DH casting

Tehnike zabačaja, saveti, trening,...
Djole Nis
master of fly fishing

DH casting

Postby Djole Nis » Sun Mar 29, 2009 1:52 pm

Day 3.

Ide fino s obzirom da mi je glanvni olonac net i video zapisi Simon Gawesworth koji barem po meni i za sada je bez premca u objasnjavanju.

Juce mi je bila zelja da vezbanje prebacim ja neku od reka ali vodostaj nije dozvoljavao tako da sam jos uvek na okolnim barama.

Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

Alexa
master of fly fishing

Re: DH casting

Postby Alexa » Mon Mar 30, 2009 5:46 pm

Bata Đole što ga žene vole :lol:

Il' je bara mala il je Đoša ozbiljno avanzov'o, nema treće!

Ne znam da li si primetio Sajmona na koga se pozivaš (btw. sigurno najbolja referenca kada je o ovome reč!), on nikada ne forsira maksimalne distance već uvek demonstrira perfektnu kontrolu ali u okviru onih daljina koje su za date prilike i vrstu pribora najoptimalnije .

Misli o tome next time ...

gringo
fly fisherman

Postby gringo » Thu Apr 16, 2009 1:27 pm

Juce smo Kuzma i ja bacali njegovim switch stapom kod nas na Nisavi. Stap je 11' #7 medium to fast cini mi se, a konac je bio poprilicno neprimeren stapu ali nas ipak nije omelo da se malo zabavimo njegovom igrackom.
Inace sam vrlo zadovoljan celim koceptom DH stapova. Za reke poput sve tri Morave i ribolov bucova su kao izmisljeni.
Sto se tice samog bacanja pomenutim stapom imam da izjavim sledece. Od totalno inferiornog polozaja kad nista nije islo od ruke do zadovoljavajuceg bacanja je bio samo period kad sam previse uplitao desnu ruku zbog starih navika sa SH stapovima. Na svu srecu nekakvo teorijsko znanje je u startu pokazivalo gde je osnovna greska pa je vreme donosilo samo boljitak.Takodje sam probao da idem i u overhead i tu sam takodje vrlo prijatno iznenadjen.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Apr 23, 2009 8:24 pm

Evo i mene u klubu... zaista sam pokusao da se oduprem i izbegnem kupovinu dvorucnjaka ali mi nije poslo za rukom, jer sve se urotilo protiv mene. Tek danas sam nasao vremena i izasao na vodu da isprobam novu igrackicu Loop Black line 8124, koji sam juce pokupio od simpsona.. stap isao iz ruke u ruku al ostade zasad jos uvek u familiji :lol:. Prvi zadatak je bio da nadjem letecu glavu koja cemu kako tako leci...isprobao par kombinacija na vodi isprobavao budzio kojekakve glave i na kraju mu najbolje legla custom glava napravljena od DT11F strune. Cim se vetar malo smirio zabacaji su poceli da lice na nesto. Ako za nista drugo mislim da ce na pojedinim mestima kao sto su sporovi tokom leta biti vise nego upotrebljiva alatka za musicarenje bucova mnogo efektnija od SH stapa kad je samo zabacivanje u pitanju... posebno me je odusevilo kako se lagano izvodi overhead... pozadi elipsa visok prednji stop i ceo sistem prosto odjedri... nema nepotrebnog mahanja haulovanja... Ovo su tek neki prvi utisci, a jedva cekam novi izlazak na vodu.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Thu Apr 23, 2009 9:56 pm

DT11F na stap #8 ? E crni Radače, nikad od tebe čovek :lol:

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Apr 23, 2009 11:31 pm

Alexa wrote:DT11F na stap #8 ? E crni Radače, nikad od tebe čovek :lol:

Pa i nije tako drasticna razlika kao jedna glava za 4wt stap od wf9f strune... al i to je odlicno funkcionisalo za svoju namenu! :mrgreen: :mrgreen:

Za ovu glavu od jedanajstice si mozda i u pravu mozda je prelagana, nisam je merio. A vodio sam se logikom da bi za 8/9 stap glava trebala da bude oko 520greina, a prvih 9m (30feeta) DT11 je tesko oko 330-350greina tako da je sama glava za par metara duza od 9m (30feeta).
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Return to “Flycasting”