RIBNIK + PLIVA

Reviri, reke, jezera, more,...
banefly
instructor

RIBNIK + PLIVA

Postby banefly » Tue Aug 19, 2008 9:04 pm

Zadovoljstvo mi je da prvi prenesem informaciju da je danas potpisan koncesioni ugovor kojim je kompanija LTG dobila na upravljanje najboljih 8,5 km. Plive na period od 30 godina. Tako ce pored Ribnika koji je vec usao medju redovne destinacije mnogih evropskih fly fishing kuća, verujemo isto tako uspešno, i Pliva postati još jedno mesto za pravo uživanje u mušičarenju.
Prve aktivnosti koje će biti preduzete u novom reviru će biti: zapošljavanje dva stalna čuvara, postavljanje oznaka o granicama revira i za početak, totalna zabrana ribolova od 31 septembra 2008. do prvog aprila 2009. godine. U medjuvremenu će reka i obale u novom reviru biti sredjeni koliko god bude moguće i poribljena odabranom potočnom pastrmkom i lipljenom.
Otvaranje revira PLIVA je predvidjeno za 3-5 aprila 2009. godine. Svim dosadašnjim posetiocima Ribnika i prijateljima LTG Kompanije kao i članovima MF Srbijre će biti upućene pozivnice za otvaranje.

Za LTG COMPANY iz Banja Luke, Bane Valković
The WT may not be the rod for the impatient angler. The WT is meant for the fisherman who makes every cast count... and enjoys every bit of it. There may be no finer rod for making close range presentations.

Djole Nis
master of fly fishing

Re: RIBNIK + PLIVA

Postby Djole Nis » Tue Aug 19, 2008 9:14 pm

Prelepa informacija Bane.
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

fanatic_fly
fly fisherman

Postby fanatic_fly » Tue Aug 19, 2008 11:33 pm

Stvarno je lepo čuti tu novost o kojoj se priča več više od godinu dana, treba samo pričekati, da se otvori revir i da se malo bolje čuva nego do sada. Ali u to uopšte ne sumljam jer je vlastnik več pokazao kako to rade majstori več na Ribniku. Uglavnom radostna vijest.

PS. Dobro bre Bane jer si ti još uvijek na Ribniku.

LP Fanatic_fly
C&R

ugly_si
guide

Postby ugly_si » Wed Aug 20, 2008 10:46 am

Bane je tamo i dobio je plovne kozice i skrge od stalnog kontakta sa ribama i zabama :ahah-fish:
dobar lipljen je ziv lipljen!

intro
fly fisherman

Postby intro » Wed Aug 20, 2008 7:37 pm

Sjajna vest.Bio sam prvi put na Plivi pre nekoliko meseci i odusevio se.Jos sad kad se sve dovede u red,bice to idealno mesto za uzivanje.

banefly
instructor

Postby banefly » Thu Aug 21, 2008 7:29 pm

fanatic_fly wrote:Stvarno je lepo čuti tu novost o kojoj se priča več više od godinu dana, treba samo pričekati, da se otvori revir i da se malo bolje čuva nego do sada. Ali u to uopšte ne sumljam jer je vlastnik več pokazao kako to rade majstori več na Ribniku. Uglavnom radostna vijest.

PS. Dobro bre Bane jer si ti još uvijek na Ribniku.

LP Fanatic_fly

Ma neeee. Juce sam se vratio u Bgd pošto sam se "ispisao" sa jednim od 45,5 cm. Moraju i lipci malo da odmore. Treba biti human!
The WT may not be the rod for the impatient angler. The WT is meant for the fisherman who makes every cast count... and enjoys every bit of it. There may be no finer rod for making close range presentations.

djomla-bl
vuna

Postby djomla-bl » Wed Aug 27, 2008 3:36 pm

lopovi

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Wed Aug 27, 2008 3:45 pm

djomla-bl wrote:lopovi

Nije lose da nam kazes zasto mislis tako jer u suprotnom ovakve izjave nisu na mestu ako nemas dobre razloge! Lako je otuzivati a teze priznati.
Obrazlozi ili da brisem.
Image ImageImage

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Aug 27, 2008 4:36 pm

Djomla Bl red bi bio da obrazlozis to sto si rekao, ko je lopov i zasto je lopov?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Wed Aug 27, 2008 5:42 pm

djomla-bl wrote:lopovi

Jel to zato sto nema vise dubinke, varalice , tirolca itd. Sto je uveden neki red. I jesu lupovi, ukrali su je i oteli na volseban nacin od raznoraznih kasapina. A ipak sve legalno.

