Rukavice

Pribor, kombinezoni, garderoba, sitnice
Djole Nis
master of fly fishing

Rukavice

Postby Djole Nis » Tue Sep 16, 2008 11:27 pm

Usla mi vec zima u koske te mi odmah sve struji kroz glavu sta mi je sve potrebno za dolazeci period. Tako se medju tim stvarima provuklo i ovo. RUKAVICE za musicarenje u hladnijim danima. Do sada sam korsitio neke ali mi je vise mucenje sa njima te ako ko ima iskustva neka da misljenje i predlog gde se obskrbiti sa kvalitetnim rukavicama.
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

ivandrago
guide

Re: Rukavice

Postby ivandrago » Tue Sep 16, 2008 11:29 pm

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Tue Sep 16, 2008 11:49 pm

ivandrago wrote:http://www.visionflyfishing.com/page.php?page_id=33&c=43&pid=197

Pa da da. A o kom bi ti drugo napisao :lol: . Ima dva modela i ako vec si probao neke reci nemoj samo da dajes linkove. Prednosti i mane sa prstiju, bez prstiju, na preklop 3 prsta itd itd.
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Tue Sep 16, 2008 11:54 pm

Za mene vrlo vazan deo opreme, posto mi se po iole hladnijem vremenu ruke vrlo brzo smrzavaju... dok sam se bavio varalicarenjem jos nekako je i prolazilo ali otkako sam poceo pecati musicarskim priborom ruke mi non stop vlazne i jos je gore...

Do sada sam probao par razlicitih modela i kao najlosije su mi se pokazale obicne neoprenske rukavice sa prstima na preklop... jako su krute tako da uopste nemam osecaj da li sam stegao stap dovoljno ili ne, par puta mi se desilo da mi stap jednostavno isklizne iz ruke tokom zabacivanja..

Image

Prosle godine sam narucio redingtonove rukavice bez prstiju kombinacija fleece/neopren ali je na dlanovima neopren tako da mi nisu najbolje legle neopren iako je dosta fijiji i dalje je krut.

Image

Imam i klasicne striping glovs ali one se skvase i ne nude nikakvu toplotnu izolaciju...tako da su besmislene za zimu. Ali za topliji deo godine fantasticne za strimerisanje...
Image

Za sad najbolje su mi se pokazale scierrine rukavice od fleec-a bez prstiju, jednina zamerka mi je sto su od dva sloja fleeca pa su malo deblje, pogotovo mi smeta oko prstiju.

Image

Ove sto je Ivan okacio mi deluju skroz ok cak i bolje od ovih koje ja imam jer mi se cini da su tanje. Interesantno mi deluju i ovakve rukavice bez prstiju sa preklopom da se posle prsti mogu zagrejati u pauzi:

Image
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Sep 17, 2008 12:08 am

Kako bre mozete da musicarite u rukavicama od flisa? I meni ove Vision kombinovane sa neoprenom deluju simpaticno. Ivane ima li Ranko ove ili da narucujemo?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Bosanac
guide

Postby Bosanac » Wed Sep 17, 2008 2:02 am

simpson H wrote:Kako bre mozete da musicarite u rukavicama od flisa? I meni ove Vision kombinovane sa neoprenom deluju simpaticno. Ivane ima li Ranko ove ili da narucujemo?

EsoX je sve napisao , iste greske sam pravio i bacao pare .
Meni su se pokazale najbolje obicne fleece rukavice sa pijace od kineza . Kostaju 3-4 eura , kupio sam troje , makazama odrezao vrhove prstiju , namocim ih u vodu i iscjedim . Neko vrijeme drze toplotu . Kada mi je vec zima , navucem drugi par . Ionako kada su minusi moze se loviti 2-3 sata u komadu pa u kafanu zagrijat se .

