Fly Casting

Tehnike zabačaja, saveti, trening,...
ivke037
instructor

Re: Fly Casting

Postby ivke037 » Wed May 25, 2011 3:50 pm

Posle Darkove kritike, ispravljam moje gramaticke greske: "Kod nas svi pecaju, ali neki znaju, a neki misle da znaju."

sasats
instructor

Postby sasats » Wed May 25, 2011 5:20 pm

imas jos jednu :grin:
ivke037 wrote: niti da svi vezuju ali svi pecaju.

nikako nemoze ovako .....trebalo bi.... niti svi vezuju ,ali svi pecaju ...ili... niti svi znaju da vezuju , ali svi pecaju.
ali nije ni bitno jer je ovo musicarski a ne literarni forum, vazno je da se mi razumemo :wink:

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Wed May 25, 2011 5:26 pm

sasats wrote:imas jos jednu :grin:
ivke037 wrote: niti da svi vezuju ali svi pecaju.

nikako nemoze ovako .....trebalo bi.... niti svi vezuju ,ali svi pecaju ...ili... niti svi znaju da vezuju , ali svi pecaju.
ali nije ni bitno jer je ovo musicarski a ne literarni forum, vazno je da se mi razumemo :wink:

opet ti, ovako moze " NE MOZE" :wink:

sasats
instructor

Postby sasats » Wed May 25, 2011 5:46 pm

hvala ivke :) iskreno nikad mi nije gramatika bila jaca strana , to priznajem . ali mi bar recenice imaju smisao .

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Wed May 25, 2011 5:57 pm

Da budem jasniji. "Mogu da kupim musice, ne znam da vezujem. Mogu da znam samo roll cast,sto ne znaci da znam FC. Ne poznajem insekte. Idem na pecanje." Da li je sada ok?

sasats
instructor

Postby sasats » Wed May 25, 2011 6:11 pm

uopste te ne shvatam ? sta pokusavas da dokazes i pokazes? mozda si lose protumacio moj post? hajde da ti pomognem jer vidim da imas problem...

djole je napisao......

Djole Nis wrote: Razlog stvarno neznam, imaju mene pored sebe, imaju puno drugih koji takođe mogu da pomognu, ne moraju to biti samo isntruktori ali... opet ostaje samo ali...

a ja sam se na to nadovezao....
sasats wrote:djole , to je normalno kod nas . svi znaju da vezuju , poznaju insekte , svi su vrhunski ribolovci ...i normalno svi su maheri u bacanju. :grin:
nece niko da se podceni i prizna da nesto nezna i svi (uglavnom) boluju od kompleksa da budu autoritet i velicina ...zato niko ne trazi pomoc a da ne govorimo da neko javno napise da nedovoljno poznaje vestinu bacanja u odnosu na godine prakse...a garantujem da dve trecine nasih musicara nema blage veze sa bacanjem :grin:

ako opet pazljivo procitas i naravno zanemaris mi pravopisne greske ...uvideces da sam hteo da kazem da je otpor prema ucenju bilo cega u bilo cemu to sto vecina nasih ljudi ima kompleks . i nece da se ponizi i prizna da nesto nezna kao sto smo to ti i ja uradili u ovoj temi .

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Wed May 25, 2011 6:15 pm

Da se vratim na temu. Moze da se cita literatura i da se gledaju filmovi, ali dzabe kad ne znas jezik. Pravilan FC najbrze i najlakse se uci i ispravlja u prisustvu instruktora. Sreca moja da je Nis blizu. Zahvaljujuci Djoletu video sam koliko ne znam. A i mnogo mi je pokazao. Treba ga posetiti. Ovih dana poseticu ga jos jednom.

aca-laki
instructor

Postby aca-laki » Thu May 26, 2011 10:22 am

Za mene je vestina,vestina zabacivanja.A to zna jako mnogo da pomogne u ribolovu.Iskreno pojma nemam da bacam,srecom ili nesrecom zivim pored Mlave pa mogu pecati i bez nekog velikog znanja,ali da posecujem neke vode tipa Drina znam da bi samo mogo da gledam i placem :oops:
ONLY GOD CAN JUDGE ME

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu May 26, 2011 10:35 am

Aco iako to nismo zeleli ni u jednom postu na temu FC, izgleda se taj termin i dalje potpuno pogresno shvata. Poznavanje FC ne znaci dobaciti daleko musicu, to je samo prirodni redosled dogadjaja usled poznavanja fly castinga. Znaci ni jedna jedina skola fly castinga ne ne navodi daljinu kao primarni cilj, cak naprotiv, ona je najmanje vazna pogotovo kod ucenja.
Isto kao na Mlavi i na Drini uspesno pecaju oni koji ne poznaju FC dovoljno dobro i uopste o tome nije rec. Cak sta vise, na Drini je mnogo lakse mahati usled nedostatka prepreka, a opet teze zbog jacine vodenog toka, dubokog gazenja,... Na nekim delovima se lovi sasvim blizu pa ne treba stvarati famu i oko toga.

Mogao si u prethodnim postovima da procitas sta je vazno u vezi FC a to je potpuna kontrola, da u svakom trenutku znas na koji nacin i gde da plasiras musicu. Kao i u svakom segmentu zivota, uspesan je onaj koji potpuno vlada materijom kojom se bavi, blo da se radi o voznji formule 1, basketu, fudbalu, namestanju kuhinjskog bojlera, plocica u kupatilu ili fly castingom.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

aca-laki
instructor

Postby aca-laki » Thu May 26, 2011 11:51 am

Ja kad sam rekao na zabacivanje mislio sam na celukupa sklop toga,od reciznosti,daljine,lepe prezentacije i svega sto ide uz dobar "zabacaj",,,Naveo sam primer Mlave i Drine jer ja na primer ne znam da bacam na vecim distancama,na blize rolom sam se nekako i izvezbao pa onda mogu da uradim sve sto mi je potrebno da ubacim muvu bas tamo gde sam zeleo,i na bas onakav nacin na koji sam hteo da padne.(Naravno nije to nesta ali sam zadovoljan za sad).Ali Opet iskreno jedan zabacaj nije ceo FC..
Da bi neko reko da je dobar u FC mora da vlada svime...Moze se pocati i bez znznja FC ali to je pogresno i otezavajuce.Meni se uvek cini da bi bilo mnogo dobro kad bi zano jos neke zabacaje,da bi nasao im primenu i da bi mi nekad mnogo pomogli u samom ribolovu.
ONLY GOD CAN JUDGE ME

Nenad Bugarcic
guide

Postby Nenad Bugarcic » Thu May 26, 2011 2:14 pm

Aco,a sto lepo ne pitas,evo bas u ovoj temi:" hoce li neko da mi pokaze osnovne stvari Fly Castinga"? Ubedjen sam da ce se bar dvoje ljudi javiti!!! Pa sad bar imamo toliko instruktora i veruj mi da bi ti svako od njih izasao u susret( ja bih prvi al nisam instruktor :) ) ,i to naravno free! Tvoje je samo da sednes u kola ili bus i poneses stap!

aca-laki
instructor

Postby aca-laki » Thu May 26, 2011 3:47 pm

Nemam ja problem pitati sve sto ne znam a zanimame...Osnovne stvari o FC sam ucio od Markovica,covek mi je pokazao koliko on zna,i ja sad to i vezbam sto ovako dok je lovostaj na travi u dvoristu a posle i na vodi...Mislim da ce uskoro biti neko druzenje gde ce biti i FC pa da se malo poducim...Hvala puno na savetu i ponudi :wink:
ONLY GOD CAN JUDGE ME

Return to “Flycasting”