Koliko je potrebno da se nauci 20m bacanja???

Tehnike zabačaja, saveti, trening,...
Radojica-pop
instructor

Koliko je potrebno da se nauci 20m bacanja???

Postby Radojica-pop » Sun Feb 24, 2008 1:49 am

simpson H wrote:Radojice, ne treba niko da se plasi, ja i pomenuh u nekom od postova da od FC ne treba praviti dramu. Ovde je potpuno adekvatan naslov threada i treba shvatiti da postoje i "fanatici" kojima distance znace puno.

Ali hajde da budemo posteni pa da pogledamo istini u oci? Ko od nas ne bi voleo da moze da baca 30+m redovno, ono kao "dobar dan"? Iz prica o FC pa i ovih extremnih moze dosta da se nauci, iz gledanja jos vise. Ali bi bilo nepravedno i neposteno da sad svi skocimo i kazemo: "E necemo da pricamo o distancama preko 20m jer se na njima retko ili nikada ne lovi".
Vidite,najgore je kad smo primorani da lovimo 24+!!! Ja to ne volem,ali,dešava mi se!!! I tad mi je super, jer vidim koliko sam mali!!! Ajde da vidimo kako da pomognemo tim" FANATICIMA" da dostignu taj limit!!!! Evo ja se dobrovoljno prijavljujem da pomognem svakom ko zeli,i ko mi veruje, da dobaci tih "TRAČAVIH "20+!!! To mislim da mogu da mu omogućim za JEDAN dan!! Nije ovo kur**nje nego dobra namera!!!
Last edited by Radojica-pop on Sun Feb 24, 2008 4:39 am, edited 1 time in total.
...a te reke ne daju mi mira...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Feb 24, 2008 2:02 am

Radojica-pop wrote:Evo ja se dobrovoljno prijavljujem da pomognem svakom ko zeli,i ko mi veruje, da dobaci tih TRAČAVIH 20+!!! To mislim da mogu da mu omogućim za JEDAN dan!! Nije ovo kur**nje nego dobra namera!!!

Ne mislim da je ku***nje ali mislim da je preambiciozno i uliva laznu nadu. Takodje mislim da ta rec "tricavih 20m" podcenjivanje mnogih musicara za koje je to u domenu naucne fantastike jos uvek, iako znam da nema lose namere i da zaista zelis da pomognes. Takodje mislim da nisi svestan koliko je realno ovakvih musicara.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sun Feb 24, 2008 2:19 am

simpson H wrote:
Radojica-pop wrote:Evo ja se dobrovoljno prijavljujem da pomognem svakom ko zeli,i ko mi veruje, da dobaci tih TRAČAVIH 20+!!! To mislim da mogu da mu omogućim za JEDAN dan!! Nije ovo kur**nje nego dobra namera!!!

Ne mislim da je ku***nje ali mislim da je preambiciozno i uliva laznu nadu. Takodje mislim da ta rec "tricavih 20m" podcenjivanje mnogih musicara za koje je to u domenu naucne fantastike jos uvek, iako znam da nema lose namere i da zaista zelis da pomognes. Takodje mislim da nisi svestan koliko je realno ovakvih musicara.
E ovo me baš zabole!!! Nikad, i nikog, i nuiti ću ,potcenjivat u meni najdražem svetu,svetu mušičarenja!!! Nikad, i nitiću, ulivat lažnu nadu bilo kome u svetu mušičarenja!!! Ako nešto kažem, ili pak pokažem, obećam, tome i težim!!! Ovo mogu da potvrde oni koji me znaj,jer im nikad nisam davao LAŽNU NADU!!! Ja ne pljujem pa ližem!!! Moj vrli drugar i ja težismo ka 30+ i skoro uspevamo uvek kad to stvarno želimo i hoćemo,pa makar i u 3-ćem pokusaju,al uspemo, i tad nam lepo!!! Iz ovoga izjavih ono predhodno, i mislim da nije bez osnova!!! Mog drugara vidoste,ali me nervira njegova PRESKROMNOST!!! Pozdrav kolege musičari!!!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Feb 24, 2008 3:27 am

Radojica se razgoropadio :D . Ja i dalje mislim da je vrlo neozbiljna izjava da mozes nekoga za 1 dan da naucis da baca 20+m. Mozes da se ljutis koliko hoces ali se nasi metri izgleda mnogo razlikuju. Ne sumnjam da si hrabar covek ali je izjava suvise hrabra.

I bez obzira sta ti mislio, nije mi bila namera da te omalovazavam niti mislim da namerno bilo kome ulivas laznu nadu. To sam naglasio jasno i glasno.

