Pitajte EFFA instruktora !!!

Tehnike zabačaja, saveti, trening,...
simpson H
simpson H

Pitajte EFFA instruktora !!!

Postby simpson H » Mon Apr 30, 2007 1:51 am

Ovaj sticky thread je zamisljen za direktna pitanja namenjena Ivanu Dragojlovicu (a uskoro nadamo se i Aci Ivanovicu). Imate privilegiju da ucite od najboljih i zato iskoristite to!!
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

VladaBG
guide

Postby VladaBG » Thu May 03, 2007 11:04 am

Ima dosta pocetnika u musicarenju pa nebi bilo lose da se pokusa sa organizovanjem neke skolice za Fly Casting....makar neko iskusniji da okupi nekoliko pocetnika pa da ih malo usmeri...
Last edited by VladaBG on Thu May 03, 2007 11:34 am, edited 1 time in total.
Meni nije problem da idem na posao, samo mi je pun k***c da cekam osam sati da idem kuci!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu May 03, 2007 11:27 am

Ivan mi je javio da ce biti zauzet skoro ceo maj mesec zbog mitinga EFFA na Ribniku. Cim se "zakaci" na net, odgovorice ti na post!

Ideja je odlicna!
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

ivandrago
guide

Postby ivandrago » Fri May 04, 2007 2:37 am

Zdravo Vlado,

Musicarska Federacija Srbije ce nekoliko puta u toku sezone organizovati skupove na kojima ce se raditi na demonstraciji i popularizaciji musicarskih vestina prvenstveno za decu i pocetnike, tj upoznavanje sa sportom, etikom, entomologijom, zabacajima... Termini i lokacije ce biti objavljeni na sajtu.

U slucaju pojedinacne ili grupne instruktaze najbolje je da me licno kontaktiras.

Srecan novi pocetak!

Ivan

VladaBG
guide

Postby VladaBG » Fri May 04, 2007 7:44 am

Pa kod mene nije bas pocetak ali ima dosta da se ispravlja pogresno naucenog,a imam jos trojicu koje sam zarazio pa je za njih vec neophodan pravi ucitelj,ja kad pocnem da pametujem hoce da biju... :D
Meni nije problem da idem na posao, samo mi je pun k***c da cekam osam sati da idem kuci!

FlyCaster
instructor

Back Cast

Postby FlyCaster » Thu May 17, 2007 12:45 am

Zdravo Drugari,
Kaze se da je back cast sve i najvaznije u bacanju.
Pa se jos kaze da za dobar BC treba Majstor, a onda i malo dete moze da baci dobar FC ,kad mu je BC napravio "podlogu".

Imao sam prilike pre par godina da vidim Acinu prezentaciju vaznosti BC-a u zivo,i prosto nisam mogao da verujem svojim ocima .

Moje pitanje Instruktorima onda logichno sledi:

Zasto je BC toliko vazan i kako je najbolje vezbati i izvesti shto bolji back cast?

Hvala unared na odgovorima !
FC

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Thu May 17, 2007 8:32 am

Mislim da bi odgovor na ovo pitanje trenalo da znas.
Drugo, ako se obracas instruktorima, imas posebnu rubriku za to pa ispostuj; mada nije moje da o tome odlucujem...
Nego, da ti odgovorim. Kratko i jasno: BC je odraz u ogledalu FC-a (front cast). Bilo koja greska u BC-u odrazice se neminovno i na FC. Naravno, korekcija se uvek moze napraviti u letu, ali to je vec nepotrebno rasipanje dragocene energije. Najgore je kada se u BC vec formira neka greska, a ti pocnes da je ispravljas, pa sa svakim narednim ciklusom (zabacajnim pokretom) pravis sve vecu i vecu gresku (zacarani krug!). Tada je najbolje stati, zapaliti cigaretu pa sve Jovo nanovo!
Razlog zbog koga su greske u BC cesce nego u FC je prost i cisto anatomski: oci su nam napred a ne pozadi. Drugo, po atavizmu, covek od svog postojanja do danas u principu malo stvari radi "pozadi" (neki se nece sloziti;-) ) Nije naviknut mnogo za takve radnje, a BC to trazi od nas. Zato je vazno da povremeno posmatramo nas back cast. Jedino tako cemo imati povremeni uvid da li i koje greske pravimo ... Ili da nas kontrolise neko iskusniji ...

