?Amnesia?

Kanapi, predvezi, tipeti, podloge
EsoX
Carp Ninja!

?Amnesia?

Postby EsoX » Sat Mar 01, 2014 12:09 am

Ima li ko od vas iskustva sa ovim sad vec pomalo "oldschool" monofilom? Ja sam mu nasao bas dosta razlicitih primena :)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

ivke037
instructor

Re: ?Amnesia?

Postby ivke037 » Sat Mar 01, 2014 4:11 pm

ja ga koristim za Running line u kombinaciji sa Shooting Head-om.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Mar 01, 2014 4:39 pm

Ivke koju debljinu (bolje reci nosivost) koristis za running?
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Sat Mar 01, 2014 7:15 pm

Za lov bucova, stapom klase 6, koristim Amnesiju nosivosti 20lb ( 9.1 kg) a za lov stuke, stapom klase 9, koristim RIO SlickShooter ( valjda mu to dodje isto) nosivosti 35lb (15.9 kg). Oba su tonuca. Koristio sam i neki Varivasov plivajuci ali sa njim nisam bio zadovoljan.

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Sat Mar 01, 2014 7:42 pm

evo i slike
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Mar 01, 2014 8:59 pm

Ja sam davnih dana koristio crvenu Amesiju debljine 40lb kao running line za stuku, a ponekad i 20lb (isto crvenu) za bucova. Generalno u ovoj ulozi dobro odrade posao. Sa druge strane ne bi se slozio da su Rio slick shooter i Amnesija jedno te isto, po obliku poprecnog preseka su skroz drugaciji jer je Slick Shooter ovalan (pljosnat) a ne okrugao kao Amnesija. Slick Shooter sam koristio samo u debljini 50lb za stuku i nekako mi se malo vise svidja od amnesije.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Mar 01, 2014 9:26 pm

Posto crvena amnesija ima bas specificnu boju ja je koristim i kao materijal za vezanje musica... jedna od najednostavnijih muva na koju sam uhvatio mnogo bele ribe, bandara, basova, suncanica.... i za koju slobodno mogu reci da mi je i favorit za ovakvo pecanje je samo parce crvene amnesije obmotano oko udice velicine #10 #12 #14. Ovu muvu sam nazvao mrva a unapredjena verzija je bila samo sa malo crvenog marabua i radila je mnogo bolje kod grabljivih vrsta.

Prosle godine sam sa naisao na jednom blogu koji se bavi musicarenjem sarana na jednu jako mastovitu muvu za sarana, gde se takodje koristi crvena amnesija za telo. Nekoliko sarana na Joci sam ulovio bas tom muvom.

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Sun Mar 02, 2014 12:08 am

Postavi slike tih musica

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Mar 02, 2014 12:37 am

Ova "mrva" je stara jedno 7-8godina ako ne i vise. Jako jednostavna imitacija blood worma, ali u istoj tolikoj meri koliko je jednostavna toliko je i lovna.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Mar 02, 2014 12:48 am

A kako izgleda ova saranska muva mozes videti ovde posto mi kutija nije pri ruci: McTage's Leather Trouser Worm Carp Fly

Takodje amnesija moze da posluzi i za orebravanje ali generalno nije bas najbolji materijal za ovu namenu.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Mar 05, 2014 10:45 pm

Amnesija je po prirodi vrlo kruta a nema memoriju kad se istegne (izravna) vrlo cudana kombinacija.. medjutim ovo je cini odlicnim materijalom za izradu predveza od nekoliko sekcija monofila razlicite debljine. Doduse nosivost u odnosu na precnik joj je losija strana.. tako da za tippet nije najsrecnije resenje ali za but sekcije i mid sekcije je fantastican materijal. Kod izrade predveza se obicno koristi clear amnesija.. mada recimo crvena moze biti fantasticna za izradu but sekcija kod predveza za nimfarenje, posto je vrlo upadljive boje i moze da se ponasa kao neki vid indikatora.

Sve u svemu ovaj vec pomalo old school monofil moze da nadje dosta primene u svetu musicarenja i mislim d je stvarno vredi probati.

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Wed Mar 12, 2014 1:45 am

Ja koristim SlickShooter nosivosti 35lb na ultralight kompletu, a 50lb je dobar kao allaround za strajpere. Par ulova sa laganim 4wt kompletom:

Image

Image
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

Return to “Strune”