RIO strune

Kanapi, predvezi, tipeti, podloge
simpson H
simpson H

Re: RIO strune

Postby simpson H » Mon Nov 17, 2008 1:12 am

Nije glava za broj teza vec body od glave. Tako je i na jednoj i na drugoj ali se razlikuje duzina tog tela. Generalno gledano Windcutter je uspeo eksperiment, dodatno brusen da bi se dobio Windcutter II a promene su kako sam ti i napisao rezultat ocigledno detaljnih analiza. Tako smo kao finalni proizvod dobili strunu za fine prezentacije i ekstra daleke zabacaje sto do sada nije bio slucaj ni sa jednom strunom meni poznatom. Samim ovim WCII treba svrstati u strune za svaki dan i za sve uslove.
Ako gledamo i ono o cemu se i ovde dosta pisalo, a to su pozitivne reakcije na WCII na skoro svim stapovima na kojima je proban, dolazimo do zakljucka da se ne radi o samo jos jednom reklamnom triku vec realnom stanju i zaista revolucionarnom proizvodu.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Mon Nov 17, 2008 9:14 am

Ajmo i jedan pogled iz ugla korisnika!

WC I sam posedovao u dve veličine (4 i 6), nisu mi odgovarale, bio sam totalno nezodovoljan sa njima na svim štapovima na kojima sam ih koristio i obe sam poklonio!!!

WC II je jedna od najboljih univerzalnih WF struna koje sam ikada probao!!! Sigurno prva sledeća koju ću kupiti, probao sam je na mnogo štapova!!!

NISU NI NALIK - slično im je samo ime!!! Mada iskreno mislim da nije ni u čemu revolucionarno nova - jednostavno je izvanredno projektovana i urađena.
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

St.Igor
fly fisherman

Postby St.Igor » Tue Nov 18, 2008 7:23 pm

WC I sam posedovao u dve veličine (4 i 6)

mozda je petica prava stvar :grin:
Nije glava za broj teza vec body od glave

u pravu si
Ja trenutno pecam sa WC I WF5F koju sam prethodno probao na pecanju i posle toga kupio od Smiljketa, znaci nisam se zajebo, pa da se sad vadim, struna mi odgovara i zadovoljan sam . WC II sam mislim probao na S4 (vl.simpson H) cini mi se na plavom camcu i kombo je :lud: :lud: Elem poenta je da svi pljuju po WC I a meni se svidja pa se pitam da nisam i ja :lud: :lud: i zato sam uporedjivao izgled jedne i druge i ispade da su iste bar sam tako mislio ,a evo i zasto:
WCII #6
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
FFF FCI

St.Igor
fly fisherman

Postby St.Igor » Tue Nov 18, 2008 7:27 pm

pozadina kutije WCI WF5F
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
FFF FCI

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Nov 18, 2008 8:06 pm

Igore evo ti od prvobitne petice WC (hajde da kazemo 1)

Image

E sad to sto si ti kupio od Smiljketa moze da bude ili greska na slici ili neka prelazna varijanta strune, ali ova moja slika je definitivno WC1 WF5F!
I nemam pojma ko je rekao da je WC bila losa struna pa ona je i prva donela revoluciju, ali je cinjenica da je teze bilo naci kom stapu lezi. Ono sto je sigurno napredovalo se u svemu, narocito u omotacu pa je WCII super mekana struna i memory free. U ovom drugom, vrlo blizu Sharky-ja koji je stvarno ludacki po pitanju memorije.

St.Igor
fly fisherman

Postby St.Igor » Tue Nov 18, 2008 8:11 pm

Ma ko zna sta sve valjevci pakuju po podrumima , mozda su smiljke i kiza radili na nekom svom projektu :lol: :lol:
FFF FCI

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Nov 18, 2008 8:21 pm

Ne bre nije zezanje, nisam nista slicno mislio. Pomislih na gresku na slici, mozda za ceo broj strune. Ajd' bas si me zaintrigirao pa cu da probam da pojurim o cemu se radi.

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Tue Nov 18, 2008 9:38 pm

Nema nikakve zabune ljudi! Da vam uštedim dragoceno vreme i da ne lutate po belosvetskim forumima ...

