Nimfa kamenjarke

Nimfe kamenjarki
Radojica-pop
instructor

Re: Nimfa kamenjarke

Postby Radojica-pop » Thu Dec 16, 2010 12:15 am

simpson H wrote:Procitaj u postu iznad kako ja gledam na rec "muva".
Sto i ne znaci da i ja moram da gledam isto na tu rec, pogotovu na MUSICARSKOM forumu u delu gde objavljujemo nase VESTACKE IMITACIJE INSEKATA. Jel da!?
...a te reke ne daju mi mira...

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Thu Dec 16, 2010 12:19 am

Radojica-pop wrote: Noge su od lateksa i izuzetno su mekane i fleksibilne. Meni ova muva bas lici na kamenjarku a vama mozda i ne. Svako od nas ima svoje poglede na svet oko nas na sebi svojstven nacin. Zato se i razlikujemo, ne samo po izgledu, nego i po viziji, shvatanjima, razmisljanjima,....... Ljudska bica smo.

Taman posla da sam rekao da ova muva ne lici na kamenjarku, daleko od toga, samo sto je polozaj nogica kao da muva stoji na kamenu, moje misljenje da bi mnogo lepse izgledalo da ih uopste nema, odnosmo da se dobro rasceslja dabing, tada bi po meni bile jos bolje, sto ne znaci da ovakva nece da lovi. Repic i antene su dobre.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Thu Dec 16, 2010 1:06 am

Pope, jel tesko staviti opis , pre svega boju i velicinu?
Image ImageImage

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Thu Dec 16, 2010 6:16 pm

flydoc wrote:Pope, jel tesko staviti opis , pre svega boju i velicinu?
Dobro Doc, vrati samo par strana u nazad i imas koliko hoces imitacija bez popisa materjala i to ti kod nikoga nije zasmetalo i nikome nisi postavio to pitanje osim meni? Zbog cega? Materjal ti je: udica TFS 2302 #10, Telo, pokrov ledja, stomak, krilni pokrov HMG wings bud & back, noge HMG, traheje zeciji dabing HMG, konac 6/0, repovi i rogovi PVC boja VESTACKE IMITACIJE KAMENJARKE, da ne kazem MUVE zbog zabune( :mrgreen: ) dark, otezanje olovna traka, oci topljeni monofil, pod telo HMG dabing i PVC.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Dec 16, 2010 6:26 pm

Pope nemoj da se ljutis i cveljas, nema potrebe za nervozom. Sustina je da se postave osnovni parametri tipa velicine udice ili nekog specificnog materijala. Nije to zbog flydoca ili mene vec zbog ljudi koji su manje upuceni u materijale i manje kapiraju proporcije na slikama. Sto se mene tice mozes i da ne postavis ali zbog pocetnika kojima forum sluzi da vide i nauce nesto novo, korektno je napisati makar osnovno. Zar treba po 100-ti put da pisemo iste stvari?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Thu Dec 16, 2010 6:48 pm

simpson H wrote:Pope nemoj da se ljutis i cveljas, nema potrebe za nervozom....
Niti se ljutim, jos manje cveljam a po najmanje sam nervozan! Samo sam postavio pitanje Docu! Ja sam njemu na njegovo odgovorio konkretno odgovorio i tu problema nema sa moje strane!!!

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Thu Dec 16, 2010 7:03 pm

sumadinac wrote:
Po konstrukciji to je jedini deo koji moze da se mrda ili gresim, jer su noge verovatno od neke gume pa odlicno imitiraju kamenjarku, ali na kamenu.
Izgleda Sumi da ti je ovo moje pitanje promaklo, pa da ga ponovim. Sta sve MRDA na ovoj tvojoj zadnjoj imitaciji kamenjarke, zbog cega je ona pokretnija u vodi i odaje bolji utisak kod riba? HVALA!

