Bambula

Mravi, skakavci, ose, pčele, bube,...
Mixmaster
instructor

Bambula

Postby Mixmaster » Sun Jun 15, 2008 11:34 pm

Evo jedne moderne muve nastale posle house, trance i trip-hop muzike i to pored Čaira, u Nišu, Srbija. Ovo nije muva nastala da bi se riba samo lovila. To je isuviše blaga reč za ono što se ribama uz pomoć ovog mamca može raditi. Neki bi da je zabrane, neki da preuzmu autorstvo, neki da je preprave i preimenuju, ali najviše je onih koji bi da provere da li je istina ono što njen tata piše i govori.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Djomla
guide

Postby Djomla » Mon Jun 16, 2008 2:21 pm

Odlicna klendzijska muva!
You are only coming through in green rapid
====
big green river

Mixmaster
instructor

Postby Mixmaster » Tue Jun 17, 2008 12:12 am

Evo rezultata testa od pre nekoliko sati. Ne smem na ovim forumima da kačim slike kompletnog ulova, da ribobrižnici ne počnu da se oduzimaju, pa sam odabrao jedan elegantan detalj iz današnjeg mušičarenja bambulom.
Radi boljeg uvida u proporcije napominjem da je udica broj 10.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Jun 17, 2008 1:24 am

Vrlo elegantan detalj sa prstima u "plucima" ribe. Kada vec slikas uradi to kako valja.
Lepa riba u losim rukama!
Last edited by simpson H on Wed Jun 18, 2008 2:21 pm, edited 1 time in total.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Tue Jun 17, 2008 2:54 am

Kakva potvrda inteligencije i opreznosti klena kao najvece musicarske ribe!?
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

nb.geronimo
fly fisherman

Postby nb.geronimo » Tue Jun 17, 2008 9:56 am

A naziv fotke tek to pa ti si stvarno ...... al kontam da to radis samo da bi privukao paznju ustvari nadam se da je to ako nije to onda si fakat bolestan

FlyCaster
instructor

Postby FlyCaster » Tue Jun 17, 2008 4:40 pm

Slika iz najpoznatijeg i najuticajnijeg Africkog FF magazina.
Slikano tokom postete Pere Madjara,clana ovog foruma ,znanog kao Skeg ,i ovde i na SL.
Tema clanka ,kako Evropljani hvataju Yellowfish na CDC i na domace muve,od kojih je najpoznatija DR Hans Beetle (Doktor Hansova Buba)
Dr Hans pravi te bube vec 20-30 godina !
Dakle,verovatno je nekada skocio u Nish,i prekopirao Bambulu,mamicu mu Juznoafricku lopovsku.
I sada ce on da kaze da je tata na takve vrste musice ,ha ha ha !
Mix,ja bi ga tuzio za autorska rava da sam na tvom mestu !
http://i292.photobucket.com/albums/mm38 ... G_2302.jpg
Na sledecoj slici ,u donjem desnom uglu je kolekcija Hansovih Beetla za taj dan.
Pravi ih od razlicitih materijala,u raznim oblicima,bojama,i uz dodavanje raznih pera,kao za noge tako i za stomak u zavisnosti koji bubu imitira.
Ima i bube koje su 100 % iste kao i ta bambula ,samo sto od mog i Perinig uticaja mnogo vise koristi CDC za nozice,prirodnije je ....

http://i292.photobucket.com/albums/mm38 ... Africa.jpg

Ama da ga tuzimo ,a ? On ce tu da mi imitira babmulu,i to jos poceo da to radi pre 30 godina?

E,kako smo mi glupi,uski,neobavesteni i zatvoeni u svoje prcije,misleci da se ceo svet okrece oko nas,a svet odavno otisao daaaaaaleeeeko od nas.
I to pre 30 godina...
By the way,kada bi neko ubio Yellowfish u SA,momentalno bi zaglavio zatvor i tesku kaznu i dozivotnu zabranu pristupa blo kakvoj vodi,sem onoj sa cesme .......
Ako bi jos i poslao sliku na F forum,veovatno bi zaglavio usput i LUDNICU !
Zato su vode ciste i bistre,zato su i prepune riba ,a najvise onih vrsta koje odgovaraju na musicu....

Raj za prave musicare i raj za C&R pristup.
Hvala Bogu da ne moram da se vise bijem po Vlasini,Visocici i gornjem toku Nishave sa ribokradicama i tzv msicarima ,ubicama klenova.