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sun Feb 24, 2008 3:35 am

simpson H wrote:Radojica se razgoropadio :D . Ja i dalje mislim da je vrlo neozbiljna izjava da mozes nekoga za 1 dan da naucis da baca 20+m. Mozes da se ljutis koliko hoces ali se nasi metri izgleda mnogo razlikuju. Ne sumnjam da si hrabar covek ali je izjava suvise hrabra.
Umalo zaspa! Desi bre? Kolega reče jednom GOSPODIN Sava;....,stap=2,75+ predvez 3,25m i fali nam još samo 14m kanapa do onih FAMOZNIH 20m,.. priznaće te da nije mnogo(teško),...!Čiči tad poverovah,kao i sve do tad, i već ujutru uspeh!!!!A od tad ima godina,...oooohoo!!! Sto se tiče hrabrosti o izjavama! Pitanje koje traži iskren odgovor od naših instruktora!!! Koliko njima treba da čoveka sa znanjem osnovnim o FC (PRAVILAN LOOP,KONTRLA PETLJE DO,...) da osposobe takvog bacača za 20+!!!?
Last edited by Radojica-pop on Sun Feb 24, 2008 3:40 am, edited 1 time in total.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Feb 24, 2008 3:39 am

2,75m + 3,25m + 14m = 18m :)

Ququ.. kakav cu ja biti inzinjer za koji mesec sa ovakvom matematikom.. haha
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sun Feb 24, 2008 3:42 am

EsoX wrote:2,75m + 3,25m + 14m = 18m :)

Ququ.. kakav cu ja biti inzinjer za koji mesec sa ovakvom matematikom.. haha
Jel imaš digitron pri ruci?

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Feb 24, 2008 3:52 am

Ma zna Dane sta prica evo napravismo novi zanimljivi thread. U 101% slucajeva, 20m strune nije 20m daljine.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Feb 24, 2008 3:53 am

Da nekvarimo zokiju temu evo otvorili smo novu..
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sun Feb 24, 2008 3:56 am

simpson H wrote:Ma zna Dane sta prica evo napravismo novi zanimljivi thread. U 101% slucajeva, 20m strune nije 20m daljine.
E sad me j***te! Ko da ste rekli da 1m nije isto u Austriji,Sloveniji,Srbiji,Australiji,...!

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Feb 24, 2008 4:08 am

simpson H wrote:Ma zna Dane sta prica evo napravismo novi zanimljivi thread. U 101% slucajeva, 20m strune nije 20m daljine.

Boki nasa matamatika stvarno nesto nestima 20m razlicito od 20m i to 101%!!!

I ja delim misljenje da u najvecem broju slucajeva 20m strune konca nije 20m dug zabacaj...

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sun Feb 24, 2008 4:33 am

EsoX wrote:

Boki nasa matamatika stvarno nesto nestima 20m razlicito od 20m i to 101%!!!

I ja delim misljenje da u najvecem broju slucajeva 20m strune konca nije 20m dug zabacaj...
20m strune + 1,2,3,...predveza nije 20m zabačaj? Pa šta ja radim 20 i kusur godina? Još ispado KRETEN u najmanju ruku!!!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Feb 24, 2008 4:58 am

Znam ja neke koji trce u rikverc da isprave sistem :D

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Feb 24, 2008 7:52 am

Radoice da malo pojasni da ne ispada da se zezam i da te zajebavam.. Gubici u "metrazi" nastaju usled toga sto se struna u najvecem broju slucajeva ne ispravi u potpunosti, zbog uglova izmedlju ravni u kojoj se meri duzina zabacaja i ugla stapa u krajnjem polozaju, kao i visini na kojoj se nalazi vrh stapa a odnose se na one koji nastaju usled osobine strune da formira luk izmedju vrha stapa i mesta gde dodiruje zemlje jer ima odredjenu masu. Kad se sve sabere i oduzme

2,75m+3,25m+14m nije isto sto i 20m

FlyCaster
instructor

Postby FlyCaster » Sun Feb 24, 2008 8:15 am

Lepa tema ,ovo bi moglo da bude veoma zanimljivo.
Evo ja hocu da mi se recimo pomogne da bacim 20 m.
Ali ne samo da bacim da bih bacio (Distance casting ),zeleo bih da me neko nauci kako da kontrolisem loop i leader na tu daljinu (Prezentacija na 20 m).
Dakle prvo bi trebalo da me nauci da uopste dobacim na 20 m a onda da se predje i na prezentaciju muve na 20 m,sto je i sustina potrebe da se proucava,vezba i unapredjuje DC-kontrola i primena u ribolovu .

Molim upustva kako to da uradim.
Sa postovanjem
FC

Return to “Flycasting”