Lakat!

Tehnike zabačaja, saveti, trening,...
EsoX
Carp Ninja!

Lakat!

Postby EsoX » Tue Sep 27, 2011 9:36 pm

Kako cu preziveti ovu sezonu nemam pojma.. evo vec prvo pecanje i poceo je ponovo da pravi problem.. sve je dobro dok se sa druge strane strune ne nadje nesto sto ni sam neznam zbog cega se zove musicom kad je velicine recimo goluba... akcije stapova tacnije ovih mocugitisa klase 10/11wt takodje nimalo ne prastaju... tako da tokom zabacivanja sve stvara zaista jako veliko opterecenje na laktu... ima li resenja za ovaj problem?

Mada vec sam polako poceo da bacam i levom rukom i da trazim neki odgovarajuci blank umerenije akcije kako bi sve dodatno amortizovao.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

sasats
instructor

Re: Lakat!

Postby sasats » Tue Sep 27, 2011 9:59 pm

vise fizicke aktivnosti tokom godine i nece biti problema

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Tue Sep 27, 2011 10:04 pm

Bez zezanja, moras malo da pocnes da jedes( ne mislim na cips :grin: ) i ojacas i naravno malo teretana ili neka druga vrsta fizicke pripreme.
Image ImageImage

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Tue Sep 27, 2011 10:25 pm

flydoc wrote:Bez zezanja, moras malo da pocnes da jedes( ne mislim na cips :grin: ) i ojacas i naravno malo teretana ili neka druga vrsta fizicke pripreme.

Eeeeee otkad mu ja to pricam.

Salu na stranu ali je to problem koji je cest iako se ne prica mnogo o tome. Ima sam slicne probleme a jedini razlog tome je NEZAGREJANOST nista vise. Kao i u svakom drugom sportu telo ili deo tela trazi malo razmrdavanja a ne odma maksimalna izlaganja naporima. Posto ti koristis mnogo jace pribore i velike strimere koji realno iziskuju vise snage, moraces da se ozbiljnije pozabavis time da pre pecanja poradis na zagrevanju te ruke.

Ostalo je da menjas stil bacanja, da promenis ruku, promenis pribor ali ovo sto sam ti napisao ne gine ti.
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Tue Sep 27, 2011 10:34 pm

Kao neko ko se bavio i sportom kosarkom i odbojkom mislim da ovo nema veze sa zagrevanjem, razgibavanjem, fizickom pripremom ili sto sale rece kilazom! Zagrevanje, istezanje se radi kako bi kako bi telo misice doveo u radni polozaj i kako se usled momentalnog naglog opterecenja ne bi doslo do povrede! Ovde to nije slucaj jer se ovo javlja tek kasnije, posle visesatnog pecanja kada sam vec dobro zagrejan! U ovom slucaju snaga pravi samo jos veci problem jer sa viskom upotrebljene snage visestruko raste i opterecenje!
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Tue Sep 27, 2011 10:38 pm

Nisam ja ni mislio sa kilazom, vec da ojacas! To se kaze da Vezes kost i misice :grin:
Image ImageImage

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Tue Sep 27, 2011 10:42 pm

EsoX wrote:Kako cu preziveti ovu sezonu nemam pojma.. evo vec prvo pecanje i poceo je ponovo da pravi problem.. sve je dobro dok se sa druge strane strune ne nadje nesto sto ni sam neznam zbog cega se zove musicom kad je velicine recimo goluba... akcije stapova tacnije ovih mocugitisa klase 10/11wt takodje nimalo ne prastaju... tako da tokom zabacivanja sve stvara zaista jako veliko opterecenje na laktu... ima li resenja za ovaj problem?

Mada vec sam polako poceo da bacam i levom rukom i da trazim neki odgovarajuci blank umerenije akcije kako bi sve dodatno amortizovao.

negde gresis. Pravis neki nepravilni pokret. Verovatno je u pitanju tehnika koja mora biti prilagodjena tim kratezima sa kojima pecate. (Da li ste culi da neko od profi tenisera ima problema sa teniskim laktom?). Kod takvih povreda pomaze jedino mirovanje od 6 meseci, minimum.

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Tue Sep 27, 2011 10:42 pm

OK kod mene je bilo problem na pocetku. Ali mislim da mnogo gresis ako baerm se nekako ne zagrejes (ko ti kaze ahahah) strimer i odma ganjaj jbg takvi smo al....

Onda pecaj manjesatno :mrgreen: I da se ne pokidas ceo pitaj nekog strucnijeg, makar ces da znas skroz na cemu si.
Barrio Pro-Team

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Sep 28, 2011 12:22 am

...moram ponovo naci neku fizoterapeutkinju :) Ali salu na stranu stvarno cu gledati da posetim nekog fizoterapeuta i da vidim o cemu se tacno radi.