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Thu Dec 16, 2010 7:22 pm

Prvo Radojice tvoja muva je dobro vezana nemam zamerku.
Iz mog iskustva kada radim grudi nimfi, malo cupavije ostavim kada hocu da imitiram nogice, jer obicno zecja dlaka u vodi tako deluje, tako misli i vecina vezaca koje ja poznajem!
Bunilo me je to sto tvoja imitacija pored gotovih nogica koje imaju oblik kao da nimfa stoji na kamenu, ima malo cupavije grudi pitao sam zasto si ih tako uradio.
Postavio sam pitanje, jer me nije sramota da pitam i ni u jednoj situaciji se ne postavljam kao strucnjak vec kao obican vezac i musicar, pa nesto sto me interesuje pitam, nadam se da te ne vredja to sto pitam!
Ti si to shvatio pogresno pa sad da bi se meni revansirao uporedjujes sa mojom kamenjarkom, kao da ja sumnjam u tvoje znanje i vezacke sposobnosti.
Uopste nije bitno da li se nesto drma ili ne drma na muvi da bi ona davala bolji ili losiji utisak kod riba.

Moje misljenje je da ova kamenjarka sa gotovim segmentima lepo izgleda, ali oblik nogu po meni je smesan (ovo je moje misljenje!!!), mozda je tebi smesan onaj oblik sto sam ja uradio, nemam nista protiv, sve kritike su dobro dosle. Ja licno ne volim gotove segmente na nimfama koje su opet mnogo bolje nego ona gotova krila kod suvih...jer to po meni nema nikakvu fuknciju osim estetsku, odlicne su za sesir.

Uz duzno postovanje i bez jedne uvrede.

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Thu Dec 16, 2010 8:48 pm

sumadinac wrote:Prvo Radojice tvoja muva je dobro vezana nemam zamerku.
Iz mog iskustva kada radim grudi nimfi, malo cupavije ostavim kada hocu da imitiram nogice, jer obicno zecja dlaka u vodi tako deluje, tako misli i vecina vezaca koje ja poznajem!
Bunilo me je to sto tvoja imitacija pored gotovih nogica koje imaju oblik kao da nimfa stoji na kamenu, ima malo cupavije grudi pitao sam zasto si ih tako uradio.
Postavio sam pitanje, jer me nije sramota da pitam i ni u jednoj situaciji se ne postavljam kao strucnjak vec kao obican vezac i musicar, pa nesto sto me interesuje pitam, nadam se da te ne vredja to sto pitam!
Ti si to shvatio pogresno pa sad da bi se meni revansirao uporedjujes sa mojom kamenjarkom, kao da ja sumnjam u tvoje znanje i vezacke sposobnosti.
Uopste nije bitno da li se nesto drma ili ne drma na muvi da bi ona davala bolji ili losiji utisak kod riba.

Moje misljenje je da ova kamenjarka sa gotovim segmentima lepo izgleda, ali oblik nogu po meni je smesan (ovo je moje misljenje!!!), mozda je tebi smesan onaj oblik sto sam ja uradio, nemam nista protiv, sve kritike su dobro dosle. Ja licno ne volim gotove segmente na nimfama koje su opet mnogo bolje nego ona gotova krila kod suvih...jer to po meni nema nikakvu fuknciju osim estetsku, odlicne su za sesir.

Uz duzno postovanje i bez jedne uvrede.
Sumi, apsolutno se nikada ninakog ne bi naljutio ili ne daj Boze uvredio dok komentarisemo o izradi muva. Sto se tice polozaja nogu kod nimfe kamenjarke dok se slobodno krece kroz vodu, otrgnuta vodenom strujom sa kamena na kom se skriva( mislim na zivog insekta) mislim da nisi u pravu. Uhvati neku nimfu kamenjarke, Bogu hvala imas i gde, pustije u vodu i gledaj kako joj noge stoje dok je voda nosi ili dok tone ka dnu ( ovo vazi i za nimfe i drugih vrsta insekata). Svaka konstruktivna diskusija meni uvek prija, po gotovu ako iz nje moze nesto korisno da se izvuce. Svakako da u izradi muva(vestacke imitacije insekata) vecina musicara prakticara tezi u sto brzem i jednostavnijem pristupu izrade sa sto manje detalja. Ali po nekad svi izadjemo iz tih okvira. Takodje u buduce pokusaj moju polemiku da shvatis na najmiroljubiv nacin, a nikako kao prozivku, uvredu ili vec sta. Samo razmena iskustva i nista drugo! :wink:

