Kupovina waders-a preko interneta

Pribor, kombinezoni, garderoba, sitnice
zločesti
fly fisherman

Kupovina waders-a preko interneta

Postby zločesti » Mon Aug 01, 2011 10:04 am

Kakva su vaša iskustva sa kupovinom wadersa putem internet shopova ? Prvenstveno koliko su tačni standardi mjera i veličina . I može li mi neko objasniti ako nosim broj standardne (civilne ) obuće 42.5-43 a po njihovim tabelama je to veličina čizama br.10 da li su oni računali da u te čizme mogu da stanu neoprenske čarape kombinezona ili da kupujem čizme za broj ili 2dva veće ????

sale
master of fly fishing

Re: Kupovina waders-a preko interneta

Postby sale » Mon Aug 01, 2011 1:26 pm

To je broj 11 ,kod gotovo svih firmi , desetka bi ti bila mala sigurno
sale-eurofish

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Mon Aug 01, 2011 2:14 pm

Samo da potvrdim Saleta, ja sam baš taj 42,5 - 43 i odgovarajuće cipele za wading su mi 11. 10-ka je mala i tesna. Potrošio nekoliko pari Scierra, Cormoran, Chota i Simms u prilog ovoj tvrdnji :wink:
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

coha
vuna

Postby coha » Mon Aug 01, 2011 3:12 pm

Meni je prijatelj u Americi kupio simms freestone waders veličine LK! Prvo sam se dobro izmjerio i nisam pogrijesio kod velicina. E sad kod velicine wadersa LK veličina cipela piše 9-11. Ja nosim cipele broj 44 i probao sam nekoliko cipela i sve su mi bile male. Sad sam nabavio neke alpinke velicine 46 i te su mi taman možda bi bilo bolje da sam nabavio 47 tad bi bilo sve OK. Ipak neopren stopalo traži malo vece cipele bar je to kod mene slučaj.

poz

Valentin
instructor

Postby Valentin » Mon Aug 01, 2011 4:05 pm

Ja ti savetujem da prvo posaljes sve mere prodavcu mailom i trazis njegov savet/misljenje ili potvrdu.
Mozes videti kod oglasa da sam prodao novi kombinezon samo zato sto je bio veci, iako sam imao potvrdu od prodavca.
Sada, jos jedan interesantan slucaj, prosle godine sam narucio Frog Tog kombinezon iz Cabelasa, velicine XL. Sada sam opet narucio isti model, istu velicinu al ovaj put broj cipela je bio 45 (evropski) a zadnji put je bio 43.5, znaci isti model kombinezona i ista velicina (XL). Dodatno, ovaj koji je sada stigao je dosta sirok. Ne mogu da kazem da mi ne pase al to sa brojem cipela je ispalo malo lose. Sada necu da prodam i ovaj i zezam se sa drugim modelima, al hocu da ti kazem da je uvek bolje ako prvo kontaktiras prodavca
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Tue Aug 02, 2011 12:39 am

Mere su te koje vidis u size chart mada i to nemora da znaci. Licno iskustvo u kupljenih-prodatih :) kod Cabelasa sam se zajebo dva puta. I pored onog sto pise njihovi kombinezoni su veci, tada nisu imali velicine poput Simms-a ono LK, MS... Kazem ti ovo jer ja nisam u "standardnoj" meri(tezini) i visini, vecina firmi radi jedan model standardan usa (znaci siroki i debeli:)) a retki su poput Simsa pa imas krace, uze, sire... Ovo sto ti kaze Valentin jeste najbolji nacin pod uslovom da hoce da odgovore na pravi nacin.
Image ImageImage

prota71
instructor

Postby prota71 » Tue Aug 02, 2011 8:12 am

Kod Patagonije nema zajeba...sve za sada precizno,cipele naravno 11....moj zez 10 a nosim taj naš muški broj 42.5-43 :wink:

Valentin
instructor

Postby Valentin » Tue Aug 02, 2011 11:30 am

prota71 wrote:Kod Patagonije nema zajeba...sve za sada precizno,cipele naravno 11....moj zez 10 a nosim taj naš muški broj 42.5-43 :wink:

