Emergeri i Plivajuce nimfe

Emerdžeri
massa
fly fisherman

Re: plivajuce nimfe

Postby massa » Mon Aug 25, 2008 6:31 pm

Crni biot emerger
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

massa
fly fisherman

Postby massa » Mon Aug 25, 2008 6:31 pm

Olive biot emerger
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

massa
fly fisherman

Postby massa » Tue Aug 26, 2008 11:46 pm

Midž emerdžer

massa
fly fisherman

Postby massa » Wed Sep 03, 2008 2:40 pm

Preobražaj

massa
fly fisherman

Postby massa » Fri Sep 05, 2008 5:40 pm

Varijacije na istu temu

udica Gamakatsu F11-2SH #16
rep graho horo
tijelo osnovni konac light olive 005
grudi dub zec
pup cdc

massa
fly fisherman

Postby massa » Sat Sep 06, 2008 5:16 pm

još malo varijacija

Image

Image

Image

Image

Fly Daddy
fly fisherman

Postby Fly Daddy » Sun Sep 07, 2008 10:16 am

ODLICNO. To mi je trebalo ovoh dana :?
Fly cast (riranje)

oholi
master of fly fishing

Postby oholi » Mon Sep 08, 2008 7:18 pm

preobrazaj mi vrh izgleda, a opet i cini se lagana za vezivanje, ali me zanima kod ovih nimfi, jel samo cdc treba da pliva ili i telo treba malo umastiti?????

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Sep 08, 2008 7:27 pm

Ovo treba da bude u filmu a ne da pliva, stavljam je na tipet obicno iz ocaja jer ne volim da pecam na musice koje ne vidim :D . Ustvari posteno ja na ovo hvatam samo slucajno, nemam pojma gde se nalazim potpuno sam dezorjentisan i kontriram ako se riba javi u precniku od dva metra gde mislim da se nalazim. I sto je najludje imam zavidan uspeh. Znaci musice ovog tipa extra love, ali ja nemam pojma :D
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

oholi
master of fly fishing

Postby oholi » Mon Sep 08, 2008 7:36 pm

ja sam mislio da ovaj cdc cuperak treba da viri iz vode?

pex
master of fly fishing

Postby pex » Tue Sep 09, 2008 9:41 am

He he Simps pa tako se i lovi...ili uzmi neke extra naocare ali za manje vode....za Drinu treba neka military oprema...
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Sep 10, 2008 8:56 am

Strasne fotografije Smiljke pogotovo mi se svidja ova sa mehuricima!
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

banefly
instructor

Postby banefly » Wed Sep 10, 2008 1:01 pm

Smiljke wrote:Nadam se da ce ove fotografije resiti dilemu sta,kako i koliko treba da viri i kog oblika je to sto viri

O ko nam se to javio. Retko se javlja, al kad se javi ume i da kaže. E to ja zovem egzaktnim i analitičkim prilazom nečemu - u ovom slučaju rešavanju nekih dilema oko toga šta od emerdžera treba da bude iznad a šta ispod vode. Bravo Smiljaniću!!! To je ujedno i dokaz da se na Internetu mogu naći zaista vredni podaci (uz mnogo mnogo đubreta doduše).

Što se poslednjih emerdžera gosin Masse tiče, vidi se da su u tehničkom smislu vrlo dobri. Moje zamerke bi se odnosile na izbor udica i na proporcije, naročito nadvodnog dela. Ako se mora praviti izbor između toga da ribolovac što lakše vidi nadvodni deo i onoga što u prirodnim uslovima stvarno viri iznad vode, onda za mene nema dilema; Što je moguće vernije kopirati prirodno stanje. Izuzetak bi mogao da se napravi samo u slučaju da se pouzdanim posmatranjem i korektnom analizom rezultata uspešnosti dođe do zaključka da predimenzionirani nadvodni deo nema bitnog uticaja na efikasnost u lovu u odnosu na "prirodnu" kopiju.

I, pošto sam se već raspisao, ovo što sledi nije upućeno nikome pojedinačno mada bi poneko sa ovoga foruma mogao da se prepozna: Namerno ili nenamerno sleđenje logike da iz kvantiteta mora da se izrodi i (neki) kvalitet, po mom mišljenju nikako ne "pije vodu" ni u FT ni u, recimo, fotografiji. Drugim rečima, dobre mušice (fotografije) su skoro bez izuzetaka proizvod tačnog ostvarivanja zadate namere u čemu znanje veština i strpljenje (čitaj "majstorstvo") imaju presudnu ulogu.
The WT may not be the rod for the impatient angler. The WT is meant for the fisherman who makes every cast count... and enjoys every bit of it. There may be no finer rod for making close range presentations.

massa
fly fisherman

Postby massa » Wed Sep 10, 2008 10:49 pm

Povlačim crtu između dva FT stremljenja ili pravca:prvi bi bio vezanje što realističnije imitacije insekta(obično kažu da ove imitacije love ribare i ine bez erotskog doživljaja voda),
a drugi "nadrealna", "surrealna" i iz mašte "izrojena" i " tradicijom obogaćena" imitacija koja bogami itekako ulovi ribu.U čemu je kvaka?Pobornik sam ,ako ga tako mogu nazvati,ovoga drugog pravca i pokušavam,naravno, kroz mnogobrojna testiranja na vodi,vezati lovnu imitaciju.Što se tiče Banetovih zapažanja koja se dotiču disproporcija i izbora udica,kazao bih sljedeće:nadovezujući se na pređašnju rečenicu ,mnijenja sam da nije isto mušičaru pratiti plivajuću nimfu sa cdc perom iznad prvog filma vode i plivajuću nimfu bez ikakvog indikatora;pogotovu kada kroz dugotrajno testiranje utvrdimo da cdc pero iznad prvog filma vode ne "sekira" puno lipljena ili pastrmku;Ovo je momenat u Banetovom zapažanju s kojim se ne slažem.Ono u čemu se slažem je disproporcija ostalih elemenata plivajuće nimfe ,te izbor udice,mada, priznajem da nisam pobornik prevelikog čistunstva a propos proporcija imitacije.Udice?Dakako bi plivajuća nimfa izgledala ljepše na npr. TMC udici,no opet reakcija testiranja-Gamakatsu je čvršća i ne ispravlja se kao TMC.
Za ilustraciju evo dvije fotke iste imitacije.Jedna prikazuje,već gore objavljenu, plivajuću nimfu sa cdc perom koje "viri" a druga bez.Priznajem,ova druga mi ljepše izgleda!

Return to “Emergers”