Black Revenge

Standardne mokre mušice
Boban
Moderator

Black Revenge

Postby Boban » Mon Jun 13, 2011 3:46 am

Dovoljno proverena i dugo godina ljubomorno cuvana seija, duboko sakrivena u black box-u!
Samo za specijalne prilike. Namenjena planinskim vodotocima sa kristalno cistom vodom i rekama sa svetlijim dnom. Pokazala se vrlo lovna u zimskom periodu kada su vode male, bistre i hladne.
Celu seriju sam svrstao u mokre musice mada tu ima nimfi, emergera, spider-a i klasicnih mokrih musica. Po izradi se ne razlikuju mnogo od drugih slicnih mustri. Pricinjava mi veliko zadovoljstvo loviti sa njima jer sam koristio pera iz grudi kormorana pa svaka ulovljena i vracena riba mi dodje kao nekakva satisfakcija u odnosu na ove stetocine. Po tome je serija i dobila ime "crni revansh"!
Ne znam da li je neobicni oblik ili naglasen kontrast boja razlog njene lovnosti koja je posebno izrazena u hladnijem periodu. Tela nisu otezana ali su bogato lakirana pa ih je tako lakse potopiti u film, gde su i najlovnije. Dobro se lovi lipljan ali jos bolje pastrmke!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Boban
Moderator

Re: Black Revenge

Postby Boban » Mon Jun 13, 2011 3:51 am

...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Jun 13, 2011 3:52 am

...

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Jun 13, 2011 3:58 am

Ova mustra imitira emergera, musicu pri uzdizanju na polovini preobrazajnog ciklusa kada zastitna opna pocinje da puca sa strana i kada se vec naziru neki obrisi tela insekta u sledecoj fazi. Efekat koji moze da iritira, po nekoj mojoj teoriji!

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Wed Jun 15, 2011 1:54 pm

...ovakav stil vezivanja kao u prvom postu prva fotka imaju francuzi... mislim pre svega na pokriv i zavšetak muve kod repa imitacije, ako si je i ti Bobane isto tako tu završio...

Boban
Moderator

Postby Boban » Sat Jun 18, 2011 3:30 pm

Bogi wrote:...ovakav stil vezivanja kao u prvom postu prva fotka imaju francuzi... mislim pre svega na pokriv i zavšetak muve kod repa imitacije, ako si je i ti Bobane isto tako tu završio...

Da bas tako samo ova zadnja ima pokrov i sa gornje i sa donje strane za razliku od francuza a i od nekih drugih!

Return to “Wet flies”