FlyCaster
instructor

Postby FlyCaster » Thu May 17, 2007 10:57 am

Alexa wrote:Mislim da bi odgovor na ovo pitanje trenalo da znas.
Drugo, ako se obracas instruktorima, imas posebnu rubriku za to pa ispostuj; mada nije moje da o tome odlucujem...
...

Al si nadrkan ovog jutra ! :lol: :evil: :twisted:
Prvo ,znas to dobro da ja znam,ali pitam zbog drugih u smislu sirenja diskusije i konstruktivnosti ovog sajta.
Drugo ,ovo je stickana (ha ha ) diskusija,bas za pitanje instruktorima,i zove se tako
Trece ,(ajd cu ti kazem privatno 8)
Cetvrto ,skupjlaj pare za Tarpone na Zapadnoj obali Afrike,pricao sam sa nekim ovdasnjim,koji su bili tamo(al na varalice) i razbili se vatajuci Tarpone od 100 paunda,kad vidis slike,potece to slina na usta odmah....
Ajd u zdravlje
FC
Last edited by FlyCaster on Thu May 17, 2007 7:51 pm, edited 1 time in total.

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Thu May 17, 2007 11:17 am

Salji te slike, Tarpon mi je u krvi! Koja je lokacija, kakve su ponude? Ima li camaca, vodica-lokalaca? Koja lova? (btw. mislio sam da lovu neces pominjati, red je da posle godinu dana pozoves u goste. Za lovu moze svako ...)

FlyCaster
instructor

Postby FlyCaster » Thu May 17, 2007 5:48 pm

Pa znas kako kazu ovi tvoji dole:
Ono jes da nemamo para,ali bar tija evradi imamo ! :lol: 8)

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Tue Jul 10, 2007 8:10 pm

Poštovanje gospodo instruktori.Pitanje je čisto tehničke prirode.Prilikom zabačaja,bilo koje vrste ili naziva,naravno one koje ja znam i koristim,sve je ok,bar meni,ali mi se vrh predveza nikad ne ispruži kao nastavak samog predveza.Kratko rečeno,uglavnom kolabrira i muva padne na tip kao na gnijezdo.Šta je problem i kako da ga ispravim

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Wed Jul 11, 2007 1:18 pm

rabbit wrote:Poštovanje gospodo instruktori.Pitanje je čisto tehničke prirode.Prilikom zabačaja,bilo koje vrste ili naziva,naravno one koje ja znam i koristim,sve je ok,bar meni,ali mi se vrh predveza nikad ne ispruži kao nastavak samog predveza.Kratko rečeno,uglavnom kolabrira i muva padne na tip kao na gnijezdo.Šta je problem i kako da ga ispravim

Zeko,
treniraj ritmicni STOP, pre svega. Kada ga savladas, idi na nezno ispruzanje celog stapa ka napred, dok struna (predvez) pada ("smooth follow").

Pozdrav,

Aco Ivanovic.

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Wed Jul 11, 2007 2:00 pm

Dok,ako ti nije problem da mi objasniš šta je ritmični stop i silazim u dvorište i odma krećem s radom,bataljujem i kerove i sve ostalo

Janesch
fly fisherman

Postby Janesch » Wed Jul 11, 2007 2:16 pm

Mislim da je profesor mislio na ovo ...
http://www.musicarenje.com/forum/viewtopic.php?t=76
To je sam pocetak i svatko bi morao dobro proucit te savjete..

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Wed Jul 11, 2007 2:33 pm

Razumio i izvinjavam zbog zabušavanja :oops:

Return to “Flycasting”