Koliko je potrebno da se nauci 20m bacanja???

Tehnike zabačaja, saveti, trening,...
FlyCaster
instructor

Postby FlyCaster » Fri Apr 11, 2008 10:02 am

Aleksandre ,
Struna se ne sme bacati bez lidera(kao sto je Esox objasnio).
20m strune u vazduhu,to je veoma dobar rezultat,cestitam.

Ali,ako drzis 20 m strune u vazduhu,znaci da bi trebao da imas probleme u izbacivanju PREKO 20 m,a ne ispod 20 m (13-15) .
Veoma cudno.
Drzati strunu u vazduhu,znaci false casting ,ispravan loop i napred (forward cast) i pozadi (back cast).
FC

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Apr 11, 2008 10:21 am

Bez musice i moze ali bez predveza nikako.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Veso
instructor

Postby Veso » Fri Apr 11, 2008 12:02 pm

Alexa wrote:Veso,
ovo sa donjim delom stapa nije uopste izmisljena prica i ima svoj smisao!
Pre 25 godina, americke legende Geri Borger i Lefti Kreh su pokusavali ovim testom da pokazu znacaj duplog cuga u odnosu na line speed. Upravo, zeleli su da dokazu da i obicnom "motkom" (sto donji deo stapa i jeste ustvari - onako motkast, da kazemo!) moze da se baci ukoliko je dupli cug (double haul) ritmicno i pravilno izveden.
Ja to cesto koristim kao pokaznu vezbu za DH, mojim studentima!

Pozdrav,

Aco.

Upravo je to bio i moj zakljucak - zapravo ta "motka" me je natjerala da u principu bacam samo duplim cugom, patrljak od stapa je samo usmjeravao strunu u zeljenom pravcu i visini. Loopovi su solidni (vise vjezbe znaci) i ne tako skladni kako sa gornjom polovinom stapa, ali, kako rekoh, ipak zadovoljavajuci. Nekon sto sam probao i ovo i ono, zakljucak je slijedeci - dupli cug je izuzetno vazan dio tehnike bacanja (mislim na cijeli stap) ali jos vazniji kod ovakvih egzibicija sa kojekakvim dijelovima stapa - ili cak i bez njih.

Aleksandar015
vuna

Postby Aleksandar015 » Fri Apr 11, 2008 12:45 pm

FlyCaster wrote:Aleksandre ,
Struna se ne sme bacati bez lidera(kao sto je Esox objasnio).
20m strune u vazduhu,to je veoma dobar rezultat,cestitam.

Ali,ako drzis 20 m strune u vazduhu,znaci da bi trebao da imas probleme u izbacivanju PREKO 20 m,a ne ispod 20 m (13-15) .
Veoma cudno.
Drzati strunu u vazduhu,znaci false casting ,ispravan loop i napred (forward cast) i pozadi (back cast).
FC

Znam i sam da "nesme" ali sam pocetnik pa sam samim tim i kratak sa priborom :(

Strunu da odrzim u vazduhu mi nije problem kao sto sam i rekao ali problem nastaje kada treba da je izbacim celu ... ide kako treba tih 13-15m ali se ostatak samo skupi (kao da udari od neki zid) :shock: verovatno je moje greska u samom izbacaju ali se nadam da ce se to veoma brzo izpraviti ...[/quote]

poljo
vuna

Re: Koliko je potrebno da se nauci 20m bacanja???

Postby poljo » Wed Apr 22, 2009 12:22 am

Ja , kao i uvjek iz prikrajka pa priupitam ponesto. Dakle imam zelju da savladam tu fantasticnu daljinu (meni fantasticnu) za sada mi nije uspjelo. Nikad mi niko nije pokazao nista od tehnike i sve sto radim sam pokupio sa foruma i iz nekoliko kratkih filmica. Ocigledno to nije dovoljno, pa sam odlucio zavuci ruku ispod one zmije sto mi cuva zenin novcanik i platiti casove. Kako doci do nasih velemajstora i instruktora? Postoji li neka skola (posto postoje studenti) ? Kad i kako ?Doktore , prozvan si ...Nazalost zbog posla sam rijetko na nasim prostorima ali ako postoji neki odredjen termin ...pa d se pokusam uklopiti.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Apr 22, 2009 1:57 am

Poljo, ovo je vrlo prosto. Imamo dva instruktora Acu Ivanovica i Ivana Dragojlovica, obojica su clanovi ovog a i drugih foruma, kontaktiras ih na PM, uskladite termine i stvar je resena. Casove fly castinga treba prihvatiti kao ulaganje u sebe poput kursa stranih jezika i uvek se na kraju isplati.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Wed Apr 22, 2009 10:30 pm

simpson H wrote:Casove fly castinga treba prihvatiti kao ulaganje u sebe poput kursa stranih jezika i uvek se na kraju isplati.

E baš tako, kao što si ti sve lepo i uredno platio i naučio :lol:

Poljo: 064/911 91 61 pa zvrcni

Pogledaj malo i web: www.alexivanovic.com

poljo
vuna

Postby poljo » Fri Apr 24, 2009 11:44 am

Hvala Doc...Naravno da cu da pozovem , samo da se dovatim telefona za koji dan.

Return to “Flycasting”