Svajcarski instruktori

Tehnike zabačaja, saveti, trening,...
DonCarleone
instructor

Svajcarski instruktori

Postby DonCarleone » Sat May 29, 2010 6:40 pm

FlyCaster wrote:Cestitke novim Instruktorima i od mene !

Momci , sad je na vas red da priblizite Fly Fishing i Fly Casting sto vecem broju ljudi ,
Sto nas je vise , vise ce se i cuvati vode i ribe , a u tome je valjda i sva poenta ove nase pasije .

Ajd' pa u zdravlje !
Fly Caster

Samo bih na ovo dodao.
Ni u kom slucaju se ne ponasajte kao svajcarski instruktori.

Zeka
master of fly fishing

Re: Musicarenje.com i fly casting instruktori

Postby Zeka » Sun May 30, 2010 12:14 am

DonCarleone wrote:
FlyCaster wrote:Cestitke novim Instruktorima i od mene !

Momci , sad je na vas red da priblizite Fly Fishing i Fly Casting sto vecem broju ljudi ,
Sto nas je vise , vise ce se i cuvati vode i ribe , a u tome je valjda i sva poenta ove nase pasije .

Ajd' pa u zdravlje !
Fly Caster

Samo bih na ovo dodao.
Ni u kom slucaju se ne ponasajte kao svajcarski instruktori.

Kako se ponašaju Švicarski instruktori??????
Image

DonCarleone
instructor

Re: Svajcarski instruktori

Postby DonCarleone » Sun May 30, 2010 7:06 am

Pa nikako. Brinu samo o svom dupetu i uopste ih ne interesuje neka masovnija edukacija koa sto se moglo videti u radu nasih instruktora. Besplatni semnira i predvanja. A da ne pricam o akcijama u kojima bi se neke vode zastitile.

Konkretno gvorim za reku Doubs (Dubs).

Predivna voda. Jedinstvena vrsta zebraste pastrmke i ogromni lipljani (najveci ulovljen je oko 70cm). Na toj reci su lovila sve slavna imena. I niko nije ni pomislio kako bi bilo dobro tu reku proglasiti musicarskim revirom. Na toj reci se upraznjavaju sve vrste ribolova. Od zivih kedera i larvi do lajnera i varalica. Niko do tih silnih master instruktora da mrdne d**e i da pokrene akciju da se riba spasi od istrebljenja.
Jedina dobra strana koju je ribolovacko drustvo odradilo kako treba je zabrana ulazenja u vodu do 16. maja. A od tada je dozvoljeno uci samo do iznad kolena (bis oberschenkel, bukvalno do pocetka butnog misica).

Zasto ovo uopste pisem. Reku sam namerno posetio zimus kada je bila bistra i plitka i zabrana ribolova. Pastrmki i lipljana, nemozes izbrojati. U martu i aprilu sam pokuso pecati ali voda velika itd. Prosli vikend otisao sam sa drugom Mikijem, da kampuejmo i pecamo.. Na svim tim mestima koje smo obisli u zimu ostala je samo riba ispod mere (ulavnom liljani), jer oni povade ribu od prvog marta kada se otvara sezona do maja kada krenu musicari. Virova na pretek ali praznih. Strah da te uhvati.

I znaci tih nekoliko mastera koliko ih ima u CH nisu sposobni da okupe ljude naprave peticiju i reku proglase musicarskim revirom u kompletu. urade na pomeranju mere u kojoj se riba moze uzimati.
http://www.google.ch/imgres?imgurl=http://www.bamboorods.ch/guiding/bilder/doubs_for_jura1.jpg&imgrefurl=http://www.bamboorods.ch/guiding/doubs_flyfish_practicalinfo.htm&usg=__4v3fY7uCY5JbgajtPpfnlNJBRwI=&h=600&w=870&sz=281&hl=de&start=18&um=1&itbs=1&tbnid=OxUIFlCQKBpKiM:&tbnh=100&tbnw=145&prev=/images%3Fq%3Dzebra%2Btrout%26um%3D1%26hl%3Dde%26tbs%3Disch:1

Return to “Flycasting”