koja struna?

Kanapi, predvezi, tipeti, podloge
GORAN R
guide

Re: koja struna?

Postby GORAN R » Fri Mar 04, 2011 6:33 am

Zeko kako lezi na Heliosu GUIDELine HIGHWATER.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Mar 04, 2011 8:28 am

Napisao je Zeka vec da mu odlicno lezi. Bane je uzeo tu strunu za svoj Helios!
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Fri Mar 04, 2011 7:10 pm

Bez namere za prepirku!!! Par pitanja za Zeku i Bojana. Koliko dugo posedujete pomenute strune? Koliko dugo pecate sa njima? Gde ste sve pecali sa istim? Ne kudim i ne sporim kvalitet istih ali me interesuje zbog cega su bolje u pomenutoj kombinaciji od drugih pomenutih struna koje su vec isprobane i o njima receno ko sta ima. Zeko odakle mozes da tvrdis da niko drugi ne poseduje u Srbiji HIGHWATE osim tebe i Baneta? Tred je odlican i svima nama koji imamo dilemu koji kanap, moze da resi dilemu i ustedi para! :wink:
...a te reke ne daju mi mira...

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Fri Mar 04, 2011 8:05 pm

Dve godine, sa klasama 4, 5, i 6.A lako mogu i da ti odgovorim što je niko drugi nema.Nema je niko sem Baneta jer košta 93€.I , Pope, molim te, opusti se malo.Vjeruj kad ti se priča nešto, jer mi se bavimo time.Imamo pristup, imamo sve što treba da bi probali što nas interesuje.Taj stav te neće daleko odvesti.
Image

sale
master of fly fishing

Postby sale » Fri Mar 04, 2011 8:08 pm

Cekaj Zeko polako , pa Radoica je bas postavio prava pitanja i ja bih voleo da cujem odgovor na ova njegova pitanja ,
druga stvar ovo oko cene je stvarno velika glupost , pa sharkskin je 100 eura znaci skuplji ,pa ga poseduje puno ribolovaca
sale-eurofish

MAX21
fly fisherman

Postby MAX21 » Fri Mar 04, 2011 8:35 pm

to sto tamo nesto kosta 100 e ispada da je toliko skupo da moze samo jedan ili dvojica da kupe ..... sramota. MOLIM GOSPODU KOJA IMAJU LOVU DA KUPE TE SKUPE DA ONE JEFTINE POKLONE ONIM DRUGIMA . hvala unapred . JA IMAM PARE AL NE TROSIM

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Fri Mar 04, 2011 10:13 pm

sale wrote:Cekaj Zeko polako , pa Radoica je bas postavio prava pitanja i ja bih voleo da cujem odgovor na ova njegova pitanja ,
druga stvar ovo oko cene je stvarno velika glupost , pa sharkskin je 100 eura znaci skuplji ,pa ga poseduje puno ribolovaca
Zeko da se ne ponavljam, Sale napisa sta treba, HVALA sale. Aj Zeko evo molim te procitaj iz pocetka moj post pa kreni redom, zbog svih nas. :shock:

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Fri Mar 04, 2011 10:18 pm

Zeka wrote:Vjeruj kad ti se priča nešto, jer mi se bavimo time.Imamo pristup, imamo sve što treba da bi probali što nas interesuje.Taj stav te neće daleko odvesti.
E ovo mi i smesno izvini :grin: Pa ajde uveri NAS, pa makar i pricom!!!! Ko se cime bavi? Sta to VI imate sve sto mi nemamo? O kome i cemu pises? Koji STAV me nece daleko dovesti i gde treba da me to vodi? :shock:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Mar 04, 2011 10:37 pm

Radojica-pop wrote:Bez namere za prepirku!!! Par pitanja za Zeku i Bojana. Koliko dugo posedujete pomenute strune? Koliko dugo pecate sa njima?

Evo Pope ja da ti odgovorim jer je i za mene pitanje isto kao za Zeku.

