Fly Casting je mrtav na Srpskom Internetu ???

Tehnike zabačaja, saveti, trening,...
FlyCaster
instructor

Fly Casting je mrtav na Srpskom Internetu ???

Postby FlyCaster » Sun Feb 07, 2010 1:10 am

ima vise od par meseci da nema nijedne diskusije o pravom Fly Castingu ni na ovom (,com ) ni na onom (.org , OK , tamo je bio mrtav i pre , btw ) sajtu o musicarenju (???) u Srbiji .

O cemu se ovde radi ?
Hoce li neko da bude posten i ljubazan , pa da to pokusa objasniti ?????

Andric Veljko
guide

Re: Fly Casting je mrtav na Srpskom Internetu ???

Postby Andric Veljko » Sun Feb 07, 2010 2:26 am

Pozdrav FlyCaster,

Evo ja sam ljubazan i posten...diskutovati...

Sta to podrazumevas pod “pravim”(kako si ti naveo),a sta pod “laznim” flycastingom(posto ima "pravi' sigurno ima i "lazni'?

Generalno,kako mislis umro casting na Internetu u Srbiji(“nema nijedne diskusije”...)?Ima postova u zadnjih par meseci (pogledao sam sada datume i na ovom i na drugim forumima),nema mnogo ali ima koliko toliko,naravno uvek moze biti mnogo i neuporedivo bolje...kao i u svemu...

Ljudi pisu(o svemu o muvama o problemima o ribolovu o castingu i mnogo cemu...) u zavisnosti od svojih drugih obaveza,manje –vise...kako ko ima vremena....

Pozdrav

FlyCaster
instructor

Postby FlyCaster » Sun Feb 07, 2010 9:40 am

Hvala na odgovoru Veljko .

Pitanje se ponavlja u sazetijem obliku :
-zasto nema vise diskusija o Fly Castingu na ovom sajtu ?

Andric Veljko
guide

Postby Andric Veljko » Sun Feb 07, 2010 10:03 am

Nema na cemu ovde smo da diskutujemo, :)

Pa evo napisao sam sta mislim:

Andric Veljko wrote: Ima postova u zadnjih par meseci (pogledao sam sada datume ...),nema mnogo ali ima koliko toliko,naravno uvek moze biti mnogo i neuporedivo bolje...kao i u svemu...Ljudi pisu u zavisnosti od svojih drugih ....obaveza,manje –vise...kako ko ima vremena....

Kalkulacija ima kao i u svemu...

Interesuje me odgovor na moje pitanje,ako moze:

Andric Veljko wrote:
Sta to podrazumevas pod “pravim”(kako si ti naveo),a sta pod “laznim” flycastingom(posto ima "pravi' sigurno ima i "lazni'?

Poz
Last edited by Andric Veljko on Sun Feb 07, 2010 10:07 am, edited 1 time in total.

FlyCaster
instructor

Postby FlyCaster » Sun Feb 07, 2010 10:06 am

FlyCaster wrote:Hvala na odgovoru Veljko .

Pitanje se ponavlja u sazetijem obliku :
-zasto nema vise diskusija o Fly Castingu na ovom sajtu ?

Molim odgovore ako je moguce, kontra pitanja i izbegavanje odgovora ne vode odgovoru .
Ako nema odgovora , i to je u redu .

Andric Veljko
guide

Postby Andric Veljko » Sun Feb 07, 2010 10:38 am

Pozdrav,

Lepo sam ti posteno i ljubazno odgovorio:

Andric Veljko wrote: Ima postova u zadnjih par meseci (pogledao sam sada datume ...),nema mnogo ali ima koliko toliko,naravno uvek moze biti mnogo i neuporedivo bolje...kao i u svemu...Ljudi pisu u zavisnosti od svojih drugih ....obaveza,manje –vise...kako ko ima vremena....

Kalkulacija ima kao i u svemu...

Znaci nije tacno da je umro,sto automatski iskljucuje pitanje" zasto je ...?".ne znam sta nije jasno,ovo je diraktan odgovor...

Mislim da je posteno( i ljubazno) da dobijem odgovor i na moje pitanje,(naravno ako ga imas ...).

Andric Veljko wrote:

Ti si ovo naveo u textu,

kao sto bi ti rekao

FlyCaster wrote: izbegavanje odgovora ne vode odgovoru

zato posle mog odgovora zelim i ja odgovor osim ako ga ne izbegavas kao sto rece?

Poz

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Feb 07, 2010 11:29 am

Mozda je ovo pitanje postavljeno upravi foruma?

