Pitajte EFFA instruktora !!!

Tehnike zabačaja, saveti, trening,...
simpson H
simpson H

Re: Pitajte EFFA instruktora !!!

Postby simpson H » Sun Nov 30, 2008 11:14 am

Alexa wrote:E onda stvarno ne izlazi iz kafane - imaš mnogo problema, kritična masa grešaka na jednom mestu!

Problem je u tome što dubokim gaženjem se poremete prave linije: mnogo se dižu ruke a to je pomalo neprirodan položaj, zbog kojed se podsvesno i prave linije (SLPovi) posledično krive. Dakle, drži sve SLPove pravim, čak i kad duboko gaziš, to je prva stvar. A druga, neka struna ide za dužinu štapa OD TEBE, u stranu (neka "beži" od tebe) pa ćeš umanjiti te probleme koje imaš ...

To sam i predpostavljao, samo sam trazio potvrdu od strucnjaka. Znaci samokontrola mi nije jaca strana :grin:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Mon Dec 01, 2008 11:03 am

Kontrola je stvarno jedan od tri bitna faktora u fly castingu!

Trio fantasticus:

Control, Smooth and Relax.

GORAN R
guide

Postby GORAN R » Tue Dec 02, 2008 11:03 am

E instruktore a pored ove tri vrlo vazne cinjenice, da dodamo jos cohibu i crno vino.

oholi
master of fly fishing

Postby oholi » Sat Jan 24, 2009 7:55 pm

evo imam jedno pitanje. posto se blizi sezona, a planiram da odmah idem na gradac i da nimfarim sa ekstra teskim nimfama i jos tezim strimerima, jer ce riba valjda biti u dubinama..... muci me roll cast. svaki put kad ga izvedem sa suvom ili mokrom muvom predvez se lepo ispravi, ali kad su muve bas teske muva se skljoka i to ni na sta ne lici. u cemu je problem?

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Sat Jan 24, 2009 8:12 pm

oholi wrote:evo imam jedno pitanje. posto se blizi sezona, a planiram da odmah idem na gradac i da nimfarim sa ekstra teskim nimfama i jos tezim strimerima, jer ce riba valjda biti u dubinama..... muci me roll cast. svaki put kad ga izvedem sa suvom ili mokrom muvom predvez se lepo ispravi, ali kad su muve bas teske muva se skljoka i to ni na sta ne lici. u cemu je problem?

I treba da se "skljoka" kad loviš nimfom :!:

oholi
master of fly fishing

Postby oholi » Sat Jan 24, 2009 9:55 pm

dobro, ok je to zbog postizanja dubine itd. ali mene zanima na koji nacin da ispravim predvez, jer nekad mi tako vise odgovara? imam stap #5 9ft, koliki bi mi predvez bio najbolji za gradac? na rekama gde imam dovoljno prostora cu vec i da sa snadjem, ali male reke, koje najvise volim, mi prave problem, a jos nemam ni cizme, vec sam osudjen na obalu

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Sat Jan 24, 2009 11:23 pm

oholi wrote:ali mene zanima na koji nacin da ispravim predvez, jer nekad mi tako vise odgovara? imam stap #5 9ft, koliki bi mi predvez bio najbolji za gradac?

Stopiraj visoko a potom kratko ispruži lakat pa vrati, dok pada struna!
Oko 3 metra je OK za Gradac, mada zavisi od toga koju nimfu koristiš, njenu veličinu, otežanje ali i vrstu podveza.
Predvez je najbolje sam da praviš, posebno ako želiš dobar turn over (ispravljanje). Prvih 120cm obavezno od Hard nylon materijala, kao što je Mason!

oholi
master of fly fishing

Postby oholi » Sun Jan 25, 2009 12:29 am

hvala, probacu u martu. nimfe su mi bas teske pojedine, udica #8-10 glave mesingane 3-4.5mm, olovo, tako da bas budu kao kamenje.
a predvez da bude 120 hard nylon debljine 0.35? recimo, oko 80cm 0.30, 50cm 0.25mm,oko 30-40cm 0.20 najlona i malo tipeta i to je to odprilike?

St.Igor
fly fisherman

Postby St.Igor » Wed Feb 04, 2009 10:11 pm

Dali su ovi zasluzili da se zovu pointed, i kod onog naopacke sta moze da bude razlog sto mi je onoliko labava ,,gornja noga petlje", naime ja sam tu hteo da bacim onaj parachute sa podbacivanjem i krajnji rezultat je bio tu ali mi na slici izgleda skroz kilavo cela petlja, kao da ce cela da kolabira i padne?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
FFF FCI

St.Igor
fly fisherman

Postby St.Igor » Wed Feb 04, 2009 10:12 pm

...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
FFF FCI

St.Igor
fly fisherman

Postby St.Igor » Wed Feb 04, 2009 10:13 pm

naopako..
FFF FCI

St.Igor
fly fisherman

Postby St.Igor » Sun Feb 22, 2009 1:36 am

Pogledaj topic "Pitajte EFFA instruktora"? Ima li jedno pitanje a da nema odgovora?

rece simpson H....
FFF FCI

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Feb 22, 2009 1:45 am

Sad si i ti mangup neki Igore? Na 13 strana nasao si ovo tvoje "pitanje" i jos sarkasticno citiras mene? Sta je tvoj cilj, da diskreditujes mene?

Hoces da mi kazes jednu stvar koja nije tacna u onom mom odgovoru Zoranu a da sam je napisao, jer je ocigledno da te odatle svrbi? Kazi sta je neistina ali u novom topicu jer je ovaj namenjen za drugo!
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Tue Mar 24, 2009 11:41 pm

St.Igore :roll:

Odgovor na tvoja pitanja je u pozadini prve i treće slike! Dakle, BAGER. Ostavi se flycastinga, to je disciplina za ljude sa stilom. Nego sedaj u bagerče i vozi bato, batali FC - vidiš da ti ne ide :lol:

St.Igor
fly fisherman

Postby St.Igor » Thu Mar 26, 2009 7:54 pm

Elegancija nisu roze hulahopke i visak zenskih hormona , i bagerche moz da bude elegancija !
FFF FCI

Return to “Flycasting”