No name strune

Kanapi, predvezi, tipeti, podloge
simpson H
simpson H

No name strune

Postby simpson H » Mon Mar 15, 2010 1:55 pm

Ima vec blizu mesec dana kako se igram sa raznim manje i vise No Name strunama. Za velike proizvodjace je vec sve receno odavno ali ja uvek volim da upoznam i alternativu. Trazio sam od Kineza uzorak njihovog top modela strune i mogu vam reci da sam jako prijatno iznenadjen. Ocekivao sam ko zna sta ali stigla je sasvim funkcionalna struna niske cene. Standardna WF glava desetak metara i nesto deblji running line nego sto sam navikao kod brandova, omogucavaju sasvim finu kontrolu i mendovanje. Struna je izuzetno meka sa odsustvom memorije, sto me prijatno iznenadilo. Standardno pleteno jezgro i nesto gumastiji coating su odgovorni za mekocu i struna dobro pliva pa je sasvim upotrebljiva za svakodnevno pecanje.
Da se razumemo odmah, iako se radi o njihovom najboljem i najskupljem modelu standardnih freshwater struna,nije vrhunska ali je sasvim fino upotrebljiva za sva pecanja na nasim rekama. Korektno se ispucava ali obzirom na nesto deblji running line, daljina joj nije primarni zadatak.
I svidelo mi se sto Kinezi nisu nimalo stedeli jer je ukupna duzina modela WF5F 30.5m. Naravno posle probe usledilo je i narucivanje pa ce vrlo brzo biti dostupna u Srbiji po po ceni od oko 10-11e.

U fazi je proba i jos jedne na nasem trzistu nepoznate strune, jednog proizvodjaca iz Evrope. Nekoliko ljudi je imalo priliku da je proba i utisci su da se radi o skoro savrsenom proizvodu. Svako ko jos pozeli da je proba moze da me kontaktira a jedini uslov je da ponese svoj stap klase 5, radi probe na sto vise stapova.Jedan od retkih dokaza da nesto jako dobro ne mora da bude i jako skupo, ali za detalje o toj struni moracete jos malo da se strpite. Jednostavno ova ne dozvoljava da se ne proveri 200% i zasluzuje review na sajtu.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

simpson H
simpson H

Re: No name strune

Postby simpson H » Tue Apr 06, 2010 5:14 pm

Jos vise sam odusevljen ovim no name strunama jer se za male pare dobija zaista dosta. Jos da nam ponude dodatne tapere i razne duzine glava i bice milina...

Za sada standardni WF od 5 do 8 i DT4 i 5, naravno sve floating
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Haris
fly fisherman

Postby Haris » Tue Apr 06, 2010 8:41 pm

Moze li neka od ovih struna da se proba u subotu na Gradcu.Ako dolazis sims ponesi ako nije problem.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Apr 06, 2010 8:48 pm

Moze moja WF5F, ponecu ako dolazim

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Fri Apr 23, 2010 12:03 pm

Imao sam priliku da na kratko probam ovu struna ali wf 6 i stvarno je za te pare odlicna. Odlican odnos kvalitet cena mislim da se puno dobije za te pare, kada je uporedim sa svojim prvim kanapom cortland 333 wf 6 ova struna je bar triput bolja za tri puta manje para.
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

ranko
guide

Postby ranko » Fri Apr 23, 2010 2:49 pm

Ja sam kupio wf 5 f ne da je dobra ma fenomenalna čisto brije kroz sprovodnike vjerujte mi bolja ne postoji za te pare, i još nešto što sam primetio vrlo je mekana nije čvrsta i tvrda jednu sezonu da traje vredi svakog dinara ako ništa drugo valja za vježbanje na livadi ma i tada mi dođe žao da je habam kada je super kanap ! bistro, Ranko!

delboske
vuna

Postby delboske » Sat Jan 26, 2013 9:56 pm

Zdravo
Jel moze jos da se kupi oca struna,treba mi wf5f,gde moze i kolika im je cena sada?
Hvala

sale
master of fly fishing

Postby sale » Sat Jan 26, 2013 11:27 pm

Imas u prodavnici Macak u tvom gradu jeftine kanape
sale-eurofish

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat Jan 26, 2013 11:41 pm

delboske wrote:Zdravo
Jel moze jos da se kupi oca struna,treba mi wf5f,gde moze i kolika im je cena sada?
Hvala

Moze, imam WF5 i DT5 a cena je 1400 din.

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Mon Jan 28, 2013 9:00 am

Halo Bing. Kako brat? opet ga izbacili iz zatvora? Čovjeka stvarno ne drži mjesto. Nego, imam povoljne strune, no name... Cijena? Prava sitnica...
Image

Return to “Strune”