Po Adovom receptu

Standardne mokre mušice
Boban
Moderator

Po Adovom receptu

Postby Boban » Sun May 01, 2011 10:57 pm

Vrlo hrabro sam se usudio da kopiram neke Adove kreacije za koje sam ubedjen da su vrlo lovne. Po njegovom receptu pokusah da napravim nesto slicno, nimfice, emergere, kreice a ovoj interesantnoj kolekciji ja pridodah i jednu klasicnu verziju mokrih musica za vodjenje nesto dublje ispod filma, cisto da se zaokruzi kolekcija! Zajednicki je taj narandzasti detalj koji deluje vrlo iritirajuce i provokativno kod riba. Materijali slicni kao u recepturi.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Boban
Moderator

Re: Po Adovom receptu

Postby Boban » Sun May 01, 2011 11:04 pm

...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Mon May 02, 2011 12:32 am

Nesmem ni ja da kopiram, radio sam neke koje je postavljao na forumu i nisu kao njegove ali ove tvoje dosta dobro izgledaju! Stvarno ti zavidim na pedantnost! :wink:
Image Image

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Tue May 03, 2011 8:39 am

Ove musice su smrt za lipena na Ribniku, Sani, Sanici pa cak i Plivi. Sve pohvale, odlicna izrada...
Mušičarski klub "SOVJAK"- Banja Luka
http://sovjak.blogspot.com/

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Mon Jul 04, 2011 8:17 am

Sto mi zadaje muke Boban i Ado sa ovim #20 :grin:
Image Image

Nenad Bugarcic
guide

Postby Nenad Bugarcic » Mon Jul 04, 2011 10:33 am

Musice su extra! Bobane svaka cast,pedantno kao i uvek!
Ali htedoh nesto da kazem u vezi tog narandzastog detalja! Za mojih nekoliko odlazaka na Ribnik,dok sam lovio bas sa Adovim muvama,nimfe sa narandzastim toraksom su mi u 90% slucajeva donosile pastrmku,mislim i da se ne secam da sam ulovio lipljana! Mozda je vreme ili godisnje doba imalo veze sa tim..mada,bio sam u junu pa posle u avgustu ako se ne varam! Znaci sa narandzastim pastrmka a sa indenticnom nimfom bez oranz grudi uvek lipljan!
Vidim kolega kaze da su "smrt" za lipljana..al evo moja iskustva su totalno drugacija!

nb.geronimo
fly fisherman

Postby nb.geronimo » Mon Jul 04, 2011 3:30 pm

Ima dana kad je bas tako kad uzima samo pajka i tada je lipljen skoro pa ne gleda ali cesca je " musterija" ipak lipljen

muhe su beton pedante do ludila cestitam

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Mon Jul 04, 2011 4:58 pm

baker on the fly wrote:Musice su extra! Bobane svaka cast,pedantno kao i uvek!
Ali htedoh nesto da kazem u vezi tog narandzastog detalja! Za mojih nekoliko odlazaka na Ribnik,dok sam lovio bas sa Adovim muvama,nimfe sa narandzastim toraksom su mi u 90% slucajeva donosile pastrmku,mislim i da se ne secam da sam ulovio lipljana! Mozda je vreme ili godisnje doba imalo veze sa tim..mada,bio sam u junu pa posle u avgustu ako se ne varam! Znaci sa narandzastim pastrmka a sa indenticnom nimfom bez oranz grudi uvek lipljan!
Vidim kolega kaze da su "smrt" za lipljana..al evo moja iskustva su totalno drugacija!

U pravu si, poznato je da cesce pastrmka reaguje na ove vatrene dodatke na musicama. Medjutim, nekada i lipljen prosto izludi za vim dodacima u vidu orange "grudi ili guzice" na mušici. nekada ih cak selektivno kupi. Cesto na Ribniku lipljen poludi za fazanom sa narandzastim grudima gdje je razlika u boji tijela i grudi nimfe još veća. Ima na netu i klip gdje Željko Prpa veže mušicu čije je tijelo napravljeno od divlje mačke i zeca, dok je gore narandzasta tungsten kuglica. I tu muhu jako dobro uzima Lipljen na Plivi i Ribniku.
Ja sam ovdje mislio generalno na emerdžere sitnih jednodnevki sa ovako fantastično uradjenim tijelom...
Mušičarski klub "SOVJAK"- Banja Luka
http://sovjak.blogspot.com/

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Jul 04, 2011 10:34 pm

Zahvaljujem svima na moralnoj podrsci! :wink:

Iskreno se nadam da Ado nece imati nista protiv sto sam pokusao da kopiram nesto od njegovih vrlo lovnih mustri i da ih javno objavim uz obrazlozenje da su lovne i da sam sa njima imao dobre rezultate i odlicne ulove kako na bosanskim rekama tako i ovde u Austriji a ne samo ja vec i neki moji drugari koji su takodje dobili od Ada ove emergere! Ja sam samo otisao malo dalje pa sam sebi sam napravio nesto od toga i vrlo lepo lovio na mnogim vodama.
Ovo sto je Nesa naveo je tacno ili bolje receno delimicno tacno jer ima toliko toga sto moze odlucivati na vaznost pojedinih detalja koji direktno uticu na selektivnost riba u nekom momentu i na nekom mestu. Na primer mi smo na Ribniku lovili bolje sa narandzastim detaljima dok su emergeri sa grudima u boji tela bili apsolutno lovniji na Sani u reviru. Ja sam na primer u tom delu lovio iskljucivo lipljane bas na takve kombinacije, jednobojnog tela i grudi pa sam tako uspeo da prevarim najveceg lipljana u svom zivotu! Treba malo eksperimentisati, izmenjati par velicina i boja pa sta se najbolje pokaze.
Meni licno je podjednako zadovoljstvo loviti i pastrmku i lipljana jer ciljno lovim samo ove dve vrste riba i bez obzira sta je sa druge strane kanapa me cini srecnim i zadovoljnim. Naravno pozdravljam one musicare koji selektivno love na primer iskljucivo lipljana. To je verovatno mnogo teze ali verujem pruza mnogo vecu satisfakciju kako u musicarenju tako i odabiru musica na koje se pokusava prevariti ova prelepa i vrlo oprezna riba! I kada ciljno lovite samo lipljana i od deset riba imate deset lipljana i ako su ulovljene na musice koje ste sami napravili onda je to majstorska perfekcija i potpuna satisfakcija!

doa
guide

Postby doa » Fri Jul 22, 2011 10:55 pm

Tek sad ugledah ovu temu :shock:
Bobane nemam nista protiv kopiranja mojih aduta,vec mi je cak drago vidjeti da si ih uradio bez ijedne greske,proporcije extra,boja...
Svaka cast Bobane,perfektno :goodpost:

Return to “Wet flies”