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Thu Dec 16, 2010 8:51 pm

Pope nema razloga za ljutnju, ni najmanje nije mi zasmetalo kada si ti postavio musicu. Po postovima vidim da se ljutis bez potrebe, opisao si materijale u postu a kao da ga nisi ni pisao :wink: na brzaka i preko *** boje? Bojan ti objasnio zasto je pre svega pozeljno.
Nije tacno da ne opomenem i druge al necu da izigravam dezurnog tu, eno Sumadinca redovno opominjem, ako hocete stavite - stavite, ako ne potpisite ih kao "secret" kao neki tamo.. nemam nista protiv kada ih tako nazovete.
Image ImageImage

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Thu Dec 16, 2010 9:11 pm

flydoc wrote:Pope nema razloga za ljutnju, ni najmanje nije mi zasmetalo kada si ti postavio musicu. Po postovima vidim da se ljutis bez potrebe, opisao si materijale u postu a kao da ga nisi ni pisao :wink: na brzaka i preko *** boje? Bojan ti objasnio zasto je pre svega pozeljno.
Nije tacno da ne opomenem i druge al necu da izigravam dezurnog tu, eno Sumadinca redovno opominjem, ako hocete stavite - stavite, ako ne potpisite ih kao "secret" kao neki tamo.. nemam nista protiv kada ih tako nazovete.
Gde ti vide da sam napiso da ti smeta objava moje musice? Na osnovu kojih postova si zakljucio da se ljutim na bilo koga!? PITAO sam te zasto ti je zasmetalo sto nisam objavo RECEPT jer samo u ovom topiku ima na desetine muva drugih vezaca bez istog!? Dobio sam odgovor i HVALA! Doc ja sam napisao kako sam UMEO i kome to nesto znaci bice mu dovoljno, ima i velicinu i materjale i oblik udice i to je to po meni....... Doc od kad radim musice, a radim ih bas dugo, nikada nisam radio muve po 100% recepturi autora. Ne zbog toga sto sam misljenja da to nije to, nego zbog toga sto veoma cesto nisam imao ni polovinu materjala koji su preporuceni u receptu. Zato je meni taj RECEPT NEBITAN! Bitna mi je ideja vezaca i vizuelni izgled kod muve a sve ostalo mi je alternativa, po principu SNADJI SE!

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Thu Dec 16, 2010 9:34 pm

Radojica-pop wrote: nikada nisam radio muve po 100% recepturi autora. Ne zbog toga sto sam misljenja da to nije to, nego zbog toga sto veoma cesto nisam imao ni polovinu materjala koji su preporuceni u receptu. Zato je meni taj RECEPT NEBITAN! Bitna mi je ideja vezaca i vizuelni izgled kod muve a sve ostalo mi je alternativa, po principu SNADJI SE!

Ne radim ni ja sve po recepturi ali veliku vecinu da! Vidi po meni je isto toliko bitno i odabir materijala koliko i ideja.
Image ImageImage

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Dec 16, 2010 10:24 pm

Ama ljudi od kada je sveta i veka uvek su se manje iskusni trudili da kopiraju one iskusnije. To je sasvim normalno i prirodno za pocetak. Zato ne treba ponavljati koliko pocetnicima znaci da vide makar spisak materijala, boju i velicinu vestacke musice. U 21. veku to je svakako dostupno sa bezbroj strana putem interneta ali zasto im ne priustiti tako nesto u svojoj zemlji i na svom jeziku?
Da nije foruma verovatno bih i ja jos uvek kupovao musice. Ovako, uvek te nesto "provocira" da se upustis prvo u kopiranje pa onda vremenom i dodajes neke svoje elemente i detalje. Stvarno ne vidim da je bilo sta lose u tome sto povremeno nekoga "opomenemo" da postavi makar osnovni opis musice.

I jos nesto. Od sasvim obicnog topica o nimfama kamenjarki dolazimo do sasvim konstruktivne diskusije o nacinu imitiranja, ponasanju imitacije i pravog insekta u vodi i slicno. To je sustina, evo kako se iz jedne takve diskusije sazna mnogo toga.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Jan 21, 2011 7:24 am

Golden stonefly
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image ImageImage

Hunter
fly fisherman

Postby Hunter » Tue Feb 08, 2011 11:36 am

Image

jel ova gumena izgleda lovno?(inace ne lovim pastrve ali cu malo otici negdje uskoro)

Return to “Stonefly”