Homemade fly lines

Kanapi, predvezi, tipeti, podloge
oldsurehand
Forum administrator

Homemade fly lines

Postby oldsurehand » Sun Nov 18, 2012 6:54 am

Trebala mi je "klasicna" intermediate integrisana glava, koja tona v-r-l-o sporo. Ako koristite danasnje intermediate strune i integrisane glave, primetili ste sigurno da neki proizvodjaci rade strune koje ipak malo brze tonu od drugih. Na mojim lokalnim terenima imam par mesta gde je sto sporije to bolje, u suprotnom, muva se kaci za dno. Na zalost, RIO, cije tejpere najvise volim, tone ubedljivo najbrze. Airflo i SA su odrprilike tu negde, ali ipak tonu brze od starih "I" struna, koje uz malo silikonske masti 'ladno mogu da se koriste i za suve/povrsinske musice. Zato uradih jednu "Frankenstajn" integrisanu glavu za ranu sezonu (hladna voda), od stare Orvis DT-10-I skresane na 30 fita (275 grejna, mereno), okrenute naopako da bolje baca strimere i mekane, nesto deblje plivajuce shooting strune:

Image
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

sale
master of fly fishing

Re: Homemade fly lines

Postby sale » Sun Nov 18, 2012 10:35 am

JA ti predlazem da potazis staru bonefish SA ,sa onom braon nalepnicom i braon kutijom sa rupom u sredini(moze jos da se nadje) ili Monic , imao sam obadve i strasno sporo tonu
sale-eurofish

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sun Nov 18, 2012 2:12 pm

Ovako sam dobio pravu strajper strunu...kratka debela glava, deblji izuzetno mekani shooting line. Ima na trzistu jos slicnih struna, ali poenta nije u tome. Stigao mi novi heat gun bas za ovu namenu, pa se sada igram sa raznim kombinacijama. Uz to, stari Bonefish ce biti kao feder ovde u aprilu.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Nov 18, 2012 4:20 pm

Prica sa custom made strunama je u sutini vrlo slicna kao i sa custom stapovima jer uz malo experimentisanja mozete napraviti bas ono sto vam treba. Sasvim sam su upravo ovako nastajali neki od danas popularnih tapera.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Sasha
fly fisherman

Postby Sasha » Sun Nov 18, 2012 7:55 pm

Vladane,
Da li je negde opisan postupak spajanja kanapa? Odnosno, kako se to radi u kućnoj radinosti.
Saša iz Bora

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sun Nov 18, 2012 8:08 pm

Sasha, pogledaj prvi, pa drugi klip:

Sasha
fly fisherman

Postby Sasha » Thu Aug 08, 2013 10:18 pm

Pokušaj izrade petlje.jpg

Iz nekog čudnog razloga, tek sad sam video ovaj odgovor. I ja sam isprobavao izradu petlje na kraju kanapa na ovaj način ali sam ostavljao termo bužir. Ili je ovde nešto drugo. Ne razumem priču. Nije mi palo na pamet da je takav spoj dve strune moguć i još kvalitetan.
Saša iz Bora
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

japanac
fly fisherman

Postby japanac » Fri Aug 09, 2013 12:10 pm

Termobuzir se sklanja i petlja drzi odlicno nakon toga. :wink:
Thenk yu weri mach !

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Fri Aug 09, 2013 2:39 pm

japanac wrote:Termobuzir se sklanja i petlja drzi odlicno nakon toga. :wink:

Made in Japan :welcome:

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri Aug 09, 2013 4:53 pm

Ukoliko se spoj uradi (zatopi) kako treba mislim da je buzir samo visak.

Sto se tice spajanja delova jedne ili kombinovanja delova od razlicitih struna varenjem u paraksi funkcionise odlicno.. ja vec 2 ili 3 sezone pecam sa jednom Airflo strunom koja je presecena na pola a zatim zavarena na tom mestu. Spoj odlicno drzi. Naravno i ovde je termobuzir samo visak.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Return to “Strune”