Kupovat fleecove rukavice od neznam koje firme za 20 - 30 eura je meni glupost , cesto se desi da rukavica spadne u vodu i da ode s vodom .
Sretno majstore

rasho
vuna

Postby rasho » Wed Sep 24, 2008 12:52 am

Evo linka gdje su VISION rukavice u srbiji na prodaju

http://srbija.buythefly.com/product_inf ... ucts_id=49

nisam ih koristio, samo probao, nemam nekih zamjerki

pozdrav

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Sep 24, 2008 8:15 am

kako Raso u Srbiji a cene u eurima?

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Wed Sep 24, 2008 9:15 am

Rukavica ima u mnogim lovačkim i ribolovačkim radnjama.Ja sam konkretno kupio rukavice firme BEHR i zadovoljan sam,a u zavisnosti od modela cene su od 550 do 800 dinara.
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

rasho
vuna

Postby rasho » Wed Sep 24, 2008 10:42 am

sajt je vlasnistvo firme u srbiji ("e-market"- kao sto se vidi na sajtu) koja je registrovana tako da ima pravo izvoza .... iz tog razloga su cijene u eurima jer dobar dio kupaca nije iz srbije ... ali je zato dodana mogucnost mjenjanja valute (kao sto se vidi na sajtu).... korisnik moze da bira euro, dinar ili us dolar ... u zavisnosti sta mu vise odgovara .... isto tako ima mogucnost izbora dostave kao i placanja (pouzecem-za srbiju, plastikom-za sve, ili uplatom na racun firme - ukoliko to firma ili kupac posebno zahtijevaju)

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Sep 25, 2008 4:06 pm

Brate Rasho prepade me sa onim cenama na sajtu umalo me infarkt nije strefio :gledam: , sto bre nerece da su cene bez PDV-a? Umalo da me nosis na dusi!

rasho
vuna

Postby rasho » Thu Sep 25, 2008 4:51 pm

He he, pa da cijene su bez pdv-a.. iz vise razloga, recimo zbog snizenja, akcija, marketinga i slicno

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Oct 15, 2009 10:55 pm

Vec duze vreme trazim adekvatne rukavice... probao sam ih dosta razlicitih do sad ali ni sa jednima nisam bio potpuno zadovoljan... U nekim slucajevima na vodi nije samo spoljasnja temperatura problem, cesto je to i neugodan hladan vetar... koji za cas ohladi ruke.. Sinoc spremajuci se za pecanje, dohvatio sam se jedinih rukavica koje su mi bile pri ruci.. par redingtonovih rukavica sa cije gornje strane je fleece a sa donje strane neopren... ove rukavice mi se nikako nisu svidjale jer su im dlanovi prekrut upravo zbog neoprena... tako da zaista nemam najbolji osecaj dok zabacujem u njima... zato mi je palo na pamet da uzmem makaze u ruke i da odstranim ono sto mi smeta na njima, posto ionako ovakve kakve su bile ne bih koristio jer gotovo nikakve vajde od njih... i evo sta je na kraju ostalo od njih...

RUKAVICE.JPG

Moram priznati da izgledaju malo cudno ali posle celodnevnog pecanja u njima po vetru koji gotovo da nije ni stajao mogu reci da su mi se odlicno pokazale.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri Jan 22, 2010 4:43 am

rukavice.jpg

Vlazni prsti a temperatura ispod nule... a jos kad dune onaj fini vetric.. :)

Za razliku od Ljube ja sam ceo dan koristio dvorucno povlacenje.. jer na taj nacin mnogo manje mi se vode(i leda) skupljalo na desnom kaziprstu preko kog struna prelazi kod obicnog povlacenja. Dobra strana kod dvorucnog povlacenja je i to sto obe ruke rade... a samim tim se i manje smrzavaju...

Da se vratimo rukavicama... jel ima neko neki dobar model da preporuci?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Fri Jan 22, 2010 10:15 am

Imam ja da preporucim ove sto nosim na slici! :grin:
I ako su totalno suplje a moje ruke ceo dan su bile mokre, rukavice su me odusevile kako dobro cuvaju cuvaju toplotu a pritom ne gubi se nista od osecaja tokom zabacivanja jer su dlanovi goli. 8)
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

Return to “Ostala oprema”