Airflo i Monic

Kanapi, predvezi, tipeti, podloge
EsoX
Carp Ninja!

Airflo i Monic

Postby EsoX » Tue Jan 08, 2008 7:35 am

Dali je neko od vas imao iskustva s astrunama ovih proizvodjaca? Posto su me malo zanterosovale clear strune.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Tue Jan 08, 2008 9:45 am

Neki modeli Monic struna su neprevazidjeni!

To je ozbiljna i ne mala firma, upoznao sam vlasnike u Denveru prosle godine! Cak sam probao i neke njihove spey strune, koje su fenomenalne.
Konus kod WF struna im je idealno izbalansiran a shooting line varijante su im najbolje na svetu!!!

Pozdrav,

Aco Ivanovic.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Jan 08, 2008 11:28 am

Eto odgovora koji se samo pozeleti moze u vezi Monic-a.

Ja probah Acinu Airflo 40+ orange i jos neku zutu (ne secam se koja je). Ova prva izgleda sluzi da neiskusne flycastere baca u ocaj, nigde kraja :D
Ali iskren da budem sto bolje bacam, to mi manje "smeta" proizvodjac strune. Jos jedna od stvari koju sam naucio od doktora!
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Veso
instructor

Postby Veso » Tue Jan 08, 2008 4:30 pm

simpson H wrote:Eto odgovora koji se samo pozeleti moze u vezi Monic-a.

Ja probah Acinu Airflo 40+ orange i jos neku zutu (ne secam se koja je). Ova prva izgleda sluzi da neiskusne flycastere baca u ocaj, nigde kraja :D
Ali iskren da budem sto bolje bacam, to mi manje "smeta" proizvodjac strune. Jos jedna od stvari koju sam naucio od doktora!

Zahvalan za tacan naziv svih tih struna! Da se nadje.. Specijalno ta Monic shooting varijanta.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Tue Jan 15, 2008 8:33 am

Evo danas sam narucio Airflo Bonefish strunu pa cu videti jel su cemu.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat May 10, 2008 2:31 am

Isprobao sam danas Airflo Bonefish WF7i... Struna je stvarno vrlo tvrda i ima dosta memorije mada ovo je tek prvo pecanje tako da se nije izlomila, a i uslovi su malo drugaciji nego idealni za ovu strunu (voda je ipak jos uvek relativno hladna)... running line nije uopste tanak ali i pored svega ovoga struna je dobro izalansirana i odlicno leti... kao vecina clear struna izlece kroz provodnike kao luda! Sve u svemu mislim da nisu bacene pare...

EsoX
Carp Ninja!

Re: Airflo i Monic

Postby EsoX » Mon Apr 13, 2009 2:14 pm

Posto sam extra zadovoljan sa Airflo bonefish strunom... naime nisam jos nasao stap klase 6 ili 7wt kome ova struna nije perfektno legla...jesenas sam narucio jos par airflo kanapa. Pa evo jos jedan kanap koji mi se svideo...

Airflo Polyfuse 7000 Bass/Pike Coldwater WF6F... zaista perfektan kanap za svoju namenu... cini mi se malo tezi i deblji od neke regularne sestice. Odlicno odradjen taper strune bez problema nosi i okrece vece strimere, odlicno puni stap i sa manje strune u vazduhu... sam running line je nesto malo veceg precnika, sto ga svakako cini mnogo zgodnijim za rukovanje.. ali i pored nesto veceg precnika odlicno se ispucava.Coating mi se cini kao odlican jer sam ga do sad maltretirao po trsci, granju, blatu.. gazio po njemu.. i jos uvek se na njemu ne vide nikakva ostecenja i isti je kao i prvog dana. Odlicno pliva mada meni ovo i nije narocito vazno, a pogotovo me je iznenadilo sto se sa njim odlicno izvode i vodeni zabacaji i to kad je na drugom kraju neki strimercic. Sve u svemu odlican kanap, zeznuo sam se sto odma nisam narucio i jednu osmicu!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Apr 13, 2009 2:20 pm

EsoX wrote:Posto sam extra zadovoljan sa Airflo bonefish strunom... naime nisam jos nasao stap klase 6 ili 7wt kome ova struna nije perfektno legla...jesenas sam narucio jos par airflo kanapa. Pa evo jos jedan kanap koji mi se svideo...

Esox hajde malo opsirnije o toj bonefish, u predhodnom postu si naveoda ima previse memorije dok je nova pa koliko joj je trebalo da se normalizuje i izlomi? Daj malo opsirnije o tim Airflo koje si koristio?

