Bambula

Mravi, skakavci, ose, pčele, bube,...
flydoc
Zlo sa Vlasini

Re: Bambula

Postby flydoc » Sat Sep 29, 2012 8:46 am

Japi, provereno je bolje kada se balza zastiti ovim lopticama. Dugo godina u poctku sam ih radio, sad me mrzi ali Mare je tu :) jesu gotove one moje osice za jesenji ribolov? Ose od balze su radjene mnogo ranije nego sto nastade ovo na sta se jezis:) ne sekiraj se..
Image ImageImage

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat Sep 29, 2012 8:50 am

Na ove sam mislio, prva moja, mislim da su bolje kad ima krila i druga Markova odlican mamac za klena!
download/file.php?id=2213
download/file.php?id=14107&t=1
Image ImageImage

Mašić
guide

Postby Mašić » Sat Sep 29, 2012 4:39 pm

Hvala Vam sto cenite trud i strpljenje i vreme koje sam utrosio stvarajuci ovaj mali step..

Sale,osice su uradjene,nikako samo nogice da im montiram..:)

Boban
Moderator

Postby Boban » Sat Sep 29, 2012 9:53 pm

Marko odlicno! Trebalo je sve ovo preraditi. Ja licno nemam bas nekog iskustva sa ovim bambulama, radio sam nesto slicno sa foamom kao neke vodene bube, zlatice i slicno.
Ovo je bas specifican oblik i materijal. Lovi li se sa ovim samo klen ili mozda bucov, mozda i pastrmka?

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat Sep 29, 2012 10:03 pm

Mare neka ih nozice to cemo zajedno neko vece kod mene, taman da im stavimo i krila :)
Image ImageImage

Mašić
guide

Postby Mašić » Sun Sep 30, 2012 12:38 am

Hvala Bobane..Moze pastrmka i to sa bambulama u osa koloritu i krupnim rebrima..,a za bucova nisam pokusavao..:) ..

Dogovreno,javljam se ja neko vece,a i neku zicu treba da donesem..:)

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sun Sep 30, 2012 2:01 am

Tu zicu nemoj da pominjes imam jos celih 2m a ti vidi da se nije zaturio jos neki kalem ..
Image ImageImage

radezamora
fly fisherman

Postby radezamora » Mon Nov 12, 2012 8:10 pm

za kolegu marka
-kao prvo-u bambulama briljiras, to je svima jasno iz mnogobrojnih javljanja i prikaza
-drugo, zanimaju me detalji sa sl. 2 u postu od 27.sept.2012, ovde kako vidim -pretpostavlam da je ova bela bocica neki rastvarac tj.aceton/ja koristim lifunis aceton 50 ml, Ph. Eur 5.0.-zelena bocica, iz apoteke/, ovaj polumesec je deo zute ping pong loptice celuloidnog tipa, makazice-za secenje pingpong loptice, spremljena /zuta-zbog zutih pingpong loptica/masa za premazivanje cetkicom/bocice spremljene za same bambule- u ambalazi gde se drze lakovi/- komada 2
-trece-koliko spremljena masa, u ovoj zutioj ambalazi od lakova, moze da izdrzi a da se ne dolije aceton/mozda nevazno pitanje/

primetio sam da ovo oblaganje daje izuzetno zilavu celinu bambule/tela od balze ili poliuretana svejedno/ i same metalne udice

hvala i pozdrav

Mašić
guide

Postby Mašić » Mon Nov 12, 2012 10:08 pm

Zdravo Rade i hvala puno na ovim komentarima,samo cu reci da se poprilicno trudim da bambula bude svaki put sve bolja i bolje.

Evo aplodovao sam sliku,samo vecu od 27. - og,kako bi sve bilo jasnije.Svi detalji na slici su namenski tako poredjani, pocevsi od isecene ping pong loptice do gotovog "proizvoda" u bocici.Mislim da je sve jasno predstavljeno i sve sto si napisao je bas tako.

Kada dobijem zeljenu gustinu topljene ping pong loptice prestajem sa dodavanjem acetona i onda je koristim.Naredni put dodajem ponovo aceton,samo kada mi gustina ne odgovara.Neka optimalna gustina ove mase je slicna gustini meda..(malo gusce od meda)!

Sto se tice zilavosti,na tu temu sam vec pisao.Mnogo ljudi bambulu oblaze koncem i tako je ojacava i to je ok,i to nije problem,ali posto se ja bavim komercijalnom izradom i prodajom musica,ja moram da ponudim proizvod koji traje.Sama osnova udice je jako mala da bi drzala parce drveta na sebi,zato se ovim oblaganjem sve to stapa u jedinstvenu celinu koja je trajnija i izdrzljiviji od svih stvari koje sam probao, vezano za bambulu.

Pozdrav.
Marko.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

radezamora
fly fisherman

Postby radezamora » Tue Nov 13, 2012 12:18 pm

Sama osnova udice je jako mala da bi drzala parce drveta na sebi,zato se ovim oblaganjem sve to stapa u jedinstvenu celinu koja je trajnija i izdrzljiviji od svih stvari koje sam probao, vezano za bambulu-iz Markovog teksta
Hvala Marko, a ova zadnja tvoja recenica je, mislim, osnova ovakve tvoje, od sada i moje, tehnologije

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Tue Nov 13, 2012 2:50 pm

Markove bambule su ok sto se izdrzljivosti tice. Medjutim, ne svidja mi se jedna stvar a to je sto je ta smesa od ping-pong loptice i acetona toliko oteza da je potapa u film i postaje slabo ili nikako uocljiva. Ok za one koji je koriste kao mokru, meni koji je koristim kao suvu, tesko.

Mašić
guide

Postby Mašić » Tue Nov 13, 2012 3:23 pm

Ima istine Ivke,na pocetku sam ih radio sa 3 sloja topljene ping pong loptice,medjtim,dva su sasvim dovoljna,i onda bojenje musice i to je to.Koliko ti stavljas slojeva..?

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Tue Nov 13, 2012 4:15 pm

Mašić wrote:Ima istine Ivke,na pocetku sam ih radio sa 3 sloja topljene ping pong loptice,medjtim,dva su sasvim dovoljna,i onda bojenje musice i to je to.Koliko ti stavljas slojeva..?

Iskreno ni jedan. Obmotam je koncem i premazem super lepkom. A bojim je sa lakom za nokte u jednom sloju. Zadnju bambulu sam napravio preprosle zime. Mnogo je komplikovana i spora proizvodnja. U zadnje vreme pravim, kako bi Leskovcani rekli, papucarku, policelonku.

radodeyan
fly fisherman

Postby radodeyan » Wed Nov 14, 2012 7:27 am

[quote=Mnogo je komplikovana i spora proizvodnja. [/quote]
Ja sam pre nekoliko nedelja prvi put pravio bambule. Ali od poliuretana.Posao moze donekle da se ubrza.Pomocu busilice mogu da se osmirglaju stapici od poliuretana zeljene debljine. Rezacem za olovke moze da se uradi konus , da bi se manje deljalo nozem. Meni je bilo interesantno, valjda zato sto prvi put radim.
Sa farbanjem i lakiranjem, za dva dana sam uradio 45 kom,velicine 10.12 i 14.
Sto se tice komplikovanosti, meni se se cini da je izrada drinskog mrava zahtevnija.Valjda zbog manje velicine udice.

Mašić
guide

Postby Mašić » Fri Nov 16, 2012 9:41 am

Bambula u crnoj MAT boji.

Pozdrav.
Marko.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Return to “Imitacije kopnenih insekata”