Dva lica medalje..

Tehnike zabačaja, saveti, trening,...
ivke037
instructor

Re: Dva lica medalje..

Postby ivke037 » Tue Nov 06, 2012 8:19 pm

Ma onaj tvoj bocni zabacaj je strava, odlican!!!

sale
master of fly fishing

Postby sale » Tue Nov 06, 2012 8:23 pm

Meni konkretno pomaze kada duva uzvodni vetar na Drini , a cesce na Rzavu i Djetinji x
Ali to su vec kraci zabacaji
sale-eurofish

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Nov 07, 2012 12:15 am

Sale ovaj zabacaj je svaka jedan i od najkorisnijik zabacaja kad treba da se izbori sa vetar koji duva sa pogresne strane, jer u toj situaciji vetar strunu nosi od ribolovca, sto ponekad i ide na ruku musicara. Uticaj bocnog vetra bas zna da dodje do izrazaja u situaciji kada je neophodno napraviti veliki broj laznih zabacaja ili kontrolisati dosta strune u vazduhu.

Kad je jos zgodan?
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Wed Nov 07, 2012 12:22 am

EsoX wrote:Moze da prodje sve ovo gore navedeno... medjutim u situaciji kada se plavi okrene za 180stepeni i dune malo jaci vetar opet je malo rizicno ovaj put po njega jer mu vetar nanosi strunu sve blize i blize i sa svakim falsh castom povecava rizk da sam sebi napravi pirsing.. a i propusta deo terena ispred sebe. Kad je u pitanju klasican backhand nisam neki veliki ljubitelj ovog zabacaja u kombinaciji sa velikim strimerima jer opet je strimer tu negde blizo vas mada je po meni ipak bolje resenje izmedju ova dva... a ima li jos neko?

Dane mislio sam okrene se za 180 a strimer ispucava u bek kastu i sve to radi sa strane i nemas cega da se bojis, moze vetar da ti duvca u lice koliko hoces. Nadam se da si me shvatio?
...a te reke ne daju mi mira...

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Wed Nov 07, 2012 12:25 am

EsoX wrote:
Zabacaj unazad ce mnogo prirodnije uci pod ruku musicarima koji preferiraju side casting u odnosu na one koji striktno bacaju preko glave.. ali generalno vrlo lagan za savladati pa ceo zivot pola zabacaja vam je i bilo unazad samo nije bilo zavrsnice i kada ga jednom savladate postaje gotovo svejedno da li bacate unapred ili unazad... pojedinci su cak toliko usavrsili ovaj zabacaj da im je postao primarni u odnosu na klasican forward cast.

vidim da si to ovde i zapisao.
...a te reke ne daju mi mira...

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Nov 07, 2012 12:34 am

Radojica-pop wrote:Dane mislio sam okrene se za 180 a strimer ispucava u bek kastu i sve to radi sa strane i nemas cega da se bojis, moze vetar da ti duvca u lice koliko hoces. Nadam se da si me shvatio?

Pope prvi post sam protumacio drugacije jer ovo vezano za zabacaj iz beka nisi pominjao, ali ispravka se naravno prihvata jer ovako kako si sad opisao sve stima i upravo je to to, stim da mislim da nije nepotrebno za svih 180 stepeni da se zarotiras.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Wed Nov 07, 2012 8:24 pm

Pogledajte ovaj film a od 16-og minuta, odgovor na ovu temu

Return to “Flycasting”