Deca i FC - FF

Tehnike zabačaja, saveti, trening,...
St.Igor
fly fisherman

Re: Deca i FC

Postby St.Igor » Thu Feb 05, 2009 12:09 am

Posebno mi je zanimljivo sto ,pocinje na back castu da se primecuje zacetak haul-a (obrati paznju na title) a to mu nisam pokazao, sto samo dokazuje koliko je taj cim,cug logican sled stvari i kako deca to osecaju !
FFF FCI

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Thu Feb 05, 2009 9:55 am

Jel ti ovo sin? Svaka čast, momak tancuje dok maše - vreme je za plesnu školu Ruski Dom i devojčice u kratkim suknjicama :wink:

Kratki komentar na tvoj komentar: deca nemaju i ne mogu imati "osećaj", jer im se neuro muskularni sistem stalno razvija, raste, usavršava, senzibiliše - nikada ne stagnira. Što bi naš narod rekao - ne može da stigne samoga sebe koliko brzo raste! Hteli ne hteli da priznamo, to je šok za svakog od njih i u tom "šoknom stanju" preadolescencije i adolescencije, ista pravila važe i za "osećaje".
Ono što stvarno jeste i što je suštinska istina je to da su deca veliki PLAGIJATORI! Dakle, IMITATORI starijih. To najbolje znamo po tome kako svakodnevno imitiraju i nose majice Spajdermena, Supermena, Čak Norisa ( :grin: ) i ostalih. Svakom dečaku njegov otac ili stariji brat nesumnjivo je jedan od ovih likova, tu nema greške. Tako da pre mislim da pokreti mladog Alekse predstavljaju oponašanje starijeg idola, u ovom slučaju tebe! Na svu sreću, mladi imenjak ima koga da oponaša i gleda što je very promissing :wink:

O deci i FC sam mnogo pričao sa Krigerom, Džoanom ... i mišljenja se u potpunosti poklapaju.
Trajni osećaji se stalno razvijaju i usavršavaju a doživljavaju procvat i maturaciju u kasnijoj dobi. U tome je čar mušičarenja - čini vas mladim u najpoznijim godinama života!

Sve najbolje,

Alexa Senior.

St.Igor
fly fisherman

Postby St.Igor » Thu Feb 05, 2009 3:44 pm

OK ,prihvatam tezu o konstantnom neuromuskularnom razvoju i prepisivanju od ,,idola'' ali nije on samo mene kopirao gledao je on i Smiljketa, Senu, i mnoge koji su se bacakali po Peruccu,i shire kao i slow motion klipove koje ja napravim pa zajedno analiziramo, ja sam juce bio toliko odusevljen jer on nije uzeo stap u ruke 3 meseca i onda krene da baca ko pravi, dobro ima tu gresaka ali sve se da ispraviti, mada mi najteze pada da iskontrolisem sebe i da ga ne smorim, pa tako FC prepustam samo (za sad) njegovoj dobroj volji i zelji da se time bavi, jer u 13 godina ,,ima on sad pametnija posla''.
FFF FCI

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Thu Feb 05, 2009 8:08 pm

Nije bitno koga, vazno je da ima model i uzora i da mu je to pokretačka snaga! Kasnije, osećaj će sve više pratiti njegove "ukradene" pokrete! Tako je i sa malim Tajler Bifusom iz Kolorada!!! Već posle prvog izlaska na vodu počeo je da me imitira, ali od dece ni ne možeš očekivati drugačije, upravo zbog neuromuskularne i osećajne disocijacije, koja je godinama sve manja i polako iščezava. Neko to zove prosto - sazrevanje!

Pozdrav!

radovan
guide

Postby radovan » Fri Feb 13, 2009 2:55 pm

Tyler
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
″Kakvo pecanje,Kleka je zakon″

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Fri Feb 13, 2009 3:02 pm

Pobedio je na Best of the West Distance casting, sa 23 metra 8)

radovan
guide

Postby radovan » Fri Feb 13, 2009 3:05 pm

Ma mali je kralj,cak je uzeo i prvo mesto u FT.

Tyler was just awarded the Overall winner of the 2008 British and International Fly Tying Championship in Newark, England for the Junior Division (16 years and under). One of his flies also took Runner-up honors in the "Dry Flies and Terrestrial" category (this catagory included the entries from the adult fly tyers as well).
″Kakvo pecanje,Kleka je zakon″

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Mar 15, 2009 11:32 pm

Evo i mladjani Dimitrije (12) se ukljucuje koracima od 7 milja. Na zalost ne vidi se loop 12m strune koji je izvanredan. Ono sto me odusevilo je sto tacno zna zasto se sta desava i kada je napravio gresku.

video montaza: Esox (ko bi drugi :grin: )

"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Mar 19, 2009 10:05 pm

Danas me pita Dimitrije "Tata kad cu ponovo da masem", a meni puno srce :woo:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

ranko
guide

Postby ranko » Fri Mar 20, 2009 11:46 am

Veliki pozdrav za našu buduću nadu mladog Dimitrija i da bude bolji od oca!bistro, Ranko.

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Fri Mar 20, 2009 12:09 pm

simpson H wrote:Evo i mladjani Dimitrije (12) se ukljucuje koracima od 7 milja. Na zalost ne vidi se loop 12m strune koji je izvanredan. Ono sto me odusevilo je sto tacno zna zasto se sta desava i kada je napravio gresku.

Pa gde mu dade da on bira muziku :gledam:

Bravo za juniora
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri Mar 20, 2009 1:28 pm

Djole Nis wrote:
simpson H wrote:Evo i mladjani Dimitrije (12) se ukljucuje koracima od 7 milja. Na zalost ne vidi se loop 12m strune koji je izvanredan. Ono sto me odusevilo je sto tacno zna zasto se sta desava i kada je napravio gresku.

Pa gde mu dade da on bira muziku :gledam:

Bravo za juniora

Djole muzika je u originalnom videu potpuno drugacija.. u pozadini je red hot chili peppers - cant stop, posto Kiki voli Paperse! Ali.. uvek postoji to ali... od nedavno su na youtubu malo poostrili pravila vezana za zastitu autorskih prava.. tako da je na kraju klip bio bez zvuka.. pa sam naknadno zamenio muzicku temu koristeci alat sa youtubu i neku njihovu bazu sa muzikom na kojoj nista od meni poznate muzike nisam nasao..
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Fri Mar 20, 2009 1:37 pm

Poznato mi je to s autorskim pravima al sam mislio da je muzika tvoje grupe :(
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri Mar 20, 2009 1:55 pm

Djole Nis wrote:Poznato mi je to s autorskim pravima al sam mislio da je muzika tvoje grupe :(

Nije ono je bilo nasumicno odabrano... a moj bend zvucimo mnogo bolje! :wink:
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Wed Jan 06, 2010 10:56 pm

Jel mozemo mi fly tyeri medju vama jer smo jos mali za pecanje ali motamo :mrgreen:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image ImageImage

Return to “Flycasting”