Rukavice

Pribor, kombinezoni, garderoba, sitnice
EsoX
Carp Ninja!

Re: Rukavice

Postby EsoX » Sun Jul 03, 2016 12:39 pm

Ivke mislis u "Uradi se sam" :)
Da najobicnije, najtanje radnicke rukavice. Cak ih ima i u nekoliko razlicitih boja. Ja sam uzeo broj manje jer kad im pokratim prste budu taman kako treba savrseno legnu na ruku.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Mon Jul 04, 2016 7:28 am

Čemu ti služe rukavice usred leta ?!?
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Jul 04, 2016 9:47 am

Ama Mito vidis da je konstantno na sred vode u onom svom kajaku, bez te zastitne opreme za 15 dana bi licio na Kangu/Kongu iz Zvezde :grin:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Jul 04, 2016 4:19 pm

E da sam konstantno na sred vode u kajaku 15 dana... bilo bi me bas briga sto licim na tog iz zvezde, ovako ako stignem 2 dana nedeljno to je super :)

Rukavice sam pre svega probao za veslanje (ideja maznuta sa "Kayak Hacks"), imao par rukavica tako da me nije nista kostalo da ih "obesprstim" i probam kako ce funkcionisati.. mislio sam da cu ih baciti posle pola sata.. medjutim posto mi ne smetaju... a posluze i za zastitu od sunca sad ih na pocetku pecanja stavim zaboravim da ih imam i kad nabacim kajak nazad na kola tad ih skinem. Posle 12 sati (od 4 do 4) sa jedne strane linije kosulj UPF 50+ dugih rukava a sa druge strane rukavica :)

linija.jpg
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Tue Jul 05, 2016 7:07 am

Za veslanje ima smisla itekako. Ja sam leti rukavice jedino nosio kad sam "windsurfovao". Tu se ruke unakaze bez sličnih rukavica. I Stripping guide je neophodan kod SWFF morske pastrmke.
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

tommylee
guide

Postby tommylee » Wed Jul 06, 2016 9:22 am

Meni trebaju tanke a jake.Unakazih ruku sa strunom.Najgore mi je kada bacam strimere,tada napravim rezove po prstima!
Jedina preventiva koj usma radi oali često zaboravim ponjeti je flaster na kalemu.
Obmotam željeno područje i miran sam taj dan.
Moj drug ima SharkSkin strunu i kada mi je pokazao prste nisam vjerovao,unakaženi skroz!

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Jul 06, 2016 4:52 pm

Mislim da te ne kosta nista da probas ove radnicke mozda ti se i svide.. a jeftino su resenje

schok
guide

Postby schok » Wed Jul 06, 2016 6:30 pm

tomi nemas boljih od ovih tankih radnickih,to su jedine da ne smetaju prilikom drzanja stapa.samo pronadji odgovarajucu velicinu,odsesi prste makazama,a na onoj sa kojom drzis stap manje odseci kazi prst i srednji prst i to ti je ujedno odlicna zastita za prste od kanapa,to sam koristio na joci posto se tamo besomucno bacalo i potezalo teskom artiljerijom.

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Wed Jul 06, 2016 10:32 pm

Dobre rukavice! Ja bih verovatno koristio neke da pecam iz kajaka. Ja sam nekada koristio stripping rukavicu... Danas vise ne. Uvek se namazem (Neutrogena 40+ SPF) i nema crvenila.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Fri Nov 17, 2017 3:30 am

Ove jeseni sam pecao sa Cabela's GoreTex Windstopper rukavicama, "fingerless" model.

http://www.cabelas.com/product/clothing ... s?slotId=2

Odlicne "slim fit" rukavice, ali ako ste izlozeni direktnom ledenom vertru, prsti zebu, i to opasno!

Trazio sam nesto sto je toplo, i ne propusta vodu...pokusavam da se naviknem da baratam strunom sa rukavicama koje pokrivaju sve. Ovaj model mi trenutno izgleda kao najbolji dizajn za "slim fit" kompletnu rukavicu koja je topla i ne propusta vodu:

Dry Skinz Gloves: http://stores.clamoutdoors.com/icearmor ... loves.html

Napisacu vise o njima kada ih budem isprobao...
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

Return to “Ostala oprema”