Custom made... budzenje, prekrajanje, prepravljanje...

Kanapi, predvezi, tipeti, podloge
EsoX
Carp Ninja!

Custom made... budzenje, prekrajanje, prepravljanje...

Postby EsoX » Tue Nov 23, 2010 11:27 pm

Da li nekad pribegavate "budzenju" musicarskih struna u vidu prekrajanja samog tapera kako bi dobili bas ono sto zelite? Znam da je na trzistu prisutan veliki broj struna sa razlicitim taperima i da je za vecinu situacija moguce naci adekvatnu strunu.. ali moja iskustva sa prekrajanjem struna su u vecini slucajeva pozitivna.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

flydoc
Zlo sa Vlasini

Re: Custom made... budzenje, prekrajanje, prepravljanje...

Postby flydoc » Tue Nov 23, 2010 11:43 pm

Ti si pronasao za tebe dobro resenje kada se radi o velikim strimerima pa kratis pocetak strune, dok npr. ja to ne radim na strunama koje koristim za nimfu i suvu musicu. Imam par struna koje mogu da secnem, u klasi 4-5-6, samo neznam sta bih iz tog izvuko jer u globalu mi fabricke pokrivaju neke moje potrebe. Za strimere se lepo pokazala ona tvoja struna koju si mi poslao, mislim da je Airflo clear Intermediate.
Image Image

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Nov 24, 2010 12:00 am

Daleko sale da se sve svodi samo na skracivanje prednjeg tapera.. mada to u velikoj meri pomaze ako vec hocete da prilagodite all round strunu velikim muvama.. ali pribegavao sam i mnogo radikalnijim resenjima kao sto je recimo okretanje cele glave naopako, izbacivanja dela glave.. kombinovanja razlicitih delova razlicitih struna.. pravljenju razlicitih letecih glava.. duzih kracih... Mislim da je i Bojan probao jednu strunu koju je Sena prepravljao (produzavao prednji taper ako se nevaram) i da je bio poprilicno iznenadjen kako je dobro sve ispalo..
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

aca-laki
instructor

Postby aca-laki » Wed Nov 24, 2010 12:29 am

Ja imam zamisao da prekrojim jednu #4,treba mi kanap sa kratkom glavom,jer na Vitovnici ged cesto pecam u vecem delu, jedva izvucem glavu.Pa mislim da nekakvim skracivanjem necega bi mogao da zbudzim kanapcic za to...
Ili ja samo fantaziram ???
ONLY GOD CAN JUDGE ME

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Nov 24, 2010 12:39 am

Za takve reke se koristi DT struna.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

aca-laki
instructor

Postby aca-laki » Wed Nov 24, 2010 12:45 am

simpson H wrote:Za takve reke se koristi DT struna.

Imam DT,ali mi ni ona ne odgovara,na donjem,a pogotovo gornjem delu je ona obican potok srok 1,5m..a zabacaj je dugacak maksimum 7-8m uglavnom 5-6...
moguce je da ja gresim u mahanju tj ne znam to dobro raditi,ali sam takav utisak stekao.
ONLY GOD CAN JUDGE ME

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Nov 24, 2010 12:48 am

Pa DT i sluzi da se lepo mase i plasira na tim kratkim distancama.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Wed Nov 24, 2010 7:40 pm

Moram priznati danas sve redje, uglavnom jer na trzistu postoji ogroman broj specijalizovanih struna koje pokrivaju sirok spektar...

Glave nisam izbacio iz upotrebe, jer imam puno komponenti (glava dugo traje jer se obicno istrosi shooting line), pa su moguce svakojake kombinacije. Zadnja kombinacija mi je bila spora intermediate/hover duza glava sa Gamma/Frog Hair shooting monofilom...za pecanje na jezeru.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Thu Nov 25, 2010 7:51 pm

Kakav tip strune bi najvise odgovarao recimo za pecanje na jezeru kojem je obala visoka(iza ledja) i strma 60-tak stepeni, W.Bagerom na velicine #4, 6-10, razlicito otezani i bez oteznja a potrebno je izbaciti 20+m sa ovom preprekom iza i strmom obalom. Ili kako bi trebala da izgleda, moda bi je i pravio?
Image Image

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Nov 25, 2010 11:59 pm

Sale ta situacija koju si opisao je jako zahtevna, pretpostavljam da zabaciti sa standardnim overhead zabacajima bi bilo jako tesko.. jel kako si opisao nema mesta iza ledja... ja bih tu probao neke krace letece glave sa duzim prednjim taperom tako da se mogu lepo zabacivati vodenim zabacajima. Posto mislis pecati sa strimerima ne vidim razlog zbog cega bi pecao sa plivajucim kanapom, pa otezavao strimer .. mnogo bolja varijanta bi bila da imas tonuci vrh. Ja bih tu najverovatnije probao recimo glavu od 5-7m od neke plivajuce strune koja je 3klase teza od one deklarisane na stapu spojene na tanji running... a na vrh bi jos dodao i 15ft nekog tonuceg (moze i intermedijalnog) poly lidera poput onog koji se koristi za losose. 20+m tesko pazi to su distance do kojih se u normalnom ribolovu dostizna i kad imas daleko pogodniju situaciju iza ledja i kad nisi toliko limitiran sa prostorom.. ali ovakava struna bi ti mogla fino doci da komotno pecas u skucenom prostoru! \jel si razmisljao mozda o nekom switch stapu za ovakve situacije?

rango
fly fisherman

Postby rango » Sat Nov 21, 2015 3:15 pm

Da li je moguce prepraviti spey kanap 10, za jednorucni 10, I kako?

Return to “Strune”