Ova mala crno-bela shema je profil stare, prvobitne WC strune. Ona je dva puta menjala oblik, profil i omotač, sve do sadašnje WCII: jednom 1999, potom 2002/2003 da bi konačno završila kao WCII u novije vreme. Suština je u tome da je prvobitna WC struna bila tipična distance struna! Njome su pobeđivali na turnirima Tom Rowland (sada poznati tarpon vodič na Floridi) i Mike Bostwick (Boulder, Colorado). Letela je kao luda, jer je imala mnogo oštrije prelaze između konusa, što se na shemi lepo vidi. Međutim, istorijski pomak je napravljen kada je RIO počeo samostalno da pravi strune (bez posredstva Cortlanda) početkom 2002. Prelazi među multiplim konusima su produženi, i to svaki za oko 100%. Time se dobila elegantgnija struna, kojom se i dalje baca daleko ali sa više osećaja finoće u vazduhu. To je jednokolorna WC struna čiju je zadnju stranu kutije prikačio St.Igor. Mnogima je ta struna fantastična, u zavisnosti od toga koji se štap koristio. Obično su brzi XP štapovi "voleli" ovu novu, tada "remodeliranu" WC strunu. Međutim, poslednje poboljšanje je s pravom revolucionarno! Ta struna sada je omiljena svakom štapu na planeti, dakle, potpuno univerzalna. Prelazi su i dalje ultrafini, skoro neprimetni, dok je kompletan promer (prečnik) strune uži (manji otpor kroz provodnike - bolji i lakši kliz!) plus savršeni i tanki omotač (coating) lično mislim, najbolji na svetu! Preko njega, udarena je nova ultra slick glazura XS (extreme slickness) koja struni zaista daje onaj "staklasti" izgled, nekada viđen samo kod starih dobrih Orvis Long Belly HiD struna (ne proizvode se već 20 godina). Plus, tu je još i dvobojnost, na desetak metara, koja pomaže kao marker za loading, opterećenje, podizanje, rolovanje, switchovanje, speyovanje, manipulaciju i ostalo. Ima najmanju memoriju od svih struna sa PVC omotačem, i to samo zahvaljujući posebnoj tehnologiji izrade ultra-tankih omotača! Kod takvih struna dominiraj srž od upredenih dakrona (core), koji kod WCII imaju i značajan sadržaj svilenih vlakana. Dakle, dominantna je unutrašnja komponenta a ne spoljašnja. Probajte da zasečete omotač pa ćete videti koliko je tanak. To je dobrim delom razlog zašto je ova struna tako fina, mekana, stabilna, bez memorije i jednom rečju - omiljena! Kod mnogih drugih struna dominira omotač (coating) a ne srž, središte (core) kao što su mnoge SA (MED recimo, XXD bivši, mnoge 3M) ali i Airflo, skoro sve nove Orvisove i ama baš sve Cortlandove! Takve strune imaju značajno deblji PVC omotač, što strunu čini preterano "plastičnom", grubom, debelom, sa puno memorije ... što ne valja! Čak i srž prave od monofilnog PVCa, što je po meni katastrofalno! Ustvari, WCII ali i skoro sve ostale RIO strune za slatkovodni ribolov, imaju dominantni core od upredenih vlakana dakrona i svile, i time su se u finoći približile starim dobrim upredenim strunama za bambus štapove, koje koštaju po 200 evra komad! (vidi topic o tome, Boban lepo napisao!). Imao sam razgovor sa Bernardom Ramanauskasom na tu temu, i lepo me je obradovao kada mi je rekao da na svoje čuvene bambuse redovno stavlja RIO WCII! To je samo još jedan u nizu dokaza koliko je ova struna provereno dobrog kvaliteta i performansi!

Eto toliko.

Ubiće me Sajmon kada čuje da otkrivam ove "RIO gurmanluke" to bloody Serbian bastards! Ali, brat Škot sve prašta. Dovešću ga jednog dana ovamo, da nam podeli par stotina komada WCa. A do tada, pravac Banovo Brdo, tamo je najbolja moguća cena RIO struna na planeti, verujte! (Milojeviću, hoću extra honorar za ovaj advertajzing :lol: ).

Alex Ivanovic
RIO Pro (između ostalog)

St.Igor
fly fisherman

Postby St.Igor » Tue Nov 18, 2008 10:03 pm

Nema nikakve zabune ljudi! Da vam uštedim dragoceno vreme i da ne lutate po belosvetskim forumima ...

