Ekseri

Tehnike zabačaja, saveti, trening,...
Veso
instructor

Ekseri

Postby Veso » Mon Jun 22, 2009 3:12 pm

Samo po sebi vjeovatno i nije vrijedno pomena, tek neko zagrijavanje prije dorucka.. Nesto kao uvod u puno ozbiljniji nastavak dana o cemu cu pisati u jednoj drugoj temi. Ajde da vidim te vase loopove, ali hocu "ekserloop".. Koliko su dobri ili nisu, eto vam pa secirajte!

Prva cetiri snimka su, ako se dobro sjecam, dijelovi jednog zabacaja. Taj sto dzi stap, Gareth Jones, Airflo..

Image
Image
Image
Image

Ma necu takav, hocu "ekser".. One gore znam i sam, pomenuti ekser mogu da ubodem samo slucajno ili greskom. Ali ovaj "moj" Leif je izgleda iz prve shvatio sta hocu..
Image
Image

EsoX
Carp Ninja!

Re: Ekseri

Postby EsoX » Tue Jun 23, 2009 12:24 am

Veso moram priznati da su mi ove fotke vrlo interesantne...manje vise slika ovog exera.. vec mi je mnogo interesantnijim cine ove prve 4 fotke na kojima se vrlo jasno vidi kako se podizanjem vrha stapa "doteze loop" i kako se na ovakav nacin lako stvara iluzija tankog i uzanog loopa.. recimo loop na trecoj slici deluje mnogo lepse nego exer ali zasiljeni loopovi poput ovih exera nose daleko vise energije!
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Veso
instructor

Re: Ekseri

Postby Veso » Fri Jun 26, 2009 8:50 am

Dobra ti zapazanja EsoXe, ali nista manje nisam ni ocekivao od tebe! Steta je samo sto ove i ovakve teme ne izazivaju vise interesa i angazovanja. Cackam mecku.. :mrgreen:
Image

Return to “Flycasting”