koja struna?

Kanapi, predvezi, tipeti, podloge
simpson H
simpson H

Re: koja struna?

Postby simpson H » Sat Mar 05, 2011 10:37 pm

Radojica-pop wrote:Pero obavezno probaj i RIO GRANDE i ona je do yaya za Drinu a i druge reke i nju naravno 6-cu.

Pope Rio Grande je reka preko koje beze indijanci kada ih juri americki Bata Zivojinovic, a struna je Rio GRAND :mrgreen:

I Rio Grand sestica bas dobro ulazi u teritoriju sedmice po tezini prvih 30ft. Ja se ne bih bas toliko igrao iako je TCX zivotinja od stapa.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Sat Mar 05, 2011 10:40 pm

prota71 wrote:
Zeka wrote:
prota71 wrote:!Poenta price je da netreba svi da kupimo GL strunu zato sto to Zeka kaze,.

E sad ga pretjera.JA sam GL čovjek, to nije tajna.Ali gdje sam ja rekao da svi treba da je kupe???I gdje da je kupe????Ako , a to je čest slučaj u zadnje vrijeme kod nas, moje mišljenje nekog nervira, JBG, batice, taka tura.Ne mislim da ga prestanem iznositi, samo zbog onih kojima nešto znači.Vi ostali, zaobiđite ga u širokom luku.

Imam svalerku na Severu Evrope,sve ce da ucini za mene!!!!Obozava me :grin: :grin: :grin:

Eto, ti si svoj problem riješio.Samo šteta što je nema kod RH.
Image

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Mar 05, 2011 11:06 pm

simpson H wrote:
Radojica-pop wrote:Pero obavezno probaj i RIO GRANDE i ona je do yaya za Drinu a i druge reke i nju naravno 6-cu.

Pope Rio Grande je reka preko koje beze indijanci kada ih juri americki Bata Zivojinovic, a struna je Rio GRAND :mrgreen:

I Rio Grand sestica bas dobro ulazi u teritoriju sedmice po tezini prvih 30ft. Ja se ne bih bas toliko igrao iako je TCX zivotinja od stapa.

Da li je glava na wf6f Grandu-u (230g) teza od glave na RIO Gold Tournament (320g)?!?!
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat Mar 05, 2011 11:23 pm

Dane od kada se klasa strune meri tezinom njene glave? Koliko je tesko 23m rio Grand strune majke ti?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

prota71
instructor

Postby prota71 » Sun Mar 06, 2011 12:34 am

@Zeka
Eto, ti si svoj problem riješio.Samo šteta što je nema kod RH.

Problem??????Problema nama,kao ni jednoumlja,stereotipa...
Kod Rudija Hegera?????Pa sta ce mu to,on je ozbiljan trgovac,dovoljno mu je Rio,SA...a sa njegovim cenama sta ce mi te strune od 90-100evradi...i onako su potrosna roba...itd :grin: :grin: :grin:

E da,i na onim momcima iz GB-a,Sportfish-u....je do skora bio ogroman popust,Sa po 29funti...nema vise sem nekih specijalki,ali bice opet,oni su gospoda,trgovci..

ramplinstinski
fly fisherman

Postby ramplinstinski » Sun Mar 06, 2011 1:09 am

simpson H wrote:

Uzmes heliosa i ne brines za stap...
No Fear No Mercy...Helios, Abel & Me

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sun Mar 06, 2011 1:54 am

simpson H wrote:

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: dobar si, j**es jedno slovo. Ovaj kanap me isto odusevljava i neme brige za tcx jer on i onako nije bas neki "finac" moze on i osmicu da ponese bez problema :grin:
...a te reke ne daju mi mira...

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sun Mar 06, 2011 4:14 am

Nema vece srece od osecaja kada se lepo upari stap i struna :wink: :wink: !
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

GORAN R
guide

Postby GORAN R » Sun Mar 06, 2011 10:35 am

Jel to ona sto cesto ide u zemlji Vikinga :grin:

Valentin
instructor

Postby Valentin » Wed Mar 28, 2012 11:47 am

Dobio pre par minuta na poklon jedan cudan cekrk od kolege za moj stap od 9 stopa, klase 9. Stap je Ross Esseence FC koji je do klase 7 medium fast a od 7 i gore fast. Nisam ga ni probao posto sam ga dobio prosle nedelje a i nisam imao cekrk za njega. Ovaj stap cu koristiti za lov malo tezim strimerima a sto da ne, jednom-dvaput godisnje i za lov stuke. Sada mi hvali struna, gledam dosta al posto imam samo jednu spulnu trazim nesto malo univerzalnije, ili bolje reci necu plivajucu strunu a nenu ni tonecu. Razmisljam o sink tip strunama al... ima dosta al:). Bacanje malo vecih strimera za pastrmku po brzacima i virovima i bacanje strimera za stuku, najveca dubina recimo 5m, sta da uzmem? Da vam pomognem oko vase preporuke, stap sam platim tacno 102 EUR (nov) i nisam placao postarinu posto jedna moja kolegnica mi ga donela is SAD, cekrk sam dobio bezplatno tako da molim vas nemojte mi preporuciti neku strunu od 75+ EUR. Retko lovim strimerima a i na stuku idem jednom-dvaput godisnje. Za lov pastrmke i lipljena (klase 3,4,5,6) koristim najbolje strune al ovaj put mi se ne daje da platim puno za strunu kad mi stap i cekrk kostali svega 102 EUR:))

hvala

Valentin
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Mar 28, 2012 4:46 pm

Sve zavisi sta hoces.. jedno resenje je svakako da uzmes running line, i dve glave intermedijalnu i brzo tonucu i tako pokrijes vecinu uslova na vodi. Po potrebi koristis jednu glavu a drugu drzis smotanu u dzepu prsluka. A ako ipak hoces punu strunu koja nije ni plivajuca ni tonuca onda ti izbor spada na neku intermedijalnu wf strunu. Za tu namenu moj savet ti je uvek za klasu teza struna.. sto u prevodu znaci WF10 ili ako su u pitanju letece glave onda ST11 od 30-35' ili mozda bolje ST12 pa skracena na optimalnu duzinu.

U slucaju da se opredelis za WF strunu moja preporuka ti je ovo:

http://tacklebargains.com/acatalog/Airf ... Boxes.html

a ako su u pitanju letece glave, takodje u istom shopu mozes da ih nadjes po vrlo pristupacnoj ceni.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Valentin
instructor

Postby Valentin » Wed Mar 28, 2012 4:56 pm

hvala Esox, moj cekrk je 8/9, nece biti dovoljno backinga ako stavim 10 al ipak neka bude. Hvala jos jednom

pozdrav
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

renafly
guide

Postby renafly » Sun Apr 01, 2012 6:24 am

http://www.tacklebargains.co.uk/cgi-bin ... &NOLOGIN=1

Interesuje me valja li ,jel neko mozda probao?Narucio bih sebi tonucu, intermidiatei running line.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Apr 01, 2012 9:48 am

renafly wrote:http://www.tacklebargains.co.uk/cgi-bin/ss000099.pl?PRODREF=2947&NOLOGIN=1

Interesuje me valja li ,jel neko mozda probao?Narucio bih sebi tonucu, intermidiatei running line.

Mozes ponovo okaciti link posto ovaj ne vodi ni do jednog proizvoda...

renafly
guide

Postby renafly » Sun Apr 01, 2012 10:06 am

Rijec je o ovome.

Airflo Advanced Intermediate Shooting Head - No Box or Loops - Save 70%
£7.04
Jutros sam gledao a sad nece citavu stranu da otvori :mrgreen:

Return to “Strune”