Mahanje sa dvoručnim?

Tehnike zabačaja, saveti, trening,...
simpson H
simpson H

Re: Mahanje sa dvoručnim?

Postby simpson H » Tue Oct 18, 2011 6:28 pm

Malo sam se zasitio livadarenja sa jednorucnim stapovima, cak se ne secam kad sam rado izasao da promasem. Sve je blo cisto da bih probao neki novitet stapa ili strune. I danas posle ko zna koliko vremena odem na suncem obasjanu Adu. Bez kupaca voda kristalno bistra, a vetra za razliku od skupa u subotu, ni u tragovima. I poneh ECHo TR 8136 uparen sa Airflo Scandi Compact 510 greina. Stap prilicno brz i jak pa predpostavljam da mu iz tog razloga lezi ovako teska glava. I samo mi odzvanjaju Zekine reci: "Samo lagano, gornja ruka pun hvat bez palca ili kaziprsta napred, donja ruka srednji prst na plutu i jos dva samo da pridrzavaju. Ne siluj i samo sa glavom masi" :grin:
Jao kakvo uzivanje, pa to je prosto neverovatno. Naravno nisam odoleo da vidim koliko ce to da leti ali je rezultat bio tipican za sesti i zapaliti cigaru. Previse zelje kod mene rezultira obicno viskom snage a sistem se skljokao kao da je dunuo orkan u lice. Posle cigare usledilo je obavezno uvlacenje running linea u cekrk te sam do kraja ovog treninga zaista uzivao u kratkim pokretima bez trunke viska energije i prelepim lupovima. Nova igracka sve dok traje lepo vreme :grin:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Tue Oct 18, 2011 6:50 pm

:bravo:
Image

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Sat Oct 22, 2011 7:20 pm

Posto ces verovatno jos da se igras poslusaj me i probaj da i gore i dole napravis sa palcem i kaziprstom O ring i tako bacaj. Gore n asredini rukohvata, dole na dnu. Rzi tako kao da ce da ti isklizne stap. Bez dodirivanja dlanom. Sto i sam kazes, igraj se, nema bojleg nacina za napredovanje i jos ako i uzivas u toj igri, sve ici i brze i lakse i lepse. Osmeh na lice i guraj :grin:
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Sun Nov 06, 2011 8:27 pm

MOš i ovako.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Sun Nov 06, 2011 8:30 pm

pa ovako....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Sun Nov 06, 2011 8:31 pm

I onda završiš ovako.....
Image

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Sun Nov 06, 2011 8:40 pm

A na kraju ........
Image

Return to “Flycasting”