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Apr 13, 2009 3:40 pm

Airflo je imao nekoliko razlicitih varijanti bonefish strune.. ova moja je iz tactical saltwater serije. Radi se o clear intermedijalnoj struni sa coatingom namenjenim za toplije vremenske uslove... tako da je sam coating dosta tvrdji.. struna ima zaista mnogo memorije i kad je odmotate sa cekrka kao feder je... ali ako je pre pocetka pecanja posle odmotavanja strune sa cekrka malo isteglite, struna ce biti potpuno ravna ali i dalje dosta kruta (zbog ovoga me u velikoj meri podseca na recimo mono running line kao sto je amnesia). Ova krutost svakako nije mana za ovakve strune jer se daleko manje mrsi pri ispucavanju od mekanih struna... zbog ovakvog coatinga prosto je neverovatno kako se ova struna ispucava, nisam naisao na strunu koja bolje klizi kroz provodnike... pogotovo kad je mokra... i pored toga sto je running line takodje nesto malo veceg precnika... Sam taper je odlican... jako lepo puni sve stapove sa kojim sam je probao.. omogucava da kontrolisano drzite dosta strune u vazduhu ali i da je po potrebi sa dosta manje strune u vazduhu ispucate... nije namenjene za prevelike (stucije) i preteske strimere... ali recimo za musicarenje bucova tokom toplijeg dela godine je odlican izbor. Definitvno cu morati da isprobam i neku airflo coldwater clear intermediate stunu...

Od Airflo struna jos sam probao Polyfuse XT Cold Saltwater Striper WF9F i 40+ Expert WF6F strune. Striper sruna je recimo slicna bass/pike struni ali malo produzena varijanta (jer je 105ft duga) i sa malo tvrdjim coatingom. Dobro okrece strimere... i cini mi se kao odlicna struna za musicarenje stuke, ali nije bas sjajno legla na stap za koji sam je narucio. 40+ Expert struna je u sustini integrisana leteca glava sa malo produzenom glavom i nesto duzim prednjim konusom koji treba da omoguci finiju prezentaciju... gotovo identicna struna je i Scierra Hywel Morgan EDP. Ocigledno je da Airflo radi strune za Scierru jer nekoliko modela je gotovo pa identicno... Ova struna mi se zbog ovog produzenog prednjeg konusa nije preterano svidela, jer joj ne vidim neku primenu za strimerisanje, a posto je na CTS-a vec perfektno legla airflo bas/pike plivajuca sestica ova strune mi je visak i zajedno sa Airflo striper strunom traze nekog novog vlasnika...

marinjo
fly fisherman

Postby marinjo » Mon Aug 17, 2009 11:35 am

E pa sad malo da i "novi vlasnik" (40+ WF6F) da svoje skromno misljenje...
U pocetku mi se cinila preteska, po tome kako se ponasao moj sadasnji komplet za Drinu (greys grx 9` #5/6, i cekrk greys g2). A u stvari, istina je mozda malo drugacija... Mislim da nisam uspeo da uklopim moju tadasnju tehniku bacanja sa ovakvim sistemom, koji u ruci deluje solidno tezak. Ali kad sam malo prilagodio moje bacanje (ili malo nabildovao desnicu radi boljeg stopa :lol: ), sa cekrka (ZASAD!) izlece cela glava i jos 10-tak metara running line-a, plus predvez od 3,5m... Sa double haul-om, konac poprilicno vuce napred, bukvalno "trazi" jos, samo sto ja jos nisam uspeo da tu dodatnu daljinu uskladim sa finom prezentacijom.
Prezentacija muve je sasvim ok na daljini od nekih 20-tak metara, malo teze se podize veca kolicina strune sa vode (verovatno zbog stapa), posto mi se ne cini da je "visoko" plovna, coating je dobar, struna ima "federisanja" (kontam da je zbog nacina na koji sam je namotao na cekrk), ali se to na vodi ne oseca preterano. Ili bar ja ne osecam...
A sad, "nagradno" pitanje: ponekad struna tako upadljivo (bar meni) skripi kroz provodnike i "koci" zabacaj, da me to strahovito iznervira, pa uzmem grozdjenu mast i namastim provodnike i tad to prestaje. Provodnike cistim redovno, povremeno operem i osusim konac, ali se opet to povremeno desava. Zna li neko koji je moguci uzrok tome?
p.s. mozda je ovo malo off, ali...
j**es vodu koju ne vidis da tece...

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Aug 19, 2009 1:09 pm

Marko ova struna nije namenjena da se sa vode podize mnogo strune.. jer je po profilu neka varijanta integrisane letece glave.. tako da najbolje funkcionise kad podizes sa vode samo glavu (posto je dvobojna lako je videti kad je glava van vrsnog provodnika) , takodje nema potrebe ni drzati mnogo vise strune u vazduhu tokom zabacaja glava plus 1-2m runinnga i to je sve zatim je samo ispucas.

