RIBNIK + PLIVA

Reviri, reke, jezera, more,...
kolasin
fly fisherman

Re: RIBNIK + PLIVA

Postby kolasin » Thu Feb 09, 2012 10:26 pm

Sto se Kolasina tice cijene su iste i ove sezone.Naglasio bih jednu dobru stavku,sto se Kolasina tice,a to je da kupovinom dnevne dozvole od 10 eura imate mogucnost pecanja u istom danu u sva 3 revira,na Tari,Plasnici i Mrtvici.Takodje,na 3 placene dnevne dozvole imate i cetvrtu gratis.
Sto se tice cijena hrane i pica i smjestaja one su skroz realne i to mogu potvrditi mnogi koji su bili u Kolasinu.
Ja imam slobodnu kucu-vikendicu sa 6 lezajeva,komplet opremljenu,pa evo javno nudim svima sa foruma koji budu raspolozeni besplatan smjestaj.

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Fri Feb 10, 2012 12:30 am

kolasin wrote:Sto se Kolasina tice cijene su iste i ove sezone.Naglasio bih jednu dobru stavku,sto se Kolasina tice,a to je da kupovinom dnevne dozvole od 10 eura imate mogucnost pecanja u istom danu u sva 3 revira,na Tari,Plasnici i Mrtvici.Takodje,na 3 placene dnevne dozvole imate i cetvrtu gratis.
Sto se tice cijena hrane i pica i smjestaja one su skroz realne i to mogu potvrditi mnogi koji su bili u Kolasinu.
Ja imam slobodnu kucu-vikendicu sa 6 lezajeva,komplet opremljenu,pa evo javno nudim svima sa foruma koji budu raspolozeni besplatan smjestaj.

Hvala prijatelju

Valentin
instructor

Postby Valentin » Mon Feb 20, 2012 11:55 am

neocekivano sam odlucio da idem za Bosnu prosle nedelje. Iako Ado je mislio da je mozda bolje odloziti jos jednom, resio da verujem meteorolozima i krenuo dole u Sredu. Zvao par prijatelja i vecina njih mi preporucili da idem preko Bihaca tako da sam ih poslusao i na kraju zaglavio na granicu preko 2 sata :( . Jak vetar je duvao na granicnom prelazu Izacici i nosio sneg na cestu, tako da i sa Hrvatske a ui sa Bosanske strane se cistilo dosta. Posle nekih dva sata smo uspeli nekako stici do Bihaca i onda je put bio cist do Kljuca. Ado je zatrazio od Presednika Udruzenja Kljuc da nam omoguci lov na mladicu u Cetvrtak, 16 Februaru. Sezona se zavrsila dan ranije tako da nam je trebala posebna dovola koju smo na kraju i dobili. Riboliv je bio tezak, duvao je vetar, vreme promenljivo a ja i Ado lovili svega 4-5 sata. Ja zakacio veliku mladicu i posle kratke borbe nisam je uspeo izvaditi :o . Slicnu akciju je imao i Ado na nekom drugom viru gde je 2-3 nedelje ranije imao dobrih ulova sa svojim gostima iz Slovacke. Da ne ostanemo praznih ruku pobrinula se jedna potocara koja je uzela mog strimera za mladicu, tako da ipak zadovoljni smo zavrsili dan na Sanu Zmajevac.
U Petak smo krenuli na Ribnik i ja uzeo dve dnevne dozvole. Bas tu do recepcije visio debeo kormoran kojeg su ubili tog ranoj jutra. Stevo nam rekao da su pre par dana javili kormorani al da su dobili dozvolu iz lovackog drustva i policije da ih streljaju tako da za dva dana ribolova nismo nijednog videli. Videli smo lovce kako hodaju sa njihovim puskama i tu i tamo culi neki pucanj.
Vodostaj na Ribniku veoma nizak, patke i neke divlje guske koje su se prvi put pojavile na Ribnik su digle travu svuda tako da ponekad se cinilo da vise plovi trave nego ribe i insekata zajedno. Nimfarenje je bilo tesko posto posle svakog zabacaja smo morali cistiti nimfu od trave. Ipak smo dosta ribe uhvatili na nimfu, mada vise smo pecali na emergere. Emergeri #20 i 22 su dali rezultate al cesto smo lovili tipetom od 0.8mm, sto je dosta otezavalo vadjenje ribe imaju na obzir velicinu riba i preko 100 grama trave kaceno na tipetu svaki put kad bi zakacili ribu.
Posto obozavam gornji deo Sane (novi revir od LTG), Stevo nam dozvolio da lovimo par sati i na Sanu, iako je otvor tek 1 Marta. I tu je bilo dosta ribe, posebno jakih potocara.
Jos uvek sam umoram od ovog puta tako da ovih dana cu napisati malo duzu reportazu i narvano, stavicu i slike.
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

sale
master of fly fishing

Postby sale » Mon Feb 20, 2012 1:15 pm

Valentin wrote:Ja zakacio veliku mladicu i posle kratke borbe nisam je uspeo izvaditi

Zato je potreban jak stap 10-11 ,(za kacenje) posle mozes da je izvadis i sa sesticom
sale-eurofish

Valentin
instructor

Postby Valentin » Mon Feb 20, 2012 2:30 pm

sale wrote:
Valentin wrote:Ja zakacio veliku mladicu i posle kratke borbe nisam je uspeo izvaditi

Zato je potreban jak stap 10-11 ,(za kacenje) posle mozes da je izvadis i sa sesticom

da Sale, nazalost moj stap za mladicu je stigao tek danas. Ja sam lovio stapom Guideline LeCie koji sam pozajmio od Ade. Stap je klase 8 i od 10 stopa. Ne bih da krivim stap, ja sam je zakacio i imao je oko 40 sekundi al teren je bio takav da nisam bas smeo da se pomerim i cekao da mi Ado pristigne na pomoc. Al, sta je tu je, u Junu cu je uhvatiti:)

a eto par slika "Made by Ado"
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Valentin
instructor

Postby Valentin » Mon Feb 20, 2012 2:33 pm

jos neke
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Valentin
instructor

Postby Valentin » Mon Feb 20, 2012 2:35 pm

...

Boban
Moderator

Postby Boban » Tue Feb 21, 2012 1:26 am

Lepi fotosi i odlicne ribe, bas krupne!

Valentin
instructor

Postby Valentin » Wed Feb 22, 2012 12:06 am

hvala Bobane

sale
master of fly fishing

Postby sale » Thu Aug 30, 2012 1:28 pm

:grin: uglaavnom se lovilo na musice na udici tmc 508 vel 22 i 212y 23
sale-eurofish

nikola
fly fisherman

Postby nikola » Thu Sep 06, 2012 7:59 pm

Dva meseca ranije

renafly
guide

Postby renafly » Fri Sep 14, 2012 8:59 pm

Pliva...

renafly
guide

Postby renafly » Fri Sep 14, 2012 9:00 pm

...

renafly
guide

Postby renafly » Sun Sep 16, 2012 9:54 am

Ribnik...

renafly
guide

Postby renafly » Sun Sep 16, 2012 9:56 am

...
P1020828.JPG

Return to “Tereni za mušičarenje”