Proto, to je tacno al ipak i kod njih nisam mogao naci. Ja sam visok 176cm, imam 94kg :grin: a broj cipela mi je 43 (za kombinezone 43.5 ili 44). Ja sam probao SIMMSov LK na dva razlicita modela al ne pase. Takodje sam probao L i XL od Patagonije i uvek nesto ne pase

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Tue Aug 02, 2011 10:42 pm

Imaš u Gracu AOS.Oni su dileri GUIDELine.Probaj malo te kombinezone. :mrgreen:
Image

prota71
instructor

Postby prota71 » Tue Aug 02, 2011 11:52 pm

Valentin wrote:
prota71 wrote:Kod Patagonije nema zajeba...sve za sada precizno,cipele naravno 11....moj zez 10 a nosim taj naš muški broj 42.5-43 :wink:

Proto, to je tacno al ipak i kod njih nisam mogao naci. Ja sam visok 176cm, imam 94kg :grin: a broj cipela mi je 43 (za kombinezone 43.5 ili 44). Ja sam probao SIMMSov LK na dva razlicita modela al ne pase. Takodje sam probao L i XL od Patagonije i uvek nesto ne pase

Probao Patagonijinu velicinu LS??? I nije upalio kako treba,stiskavac???
Ako mi nesto smeta to je kad vidim nekog od nas ludaka(sta bi drugo bio ako ne i lud co'ek kad oblacim kombinezon u julu mesecu na 30+-40stepeni)...a ono kao dzak,materijala koliko oces,sve visi...idealan prostor za vodu,kod preplivavanja Drine recimo :mrgreen: ..Nosim L a 1.83x0,106t :wink: :grin: ,duge mi noneeeee :mrgreen: ...stiskavac me spasio prosle godine ispod Okletca kad sam ronio..

Valentin
instructor

Postby Valentin » Wed Aug 03, 2011 10:33 am

Zeka wrote:Imaš u Gracu AOS.Oni su dileri GUIDELine.Probaj malo te kombinezone. :mrgreen:

Zeko, AOS nema Guideline. Oni su dileri LOOPa a ne Guideline i imaju nekoliko modela od LOOP, SIMMS i neke cudne koje se zovu William Joseph ili tako nesto. Kod njih sam kupio LOOP Bells pre dva meseca i prodao ih ovde proslog meseca

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Wed Aug 03, 2011 11:31 am

prota71 wrote:
Valentin wrote:

Probao Patagonijinu velicinu LS??? I nije upalio kako treba,stiskavac???
Ako mi nesto smeta to je kad vidim nekog od nas ludaka(sta bi drugo bio ako ne i lud co'ek kad oblacim kombinezon u julu mesecu na 30+-40stepeni)...a ono kao dzak,materijala koliko oces,sve visi...idealan prostor za vodu,kod preplivavanja Drine recimo :mrgreen: ..Nosim L a 1.83x0,106t :wink: :grin: ,duge mi noneeeee :mrgreen: ...stiskavac me spasio prosle godine ispod Okletca kad sam ronio..

Onda ga popuniš na strateškim mestima(kao neki :wink: ) i nema frke :mrgreen:
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

Valentin
instructor

Postby Valentin » Wed Aug 03, 2011 4:18 pm

:lol:

Valentin
instructor

Postby Valentin » Wed Aug 03, 2011 4:37 pm

Valentin wrote:
Zeka wrote:Imaš u Gracu AOS.Oni su dileri GUIDELine.Probaj malo te kombinezone. :mrgreen:

Zeko, AOS nema Guideline. Oni su dileri LOOPa a ne Guideline i imaju nekoliko modela od LOOP, SIMMS i neke cudne koje se zovu William Joseph ili tako nesto. Kod njih sam kupio LOOP Bells pre dva meseca i prodao ih ovde proslog meseca

mala ispravka, nema Guideline kombinezona a ima druge opreme

fandjolfc
vuna

Postby fandjolfc » Sun Apr 15, 2012 11:43 pm

Pozdrav svima,
Planiram da kupim
http://www.taimen.com/en/rs/product/tai ... 5307/92601
u kombinaciji sa
http://www.taimen.com/en/rs/product/tai ... 307/102459
Sto izlazi oko 140e
Ono sto me zanima je ima li ko iskustva sa ovim stvarcicama i da li postoji sansa da sa kreditnom karticom platim ja iz Srbije a da waders i boots posaljem u Bec drugaru koji bi to poneo.

Return to “Ostala oprema”