koja struna?

Kanapi, predvezi, tipeti, podloge
Neca 98
vuna

Re: koja struna?

Postby Neca 98 » Fri Jun 21, 2013 5:37 pm

Resio sam da uzmem WF5F,neki konac do 2 hiljade BFC WF Line ili Falcon Fly floating WF5F jelimate vi mozda neki da mi preporucite.Iz prokuplja sam.

falco
guide

Postby falco » Sun Feb 09, 2014 4:55 pm

Da ne otvaram novu temu …
Treba mi predlog strune za pecanje na Drini. Stap je cetvorodelni Winston Ibis (9’, #6, fast action), a moram jos da napomenem da nemam neku narocitu tehniku bacanja.
Na osnovu procitane teorije i neke moje intuicije primamljivo mi zvuci Rio Grand. Znam da je najbolje licno probati, ali mnogo znace i neke opste smernice.

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Sun Feb 09, 2014 6:09 pm

Sa Rio Grand sigurno nećeš pogrešiti. Ja sam ga posle višegodišnjeg trošenja na Drini zamenio sa Rio Perception. I mislim da je još bolji! Ima tu još dobrih kanapa, javiće se još neko sa preporukom...
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Feb 09, 2014 6:52 pm

Mislim da bi GPX takodje jako lepo legao.. sudeci 9wt po kombinaciji sa kojojm sam letos pecao.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

falco
guide

Postby falco » Mon Feb 10, 2014 2:13 pm

@Milance
Ako si ti bio zadovoljan Grand-om verujem da ću i ja. Deluje mi zanimljivo zbog teže glave, pa cenim da fino leži uz brze štapove, posebno ako bacač nema baš prefinjeni osećaj. Razmišljao sam i o Gold-u, čini mi se da su i njega dosta hvalili vlasnici modernih fast štapova.

@EsoX
Hvala ... ti si fino nahvalio Ibis, jeste da je u pitanju dosta različita klasa, ali i ova 6-ica mi deluje skroz OK na prvi pogled.

prota71
instructor

Postby prota71 » Tue Feb 11, 2014 12:54 am

Grand :dope:

Return to “Strune”