Ova mala crno-bela shema je profil stare, prvobitne WC strune. Ona je dva puta menjala oblik, profil i omotač, sve do sadašnje WCII: jednom 1999, potom 2002/2003 da bi konačno završila kao WCII u novije vreme. Suština je u tome da je prvobitna WC struna bila tipična distance struna! Njome su pobeđivali na turnirima Tom Rowland (sada poznati tarpon vodič na Floridi) i Mike Bostwick (Boulder, Colorado). Letela je kao luda, jer je imala mnogo oštrije prelaze između konusa, što se na shemi lepo vidi. Međutim, istorijski pomak je napravljen kada je RIO počeo samostalno da pravi strune (bez posredstva Cortlanda) početkom 2002. Prelazi među multiplim konusima su produženi, i to svaki za oko 100%. Time se dobila elegantgnija struna, kojom se i dalje baca daleko ali sa više osećaja finoće u vazduhu. To je jednokolorna WC struna čiju je zadnju stranu kutije prikačio St.Igor. Mnogima je ta struna fantastična, u zavisnosti od toga koji se štap koristio. Obično su brzi XP štapovi "voleli" ovu novu, tada "remodeliranu" WC strunu. Međutim, poslednje poboljšanje je s pravom revolucionarno! Ta struna sada je omiljena svakom štapu na planeti, dakle, potpuno univerzalna. Prelazi su i dalje ultrafini, skoro neprimetni, dok je kompletan promer (prečnik) strune uži (manji otpor kroz provodnike - bolji i lakši kliz!) plus savršeni i tanki omotač (coating) lično mislim, najbolji na svetu! Preko njega, udarena je nova ultra slick glazura XS (extreme slickness) koja struni zaista daje onaj "staklasti" izgled, nekada viđen samo kod starih dobrih Orvis Long Belly HiD struna (ne proizvode se već 20 godina). Plus, tu je još i dvobojnost, na desetak metara, koja pomaže kao marker za loading, opterećenje, podizanje, rolovanje, switchovanje, speyovanje, manipulaciju i ostalo. Ima najmanju memoriju od svih struna sa PVC omotačem, i to samo zahvaljujući posebnoj tehnologiji izrade ultra-tankih omotača! Kod takvih struna dominiraj srž od upredenih dakrona (core), koji kod WCII imaju i značajan sadržaj svilenih vlakana. Dakle, dominantna je unutrašnja komponenta a ne spoljašnja. Probajte da zasečete omotač pa ćete videti koliko je tanak. To je dobrim delom razlog zašto je ova struna tako fina, mekana, stabilna, bez memorije i jednom rečju - omiljena! Kod mnogih drugih struna dominira omotač (coating) a ne srž, središte (core) kao što su mnoge SA (MED recimo, XXD bivši, mnoge 3M) ali i Airflo, skoro sve nove Orvisove i ama baš sve Cortlandove! Takve strune imaju značajno deblji PVC omotač, što strunu čini preterano "plastičnom", grubom, debelom, sa puno memorije ... što ne valja! Čak i srž prave od monofilnog PVCa, što je po meni katastrofalno! Ustvari, WCII ali i skoro sve ostale RIO strune za slatkovodni ribolov, imaju dominantni core od upredenih vlakana dakrona i svile, i time su se u finoći približile starim dobrim upredenim strunama za bambus štapove, koje koštaju po 200 evra komad! (vidi topic o tome, Boban lepo napisao!). Imao sam razgovor sa Bernardom Ramanauskasom na tu temu, i lepo me je obradovao kada mi je rekao da na svoje čuvene bambuse redovno stavlja RIO WCII! To je samo još jedan u nizu dokaza koliko je ova struna provereno dobrog kvaliteta i performansi!

Eto toliko.

Ubiće me Sajmon kada čuje da otkrivam ove "RIO gurmanluke" to bloody Serbian bastards! Ali, brat Škot sve prašta. Dovešću ga jednog dana ovamo, da nam podeli par stotina komada WCa. A do tada, pravac Banovo Brdo, tamo je najbolja moguća cena RIO struna na planeti, verujte! (Milojeviću, hoću extra honorar za ovaj advertajzing :lol: ).

Alex Ivanovic
RIO Pro (između ostalog)

E neka si nam rekao!
Igor Stankovic ,ponavljac( izmedju ostalog)
FFF FCI

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Nov 18, 2008 10:11 pm

'ebiga i sta sad jos da pricamo o WC :(

Salim se naravno, kompletan odgovor i to kakav! Milo mi je sto se obistinila i moja pretpostavka da se radilo o nekom od prelaznih resenja jer je WC poboljsavan u hodu.
Dobices leblebije i to 100g za promociju, nemam vise teska su vremena :lol:

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Tue Nov 18, 2008 10:18 pm

Dobices leblebije i to 100g za promociju, nemam vise teska su vremena

Ubi nas ova globalna ekonomska kriza! A jel' mogu leblebije sa suvim grožđem?

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Nov 18, 2008 10:36 pm

Oskudacija! :lol:

VladaBG
guide

Postby VladaBG » Wed Nov 19, 2008 9:03 am

Pare su danas skupe!!! 8)
Meni nije problem da idem na posao, samo mi je pun k***c da cekam osam sati da idem kuci!

ranko
guide

Postby ranko » Wed Nov 19, 2008 11:19 am

Posle ovako lepog i iscrpnog odgovora:koji je onda taj mušičar koji može da gleda tako kvalitetnu strunu a da je ne kupi nekada sam molio i Kurtu i Murtu da mi donesu sa zapada neki kanap a sada nam je sve bukvalno pored nosa pa se još razmišljamo nekada vredi i pozajmiti novac i kupiti pravu i kvalitetnu stvar da se nebi sutra kajali bistro, Ranko.

Davor
fly fisherman

Postby Davor » Wed Nov 19, 2008 10:58 pm

Mogu samo da potvrdim kvalitet strune WCII,ubjedljivo najbolja koju sam dosad koristio.A tako tvrde i moji prijatelji sa kojima musicarim svi koristimo istu i svi smo nego vise :) :) :)

Return to “Strune”