Da li razmisljate sta ce deca da vam hvataju ? Da vataju bolest iz opustosenih reka ?
Last edited by FlyCaster on Tue Jun 17, 2008 4:59 pm, edited 4 times in total.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Jun 17, 2008 4:45 pm

Zoki uleces u ono sto Mixmaster prizeljkuje :D
Sad ce da nam prica o tome da je materijal bambule unikatan, ne pravi se od papuca i foama, te specijalna zastita drveta, specijalni materijali koji rastu samo u njegovom dvoristu i slicno :D

PS. Vid'o ja da lovi i pastrmku na drvene musice. I uhvatio!

FlyCaster
instructor

Postby FlyCaster » Tue Jun 17, 2008 4:55 pm

Necu ja nigde da ulecem,ovo je za mene zavrseno.
(mada hvala na upozorenju,znam da imas dosta iskustva sa takvim "stvarima" :lol: )

BTW,Hans ih ne pravi samo od "papuce " ,nego za svaku seriju imitacija koristi razlicte materiale.Izmedju ostalog,ovde u Africi ima milion raznih vrsta drveta,velke cvrsine a male gustine ,koja plivaju fantasticno. Upravo su drvene Hansove kreacije najunikatnije.......

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Tue Jun 17, 2008 5:30 pm

Vidim ja sa ovih slika da ne forsiram bez razloga Gundelja za klena :D

Mixmaster
instructor

Postby Mixmaster » Tue Jun 17, 2008 11:57 pm

Simpsone, objasni Flycastery šta je bambula. Najveća uvreda za bambulu je da je upoređujete sa papučarskim muvama. Najvažnija osobina bambule je upravo tvrd materijal- balza, poliuretan ili bilo koji čvrst, a plovan materijal.
Nema nimalo istine u pričama da je bambula ili bilo šta slično nastalo bilo gde osim u mojoj lepoj glavi. Nisam imao nikakvog uzora kada sam je stvarao, niti bilo kakvog savetovca. U vreme nastanka bambule, već sam imao gomilu kataloga muva, ali nisam video nijednu suvu muvu od balze ili nečeg sličnog.
Ostalo me na ovoj temi ne interesuje. Kako je završio klen koji je ugledao bambulu i mene, šta rade Afrikanci, ko razbija klenove na Vlasini, ko je bolestan a ko zdrav...to može, ali otvorite adekvatnu temu u odgovarajućoj rubrici.

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Wed Jun 18, 2008 12:20 am

Ljudi koji vam je klinac, ova bambula je stvarno vrh. Ne salim se!

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Jun 18, 2008 1:18 am

Mixmaster wrote:Ostalo me na ovoj temi ne interesuje. Kako je završio klen koji je ugledao bambulu i mene, šta rade Afrikanci, ko razbija klenove na Vlasini, ko je bolestan a ko zdrav...to može, ali otvorite adekvatnu temu u odgovarajućoj rubrici.

Mix ovo vec zasluzuje opomenu. Vec ti u par navrata neko od mederatora skrece paznju da dozvoljavamo lagani offtopic sve dok ima dodirnih tacaka sa temom, svidelo se to tebi ili ne. Da li je neko skrenuo sa teme ili ne to prepusti nama...do sad smo svoj posao radili kako treba pa ce mo tako i u buduce. Druga stvar je vezana za sliku.. sledeca slika sa slicnim naslovom ce biti odmah brisana... Malo je licemerno da se sad zalis na offtopic u vezi sa slikom i ribom a sam si ga namerno isprovocirao, nemoj da se lazemo da ti se slucajno potkrala greska oko naslova a jos dao fin propratni text vezan za sliku.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Koky

Postby Koky » Wed Jun 18, 2008 1:49 am

to može, ali otvorite adekvatnu temu u odgovarajućoj rubrici

Ma dechko ima problema i to ozbiljnih, sta vam je!!!
Zgubidan najobicniji, provaljen u svakom pogledu pa ga to sada muchi. Da znate samo kakve je bljuvotine sejao na org-u o ovom sajtu i clanovima. Bez stida i trunke srama.

Mene nema potrebe da opominjete jer sam 100% u pravu u vezi sa ovim "sajkom" iz Nisha a ako me banujete, prijavicu se pod drugim imenom ponovo da ga lemam, od mene nece imati mira sigurno. Odvratan je do zla boga!

I ko neka pokvarena gramofonska ploca, jedno te isto, jadnik!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Jun 18, 2008 8:39 am

Koki ako imas licnih problema sa mixmasterom, nemoj to da prenosis na forum. Znam ja odlicno sve ono sto se desavalo na org, pratio sam sve i bilo je tu svasta ali nemoj da "pretis" oko registracije na forum pod drugim nickom jer to nije u skladu sa pravilima.

Return to “Imitacije kopnenih insekata”