Po mestu na kom se javlja bol ovo mi lici na simptome golferskog lakta, jer za razliku od teniskog bol se javlja sa unutrasnje strane lakta. Ova povreda ne nastaje od premalo aktivnosti nego naprotiv... tako da povecanje fizicke aktivnosti,teretana i ostali predlozi u ovom slucaju mogu da daju samo kontra efekat...

Golfer's elbow, or medial epicondylitis, is similar to its counterpart, tennis elbow. The primary differences between these conditions are the location of the pain and the activity that leads to injury. However, both conditions are caused by overuse of the muscles and tendons of the forearm, leading to inflammation and pain around the elbow joint.

What causes golfers elbow?

The mechanism of this injury can vary from a single violent action to, more commonly, repetitive stress injury where an action is performed repeatedly and pain gradually develops. No one is immune from these injuries, but they are most common at the beginning of the golf season, or when the offending activity is increased in intensity or duration. Golf is one common cause of these symptoms, but many other sport- and work-related activities can cause the same problem. Another common cause of this injury is with weekend carpenters who use hand tools on occasion.

Ova povreda nastaje upravo preteranom upotrebom misica podlaktice, kod stresnih radjni koje se vrlo cesto ponavljaju a mislim da je fly casting sa velikim strimerima upravo takva radnja...

U svakom slucaju cu gledati da maksimalno rasteretim ovu ruku tokom pecanja... da ovo ne ucinim jos gorom nego sto je sad..

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Sep 28, 2011 7:07 am

Dane definitivno nema veze sa snagom , kondicijom ili zagrevanjem. Sustina je da si preterao, non stop na vodi i non stop mahanje sa velikim strimerima, zamaranje velikih riba ali bojim se da ima jos nesto. Da ne koristis pretvrde stapove?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

alp
guide

Postby alp » Wed Sep 28, 2011 9:23 am

Za pocetak, miruj neko vrijeme plus Voltaren mast. Kasnije smanji intenzitet i broj ponavljanje toga sto radis u jedinici vremena. Odi kod ortopeda da ti precizno dijagnosticira sto te zapravo boli. Teniski i golferski laktovi su vrlo pojednostavljene price. Moze biti svasta.

Paralelno s time trebas naci uzrok povrede. Moje skromno misljenje je da uzrok trebas traziti u pogresnom rukovanju priborom kod bacanje i umaranje ribe. To ne mora biti neka jasno vidljiva pogreska tipa "tucem strunom po livadi/bacam ribe na obalu preko glave". Dovoljno je neko vrlo malo ne uvazavanje gradje vlastitog tijela u kombinaciji s preintenzivnim ponavljanjem. Tu ti ortoped ne moze bitno pomoci.

Na tvom mjestu otisao bih kod Andrica koji zna pokrete kod musicarenja, anatomiju i moguce probleme koji tu mogu natati. Kada ti i ako da savjet nemoj se s njime prepirati nego jednostavno poslusaj to sto ti je rekao.

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Wed Sep 28, 2011 10:01 am

O da potputno se slazem sa Alpom za Veljka, zaboravih. Boljeg doktora nema za ovo nase.
Barrio Pro-Team

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Sep 28, 2011 10:50 am

alp wrote:Kada ti i ako da savjet nemoj se s njime prepirati nego jednostavno poslusaj to sto ti je rekao.

Ahahaah ovo je tako tipicna situacija za nase podneblje :grin: :grin: :grin:

Alpe majstore ahahahaahahah. :lolol: :lolol:

blackbelt
guide

Postby blackbelt » Wed Sep 28, 2011 12:56 pm

Po tvom opisu najvjerovatnije je riječ o "bac-ačkom laktu"koji je ustaljen kod jedne grupe atletičara.Od njega najčešće"stradaju"bacači koplja".
Kao prvo treba da snimiš lakat,a snimak pored doktora obavezno neka pogleda i fizioterapeut,jer to je njegova oblast.Obzirom na intezitet bola koji si ovdje
predstavio najvjerovatnije će ti raditi elektro
terapije i utrljavanje tkz(zelene)"hladne masti
Uzrok tvoje povrede je pretjerano forsiranje,
a ne nepravilan rad.U pecanju apsulutno ne postoji neprirodan pokret,postoji samo besp-
otrebno forsiranje.
Kad posjetiš fizioterapeuta nadam se da ces nam napisati što ti se zaista desilo!
P.S.Obavezno mirovanje!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Sep 28, 2011 1:26 pm

Svi daju savet za saniranje posledica ali niko sem Alpa se nije osvrnuo na uzrok. Naravno da ce se stvar resiti uz pomoc lekara ili fizioterapeuta ali je sustina otkloniti razlog zbog kog dolazi do ovakvih povreda.

Return to “Flycasting”