presvlacenje kod caddis emergera

Emerdžeri
oholi
master of fly fishing

Re: presvlacenje kod caddis emergera

Postby oholi » Wed Feb 24, 2010 10:15 pm

moj osnovni emerger koji koristim je klinkhamer, a svima je nadam se jasno da polipropilen na njemu nisu nesto sto bi predstavljalo krila, meni je to samo indikator. na ostalim emergerima kojima "nesto" viri iz vode, takodje mislim da to nisu krila, jer ako se malo razmisli ni jedan insekt ne vadi prvo krila iz kosuljice. znaci opet bi to bio indikator. a to po meni samo olaksava pracenje imitacije i sumljam da ga riba uopste i vidi.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Wed Feb 24, 2010 11:35 pm

Bogi wrote: ovo nije glupo raspravljanje nego sasvim normalna diskusija i ovakvih bi trebalo imati više na forumu .i ja nisam izjavio da je to presvlačenje sedža koliko se sećam..............nego da može od Oholog emerdžer da imitira i rojenje nekog sedža, a kako i na koji način to sam ti više puta dao do znanja ali ti odbijaš da to i prihvatiš........

Slazem se da treba imati sto vise ovakvih diskusija na forumu . Mislio sam da je glupo ovo prepucavanje izmedju mene i tebe ko je sta rekao i ko koliko zna .
E vidis da si ovo napisao u startu odmah bi se slozio sa tobom i prihvatio kao svaki normalan covek , medjutim nije bilo tako . Ali nije lose ispalo ni ovako
poce odvratno a ispade odlican topic :grin:
sale-eurofish

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Wed Feb 24, 2010 11:49 pm

sale wrote:Slazem se da treba imati sto vise ovakvih diskusija na forumu . Mislio sam da je glupo ovo prepucavanje izmedju mene i tebe ko je sta rekao i ko koliko zna .
E vidis da si ovo napisao u startu odmah bi se slozio sa tobom i prihvatio kao svaki normalan covek , medjutim nije bilo tako . Ali nije lose ispalo ni ovako
poce odvratno a ispade odlican topic :grin:

sledeći put pre nego napišeš da lupetam, prvo pitaj na osnovu čega sam došao do takvog zaključka......pa do ovoga neće doći......a doduše da nisi to napisao ne bi bile ove skice sad na forumu........... :mrgreen:

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Fri Feb 26, 2010 12:31 am

Bogi samo mala ispravka, ono nije komarac(culicidae) mada mnogi ribolovci nazivaju midzeve(chironomidae) komarcima jer su slicni ali pripadaju razlicitim mada bliskim familijama. Na planinskim i uopste tekucim vodama tesko da ce se komarci rojiti.
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Fri Feb 26, 2010 1:38 am

ekoljuba wrote:Bogi samo mala ispravka, ono nije komarac(culicidae) mada mnogi ribolovci nazivaju midzeve(chironomidae) komarcima jer su slicni ali pripadaju razlicitim mada bliskim familijama. Na planinskim i uopste tekucim vodama tesko da ce se komarci rojiti.

ma to si ti u pravu, ja samo nisam ništa precizirao nego sam davao primere kako to otprilike izgleda u prirodi, jer takav način bi najviše odgovarao nekoj varijanti visećeg emerdžera sa onim snopićem napred zato sam i skicirao jer mi od tih visećih jedino to palo na pamet......nije sad to vezano za ribolov jer cela priča je krenula baš oko tog CDC snopića napred i šta bi on u suštini predstavljao...........

St.Igor
fly fisherman

Postby St.Igor » Wed Mar 10, 2010 8:03 pm

Izuzetno me interesuje ovaj momenat u zivotu ovih insekata, trudio sam se da uvazim sve sto je ovde receno i da tome dodam neka svoja zapazanja . I sam imam neke nedoumice oko ove moje muve pa bi mi svaka kritika dobrodosla, evo recimo da li krila treba da budu duza ?
odozgo.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
FFF FCI

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Wed Mar 10, 2010 10:37 pm

St.Igor wrote:Izuzetno me interesuje ovaj momenat u zivotu ovih insekata, trudio sam se da uvazim sve sto je ovde receno i da tome dodam neka svoja zapazanja . I sam imam neke nedoumice oko ove moje muve pa bi mi svaka kritika dobrodosla, evo recimo da li krila treba da budu duza ?
odozgo.jpg
i sam tako, pitanje je kojeg konkretno insekta imitiraš imaš li nešto ciljano ili ne, dužina je po meni ok ali bih ja stavio malo uže kr. pupoljke.......... prvom prilikom hvatam da izfotografišem neke od pupa tulara pred rojenje pa ću postaviti na forum inače kod mene ovde koliko se sećam da kr. začetci stranom zaklanjaju negde otprilike skoro pa polovinu tela npr. pupe čauraša, toga bar mogu da fotkam na gomile pa kad budu spremne za rojenje eto fotki i može i da se izfotka sa svih strana pa ako treba i premerićemo .........da dodam samo da košuljicu iza ostaviš tek primetno i kraće upola ja bih pre na ovakvoj imitacija prvo vezao košuljicu poput kr. začetaka niz celo telo pa preko kr. začetke tamnije i to normalno košuljicu tek tanko sa jedne i druge strane antrona čak i da se uhvati na kraju tela pupe i baš da asociraju na košuljicu ..........aj ako stignem da izfotkam neke moje probne........mnogo je različitih momenata u presvlačenju tako da verovatno i ova tvoja imitacija lovi u određeno vreme

sale
master of fly fishing

Postby sale » Wed Mar 10, 2010 11:54 pm

Ono sto definitivno moras smanjiti na muvi je kolicina ovog antrona za kosuljicu ,i to znatno
evo ti mala pomoc ,ne moguda nadjem sliku suve muve ,ali je to otprilike to
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
sale-eurofish

St.Igor
fly fisherman

Postby St.Igor » Thu Mar 11, 2010 12:08 am

Hvala vam obojici, vec imam neke ideje ali je kasno , sutra vezujem pa se gledamo.
FFF FCI

Return to “Emergers”