Rukavice

Pribor, kombinezoni, garderoba, sitnice
Igor
guide

Re: Rukavice

Postby Igor » Fri Jan 22, 2010 10:27 am

za pravu zimu nista drugo ne pomaze nego tanke vunene rukavice unutra i gumene rukavice za pranje suda preko

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Fri Jan 22, 2010 10:30 am

Sta ti je prava zima? Koja je to temperatura? Posto sam ja sa ovim supljim rukavicama pecao skoro ceo dan a temperatura oko nule hvatao se led na sprovodnike i kanap!
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Jan 22, 2010 10:52 am

Igor wrote:za pravu zimu nista drugo ne pomaze nego tanke vunene rukavice unutra i gumene rukavice za pranje suda preko

Ovo je vrlo interesantna ideja i vredi probati! Jedino sto postoji mogucnost da se ruke oznoje pa tek onda nastaje problem...
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Fri Jan 22, 2010 12:33 pm

U Nisu u Merkatoru u InterSportu ima mnogo modela od flisa skoro svi ovde predstavljeni plus jos neki, cene do 1000 dinara
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Jan 22, 2010 11:43 pm

Cekajte, zar se sa ovako posecenim ne smrzavaju prsti? Meni je logicno je da se smrzavaju i nerazumem samo zasto se seku a opet imas bol od hladnoce?
Image Image

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Jan 23, 2010 12:17 am

Sale ne znam na koje rukavice tacno mislis... ako mislis na ove sa isecenim dlanom u njima se ruke mnogo manje smrzavaju jer je gornji deo ruke, koji je inace najvise izlozen spoljnom uticaju, i najvise gubi toplotu zasticen... za razliku od ovog dela ruke dlanovi mnogo manje gube toplotu. Nisu savrseno resenje ali nude odlicnu kontrolu i grip (kao da uopste nemas rukavice) a opet u velikoj meri stite od hladnoce a pogotovo od hladnog vetra koji najbrze rashladi ruke! Vec duze vremena razmisljam da odnesem da mi neko sasije rukavice kakve zelim... mislim da ce biti pun pogodak i jos bolje resenje od ovoga. Prsti posto su goli smrzavaju se kao i na svakim drugim rukavicama bez prstiju...
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat Jan 23, 2010 4:48 am

Slazem se sa tobom da je bolje bilo kakva zastita nego nikakva. Konkretno mislim na tip kao ove gde je Ljuba na slici. Prsti su izlozeni, bojim se da nema pecanja kad prsti smrznu!
Image Image

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Jan 23, 2010 4:34 pm

Smrznuti prsti i prsti u rukavicamo jedno te isto ni u jednom od ta dva slucaja ne mozes nista sa njima... ni da lepo drzis strunu tokom zabacaja ni da lepo drzis stap u ruci, da promenis muvu... tako da ovakva varijanta nije losa da u pauzama mozes ugrejati prste...

Image
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sat Jan 23, 2010 5:33 pm

Koristim cesto slicne rukavice (kao sa ove poslednje slike koju je postavio Dane). Glomitt (kombinacija glove+mitten) je mnogo zgodan izum...i to ne samo za ribolov.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

flyfishdude
fly fisherman

Postby flyfishdude » Sat Jan 23, 2010 11:57 pm

http://www.sierratradingpost.com/Produc ... essed=true

Meni ove zavrsavaju posao, pecao na -6C...oseca se po sakama malo prohladno ali sasvim podnosljivo na pomenutom minusu, dok bi bez njih bilo nemoguce pecati. Takodje imaju procep na palcu i kaziprstu tako da su OK i za promenu musice bez skidanja istih. Veoma su tanke i vremenom se gubi osecaj da imamo rukavice na sakama. Ni cena nije preterana.
For a few flies more...

flyfishdude
fly fisherman

Postby flyfishdude » Sat Jan 23, 2010 11:59 pm

Sada su $10.00 sto i nije puno...ja sam uspeo da ih "ugrabim" po $20.00 i kusur $$$$$... :lol:
For a few flies more...

ramplinstinski
fly fisherman

Postby ramplinstinski » Sun Jan 24, 2010 12:35 am

Imate li vi momci valjane prepechenice... ?
No Fear No Mercy...Helios, Abel & Me

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Jul 02, 2016 9:51 pm

Probao sam par letnjih rukavica i nikad mi to nije bilo to i uvek mi je bilo lepse bez... medjutim nikad udobnije rukavice od ovih nisam nosio. Lagane, tanke, lepo disu, savrseno stoje uz ruku a grip odlican, brzo se suse i stite od sunca... ima li ko ideju koje su ovo rukavice?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

schok
guide

Postby schok » Sat Jul 02, 2016 11:30 pm

da,takve iste sam koristio jos na joci,otsekao im prste do pola,kostale,slagacu oko 100 dindzi u farbari.

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Sun Jul 03, 2016 10:08 am

EsoX wrote:ima li ko ideju koje su ovo rukavice?

Kupljene u " Uradi Sam".Oko 100 din
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Return to “Ostala oprema”