Kad su u pitanju plivajuce Airflo strune one se zaista katastrofalno lose ponasaju kad su suve (nisam siguran za sve ali vecina kojih sam ja do sad probao), onda koce kroz provodnike, skripe.. uzas... ali na vodi odnosno kad se pokvase je potpuno druga prica i ja stvarno nemam zamerku na njih i trenuto plivajuca struna koju najvise eksploatisem je upravo Airflo Bass/Pike!

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Tue Jun 08, 2010 5:09 pm

Doslo mi je pod ruku jos par Airflo struna.. pa evo par reci o modelima koje sam stigao da isprobam.

Polyfuse XT Cold Saltwater WF7F

Ovu strunu sam vec ranije probao ali u klasi wf9f i tu mi se nije preterano svidela ali sedmica je bila vrlo prijatno iznenadjenje, iako je moram priznati stigla greskom umesto bass/pike strune. Struna je duga 33m glava je duza od vecine saltwater modela koje sam imao priliku da probam. Struna se u vazduhu odlicno kontrolise toletise dosta dug overhang i fantasticno se ispucava. Probao sam je sa dve sestice Sage XP i CTS affinity S i na oba stapa je odlicno legla. Sa obzirom da se radi o saltwater struni (ali opet ponavljam malo cudnog dizajna) prezentacija nije pregruba vec naprotiv tako da se ova struna moze koristiti i sa manjim muvama ali ni umereno veliki strimeri joj ne predstavljaju problem. Coating je na suvom kao kod svih airflo struna ocajan ali kad je struna mokra (u radnom stanju) sve odlicno funkcionise. Zaista sam prijatno iznenadjen.

Airflo Tarpon WF10F

pretpostavljam da ce ovo vecini nasih ribolovaca biti skroz neinteresantno.. ali evo ukratko.. Warm Saltwater coating, tako da je struna dosta kruta i sa tvrdim povrsinskim slojem .. ali zato leti ko popizdela kroz provodnike...velike strimere relativno dobro nosi tako da mislim da ce biti dobro resenje za musicarenje stuke sve dok ozbiljno ne zahladni. Narucio sam istu strunu u velicini WF11f ali ona jos uvek ceka da kompletiram stap za koji je namenjena. Malo ruznjikave bez boje.

Airflo polyfuse XT Bass Bug WF9F

Struna napravljena upravo za strimere kao sto su diveri, poperi.. i ostale muve koje prave dosta otpora u vazduhu. Sa ovakvim muvama na kraju predveza odlicno i fukcionise. Struna je tipicnog bass bug tapera sa relativno kratkom i debelom glavom. Sa ogromnim (tu oko 25cm) strimerima se malo muci al i sa njima izlazi na kraj. Pravi test za ovu strunu tek predstoji ali za sad sam zadovoljan.

O ostalim kad stignem da ih isprobam!

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Sep 23, 2010 8:14 pm

Posto sam do sad imao uglavnom pozitivna iskustva sa airflo strunama porucio sam jos dve strune, airflo coldsaltwater clear WF10FI i Tru-Cast WF11I... obe naravno sa stukom na umu...samo da stignem do Joce pa ce biti i neki kratak review.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Sep 23, 2010 8:41 pm

Cisto da znas da nisi jedini koji je zadovoljan, jer mi sve vise ljudi narucuje Airflo strune. Evo ovih dana mi stize za coveka running line i 3 glave (intermedijalna, tonuca S3 i brzotonuca S5) sve za jednorucne stapova. Jos jedan kolega sa foruma je narucio peticu WF sa intermedialnim vrhom.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Nov 14, 2010 5:57 pm

Pre par dana su mi stigle i dve Airflo letece glave ST12 od 35feeta za "big mama" kratez. Poprilicno sam se iznenadio koliko su ove letece glave mekse od svih airflo struna koje sam do sad imao prilike da probam... tako da gotovo nemaju memoriju. I tonuca i intermedijalna glava imaju mono jezgro umesto standardnog pletenog... mislim da ce biti odlicno resenje kada jos malo zahladni. Uz letece glave sam porucio i intermedijalni Poly Shoot running line... takodje Airflo proizvod. Ono sto mi se svidelo je boja ovog runninga.. takodje je vrlo mekan i trebalo je mozda sat vremena pecanja da se lepo izlomi... i od tad nisam imao problema sa mrsenjem. Radi se o coating running sa jezgrom od monofila. Precnik ovog runninga je 0,75mm i nosivost mu je 30lb.

Return to “Strune”