Licno se slazem da je na nasem forumu deo o fly castingu trenutno malo zapostavljen, a to je pitanje za sve clanove foruma koji diskutuju. Niko nikoga ne goni bicem da pise, ljudi diskutuju o svemu sto pozele a vezano za musicarenje uopste. Pitanje je potpuno bezvezno, isto je moglo da se postavi u vezi dela o entomologiji pa recimo o delu namenjenom strunama i predvezima. A generalno ove teme nisu nista manje znacajne od fly castinga u funkciji musicarenja.
O fly castingu kao i o svakoj drugoj temi se pise, kada neko ima nesto da napise, nikome to pravo nikada nije bilo uskracivano, pa ne vidim jasnu poentu ovog pitanja.

To je isto pitanje kao kada bih ja pitao zasto na sexyloopsu u bordu o fly castingu pise 20-30 ljudi od 7000 (makar mislim da je ta cifra) clanova, znaci li to onda da o fly castingu pise manji procenat ljudi nego kod nas i da je Fly casting mrtav na sexyloops-u? Smesno!
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

FlyCaster
instructor

Postby FlyCaster » Sun Feb 07, 2010 1:12 pm

ova dvojica se ocigledno ne slazu sa pitanjem

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Feb 07, 2010 1:16 pm

simpson H wrote:
Licno se slazem da je na nasem forumu deo o fly castingu trenutno malo zapostavljen, a to je pitanje za sve clanove foruma koji diskutuju.

Treba li crtez ili sam ja ovde jasno rekao?

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Sun Feb 07, 2010 4:04 pm

'ladno,čoviječe,ovdje kod nas.Niko ne baca,ili skoro niko,ja sam sad iz avlije gdje sam ,naravno,bacao,došli mi neki učenici,kao i Paceri iz Galovice,moji prijatelji.

E sad,kako smo se proširili mi iz EFFA,po Srbiji,svako ima svog nekog ,ko zna nekog ko zna nekog instruktora, :grin: pa ljudi jednostavno dođu kod nas,pitaju,vježbaju i dobijaju odgovore na licu mijesta.

Naravno,tako nešto ne implicira nepotrebnost ovog ili bilo kog drugog foruma i rasprava na njemu o FC.Ipak,povezano s prvijm dijelom mog posta i ladnoćom,mislim da ljudi ne bacaju i tek kad krene livada aktivno,pojavit će se i pitanja o FC.

Tamo kod tebe,toplo,pa topla i vrela krv,pa živci ne daju mira,pa aj se baca.Bit će,vjeruj.

E sad bih ja još na tu temu,ali sam skorašnji s puta,a i neka me temperatura lomi,pa kad se izborim,eto me.
Image

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Feb 07, 2010 4:11 pm

Zeko hajde se skoncentrisi pa procitaj naslov teme. Uopste nije pitanje dal' ljudi masu i koliko masu.

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Sun Feb 07, 2010 5:14 pm

Temperatura potvrđena,JBG.A ti pročitaj moj post ponovo pa zaključi sam štta je pisac htio reći.

Nema FC na netu jer ga nema ni na livadi,pa onda nema ni pitanja,jer niko ne zna gdje griješi.j**o te,ni sam ne znam šta sam rek'o.Al neko pametan će skapirati.
Image

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Sun Feb 07, 2010 5:30 pm

Big mistake

Evo u Nisu FC ga ima i na vodi i na livadi (snegu) i FF ali ipak je nesto drugo izgleda. Kod mene je inace mrzovolja da bilo sta pisem. Takav mi izgleda horoskop.
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

Andric Veljko
guide

Postby Andric Veljko » Sun Feb 07, 2010 6:37 pm

E sada si me razocarao FlyCaster mislio sam da znas odgovor na ovo pitanje

Andric Veljko wrote:
Sta to podrazumevas pod “pravim”(kako si ti naveo),a sta pod “laznim” flycastingom?

koje si sam indirektno postavio u prvom postu(citiram deo tvog posta:"...pravom Fly Castingu...")

Izbegavanje odgovora samo govori: da ne znas odgovor pa ga zato i izbegavas ili se pravis da znas a kao neces da kazes da
bi ispao pametan,sve u svemu ne znas odgovor...ali dobro ovo je samo hobi nista strasno sto ne znas...Pozdrav!

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Feb 07, 2010 6:43 pm

Mislim da je dosta toga vec receno ovde na forumu, svakako moglo bi jos mnogo mnogo toga.... ali dosta toga je i pokazano na raznim kursevima od kojih je najveci broj upravo i organizovao ovaj sajt. Veljko je odrzao fantastican kurs upravo o "pravom" fly castingu na Adi u Oktobru na kom se mnogo toga interesantnog moglo cuti i videti i sve to je demonstrirao na vrhunski nacin, koliko cujem i Zekin kurs u Nisu je bio odlican.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Return to “Flycasting”