Dovoljno je da kazem da sam dosta pecao sa MED strunom pa sasvim solidno mogu da procenim koja je bolja ili losija od nje.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Fri Mar 04, 2011 10:57 pm

Stvarno zbog cega je highwater ili gold competicion bolji od med ? i u kojoj meri su bolje ako su bolje ?
sale-eurofish

bane
guide

Postby bane » Fri Mar 04, 2011 11:48 pm

High Water je naj bolji!
Jedina mana je cena i dužina od 27,5m :-P
HELIOS tip-flex rules

sale
master of fly fishing

Postby sale » Sat Mar 05, 2011 12:29 am

bane wrote:High Water je naj bolji!
Jedina mana je cena i dužina od 27,5m :-P

Ti si kompetentan samo u pogledu koji bolje leti ,jer ti samo mases ,mases,mases :lol:
sale-eurofish

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Sat Mar 05, 2011 1:05 am

Sale, niko nije rekao da je bolji.MED je bre zakon.Ali, kao i u svemu, izlaze nove serije svehga.Jednostavno, paše bolje TCXu nego MED 6.Ako nekad se nađemo na Drini, probat ćeš.Ne treba da si extra bacač da bi shvatio prednosti HW.Nike ne kudi MED, ali HW leti samo tako.
Image

prota71
instructor

Postby prota71 » Sat Mar 05, 2011 1:42 am

A TT-jka????Nestade...nije The best vise???
Peri treba radna struna,ekonomicna i njemu ergonomicna,shodno individualnom znanju i neznanju!!!!
Ajd malo odgovora...stvarno je bilo konkretnih pitanja od strane Saleta i Radojice...
Ima nas jos ovde vrlo raspolozenih za ucenje...upijamo znanje od ljudi koji imaju kupoholicarski mentalitet(finansijski pristup)..Mala kritika...Pliz ljudi,suludo je nazivati jedan strasan stap TCKIKS!!
Nema kiksa sa njim..za Drinu,lutka kao i Helios...Tolicno od mene,za sada :wink:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat Mar 05, 2011 9:51 am

Prvo i Higwater i Competition imaju bolji coating od MED-a. GL strune su i poznate po svom coatingu koji je jako gladak i klizav, takva im je vecina struna. Konstrukcija glave kod GL-a je TT-ovska sa glavom umerene duzine, univerzalna, lako se manipulise sa njom i na kratko i na dugacko. Cak i sa ovakvom glavom moguce je drzati mnogo strune u vazduhu sto je zaista retkost kod takvih struna. Ime joj zaista odgovara jer pliva fenomenalno i odlicno se podize sa vode. Doduse dosta sam se igrao sa cetvorkom WF tipa pa predpostavljam da i petica ima iste osobine. Po onome sto sam kod Zeke probao, ispostavilo se da su iste, te da nece biti promasaja.

Sto se RIO Competition tice ona je ekstremna u svakom pogledu. A sto se pecanja tice gledam je iskljucivo za Drinu. Po nekim mojim shvatanjima i nacinu na koji tamo pecam, da me je neko pitao "kakvu strunu zelis za Drinu", naveo bi sve osobine koje ima RIO Competition. Omotac nesto tvrdji nego sto sam navikao ali bez memorije omogucava ekstremne zabacaje i oticanje stune kroz karike velikom brzinom. Glava od skoro 23m se na tim distancama ponasa kao DT u svim svojim pozitivnim odlikama. U kombinaciji sa ovakvim tvrdjim coatingom ispucavanje je sjajno a krajnji rezultati fantasticni. Do sada nisam imao priliku da bacam strunu koja bolje ide od RIO Competition line i jedina je koja me je toliko impresionirala posldnjih godina. Da ne bude bas sve idealno, nosivost te strune je svega 15lb jer je radjena na monofilnom jezgru, pa treba biti jako oprezan. Mada ne mislim da sa tim moze da bude problema, opet valjda biti posten i reci to, sto su i uradili na RIO sajtu. Prica se da struna nije neki preterano dobar plivac ali ni to nisam primetio. Moguce da je kod prvih serija bilo takvih problema znajuci da RIO razvija svoj proizvod u hodu, ova moja nema ama bas nikakav problem sa plivanjem. I jos jedna prednost je sto se coating jako tesko prlja i zadrzava stroku ili se to uopste ne odrazava na performanse. U pocetku dok je nisam probao, ocekivao sam da bude teska, da struna takvih performansi jednostavno mora da opterecuje stap do krajnjih granica ali se ispostavilo da da nije uopste tako. Naravno osecaj postoji konstantno ali nista nije pretesko jer je bacam sa Orvis ZG Mid flax 7.5 i nemam nikakvih poroblema. I najvca mana je sto se proizvodi iskljucivo u klasi 5.

E pod uslovom da je sve ovo sto sam napisao tacno, koje su to onda prednosti MED-a u odnosu na ove dve strune?

Return to “Strune”