Adminima
Na ovakve reci misli da stvarno vredi BAN.

djomla-bl
vuna

Postby djomla-bl » Thu Aug 28, 2008 11:47 pm

pa sad koliko je legalno to je pitanje? ako koncesiju potpiše ministar kojem to nije u nadležnosti u ovakvoj zemlji kakva nam je bosna onda je sve jasno kao dan! a plivu dati na koncesiju privatniku koji ima pare je dobro rješenje ali za njega da se bogati još više, sve to što on uradi na plivi je moglo da uradi bilo koje udruženje ribolovaca ili sam savez iz RS (uz asistenciju države), pa da to bude pristupačnije mnogo većem broju ljudi a ne samo određenoj grupi privilegovanih koja misli da ako ima skup pribor ima i svu pamet svijeta.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Aug 29, 2008 12:07 am

I sto to niko nije uradio do sada?

prota71
instructor

Postby prota71 » Fri Aug 29, 2008 10:28 am

:unhappy-fish: Da čuo sam još pre par godina sličnu priču ali vezanu za Ribnik,e sad uvek ima nezadovoljnih........mada bilo je opcija u drugom smeru gde se kretala priča oko zapošljavanja većeg broja ljudi iz tih krajeva.......Ministar,vrlo zeznuto.poznavajući mentalitet ljudi iz Krajine :cool-fish: Ma nek samo se sredi,izjednace cene za domaće/strane..... :happy-fish:"SVE ĆE TO NAROD POZLATITI..."

I smiriti strasti...

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Fri Aug 29, 2008 2:55 pm

djomla-bl wrote:pa sad koliko je legalno to je pitanje? ako koncesiju potpiše ministar kojem to nije u nadležnosti u ovakvoj zemlji kakva nam je bosna onda je sve jasno kao dan! a plivu dati na koncesiju privatniku koji ima pare je dobro rješenje ali za njega da se bogati još više, sve to što on uradi na plivi je moglo da uradi bilo koje udruženje ribolovaca ili sam savez iz RS (uz asistenciju države), pa da to bude pristupačnije mnogo većem broju ljudi a ne samo određenoj grupi privilegovanih koja misli da ako ima skup pribor ima i svu pamet svijeta.

Cena od 200e za godisnju dozvolu pecanja na Ribniku je sasvim opravdana i veoma pristupacna. Sto se mog licnog misljenja tice, bolje da se bogati onaj koji je imao m**a da ulozi toliki novac i kaze "STA BUDE BUDE", nego drzavna kasa iz koje novac uglavnom ide raspinicki na gluposti. Da nije bilo coveka koji je spreman da tako nesto uradi, Ribnik bi verovatno bila sasvim prosecna reka sa ribicama od 22cm. Trebali bi svi da budemo srecni sto je i Pliva dosla u iste (prave) ruke, jer mozemo ocekivati da ce postati kao Ribnik, a svi znamo kakav je to potencijal. Udruzenja ribolovaca nisu bila sposobna da odrze i ocuvaju riblji fond, zato ih treba ugasiti i dati reku sposobnim ljudima, kao sto je dat Ribnik, pa neka taj napravi nezamislivi obrt novca ako je sposoban, a sigurno da jeste kad se upustio u toliki rizik. Za domace goste cena dnevne dozvole je 25km ili 12.5e, pa toliko je dnevna dozvola kod nas u Srbiji na ovim bednim vodama. Jedini problem je odprilike nosenje ribe, jer drugih osnova za sumnju i ljutnju nema. Posto je ista firma dobila i Plivu, nadajmo se da cemo za godisnju dozvolu moci da pecamo na obe reke, pa zar to nije divno.

Djomla trebalo bi da se ljutis na svoju drzavu, jer ti nije obezbedila dovoljan standard i dobro placen posao kako bi mogao da priustis pecanje na ovakvim revirima. Sve u svemu, cena dozvola za ono sto se nudi je opravdana jer 200e/400Km/16.000din, dobra vecina ljudi sa NASIH prostora, potrosi u kafani na ice i pice, kurve i pevaljke, kroz cigare i druge gluposti, za kratak period, a da to ne primeti, a kad treba da se plati za godinjsu dozvolu za uzivanje na normalnim rekama, onda je to mnogo, e nije mnogo!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Aug 29, 2008 3:09 pm

Vidi ga Sumaher se pojavio :mrgreen: ma on nema teorije da zivi bez ovog foruma makar ga prozivali da je tirolkas :lol:

Sumi nisam video da je neko kritikovao cenu dozvola ve odnos domaci-gosti... Da se izjednaci status na ovu ili onu stranu ali ja vise ne zelim da me svrstavaju u gradjane drugog reda. Pogotovo sto se radi o komercijalnom reviru gde je cilj gazdi da naplati od svih. Da gazduje neko udruzenje pa ima smisla da za clanove udruzenja bude jeftinije ali ovako zaista nema smisla vise. To je jedan od razloga sto sam ove godine bio samo 2-3 puta bez obzira sto sam platio godisnju dozvolu na samom otvaranju. Sto se mene tice dosta je bilo, red je da se nesto promeni!
Jos kad sam cuo da e dozvola za Ribnik-Pliva biti 300e, a licno mi je G. Vukovic rekao da ce godisnja vaziti na obe reke...

Return to “Tereni za mušičarenje”