svakom slucaju izuzetno iskustvo, reka ocaravajuce lepa, bogata ribom, podarila nam je sve svoje cari i mi joj nismo nista oduzeli. Drustvo dobro, druzenje za pamcenje.
Jos jednom hvala Adu Jeginovicu na savetima i druzenju.
I jos nismo sredili utiske sa ovog a vec se prave nove kombinacije. Valjalo bi ovo ponoviti pre nego padne veci sneg ali kako sve uklopiti? Ma probacemo, zivot je jedan!

Boban
Moderator

Postby Boban » Fri Nov 01, 2013 12:02 am

...

Boban
Moderator

Postby Boban » Fri Nov 01, 2013 12:05 am

.....

Boban
Moderator

Postby Boban » Fri Nov 01, 2013 12:06 am

...

Boban
Moderator

Postby Boban » Fri Nov 01, 2013 12:08 am

Boban
Moderator

Postby Boban » Fri Nov 01, 2013 12:09 am

....

Boban
Moderator

Postby Boban » Fri Nov 01, 2013 12:10 am

.....

Boban
Moderator

Postby Boban » Fri Nov 01, 2013 12:12 am

....

Boban
Moderator

Postby Boban » Fri Nov 01, 2013 12:13 am

...

Boban
Moderator

Postby Boban » Tue Dec 10, 2013 2:33 am

Ove se godine zima izgleda strogo pridrzava datuma. Bas pozna jesen a dani jos uvek lepi, suncani i bez snega.
Istina, bilo je par dana lose, cak i sa snegom ali taj prvi talas je brzo protutnjao i lepi jesenji dani ponovo su obasjali ovu prelepu reku!
Jos jedan razlog vise da posetimo Ribnik, bas kako smo i prizeljkivali!
Nesto povisen nivo u odnosu na zadnju posetu ali odlican za ribolov.Interesantno je bilo da se nivo svakog dana menjao od nekih dvadesetak santimetara i to je imalo uticaja na ulove. Temperatura preko noci ispod nule, od devet pre podne do dva posle podne suncano i toplo i to je period kada se riba intezivno hranila i u tom periodu smo je i lovili i to na suvu musicu, sitne, mnogo sitne cdc jednodnevke- kreice, nesto malo na male emergere ali na silu. Nimfe ovoga puta lipljan potpuno ignorisao. Jos jedna interesantna stvar, prvi dan lovili samo krupne komade, sledeci dan iskljucivo sitniji, najveca riba bila oko tridesetpet santimetara, od krupnijih ni traga? Sledeceg dana veoma intezivan ribolov ali samo od deset do dvanaest a onda se sve utisa kao da u reci nema nijedne ribe. Promenio sam sve sto sam imao ali bez sansi? Domaci musicari kazu " mladina"! Poznato je da riba reaguje na meseceve mene pa je mozda to razlog tako cudnog ponasanja?
Ali zato smo imali svakog dana u sam sumrak bas dobre ulove ribnickih potocara, Dragance je uspeo da prevari par bas kapitalnih komada!
Iz vise razloga pastrmke nisu uopste slikane!

Ove godine za mene i moje drugare jesen na Ribniku je donela veoma lepe ulove, lepo druzenje i veoma dragoceno iskustvo...

Return to “Tereni za mušičarenje”