Saltwater Sling Pack

Pribor, kombinezoni, garderoba, sitnice
oldsurehand
Forum administrator

Saltwater Sling Pack

Postby oldsurehand » Mon Oct 23, 2017 8:15 pm

Mi musicari volimo da gomilamo opremu i cesto tragamo za pravim resenjem kada je u pitanju prsluk, sling pack, waist pack, ranac ili sta vec. Za morski ribolov volim mali sling pack ili slicne "torbice" koje se nose preko ramena. Medjutim problem je u velicini. Nikako ne mogu da nadjem model koji meni odgovara. Za slatkovodno pecanje koristim Patagonia sling, ali mi je prevelik za slani ribolov.

Proizvodjaci uglavnom prave "packove" za potrebe slatkovodnog ribolova...moraju da imaju pregrade, budu malo veci za celodnevni ribolov, gomilu dzepova. Mnogi sling pack modeli su za nosenje samo preko desnog ramena (Patagonia, Orvis, npr.), dok najnoviji model koji radi Umpqua zadovoljava sve moje potrebe ali je opet prevelik, a Umpqua Bandolier je mali, poput modela koji trenutno koristim za lokalno pecanje (ali u njega ne staje boca sa vodom.)

Zato resih da prilagodim neki no-name dizajn mojim potrebama i evo sta sam dobio... Ovaj sling pack ima neka odlicna resenja:

-moze da se nosi na bilo kom ramenu, kao novi Umpqua model (tu su osim Umpque svi proizvodjaci podbacili!!!)
-sve alke/kopce su od plastike, nema korozije
-lako se otvara sa dva paralelna rajsferslusa (zavisno na kom ramenu lezi), bez skidanja
-ima zgodan/tradicionalni "pull down" pokrov koji se otvara za lako pakovanje
-ima dva duga dzepa sa strane u koja staje po jedna plasticna boca sa vodom
-dodatan dugacak dzep napred za kljuceve, novcanik, telefon
-retro izgled/lepe boje

Dodao sam mu svega par detalja: Orvis foam patch (zasiven Velcro cicak, patch se lako skine/promeni), Bonito prisivak i tippet cord. Dobio sam fini sling pack idealne velicine za moje potrebe.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

Return to “Ostala oprema”