Sjebana struna

Kanapi, predvezi, tipeti, podloge
maric
instructor

Sjebana struna

Postby maric » Tue Sep 10, 2013 8:09 pm

Desio mi se peh na Rio Gold struni..pecao sam dva dana na Drini sa njom i danas odem na Gradac i desi mi se da je silk od tipeta napravio urez na 1,5m od konektora i popizdeo sam..da li postoji neka varijanta da se to sanira i da li da je skratim ( mada verujem da ce svi reci NEEEE :) )

EsoX
Carp Ninja!

Re: Sjebana struna

Postby EsoX » Tue Sep 10, 2013 9:19 pm

Jel mozes da slikas pa da okacis sliku?

Inace u najgoroj situaciji ako si bas odvalio dobro parce coatinga sa nje, preseces je na tom mestu, zavaris je uz pomoc fenom na vreli vazduh i termo skupljajucim buzirom i opusteno pecas sa njim dalje :) Ja vec trecu sezonu pecam sa jednom tako varenom strunom i spoj bez problema drzi proletos je izdrzao par lepih sarana..
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

maric
instructor

Postby maric » Tue Sep 10, 2013 9:45 pm

Ma ne mogu da slikam losa mi kamera na mobu u pm..zasekao sam lepo jbg..pokusacu sa onom Simpsonovom varijantom burzir navucem i zagrevam i posle skinem burzir..ako nista ostace mi za Gradac :)a za Drinu se juri nesto drugo mada je na Ross legla ko budali samar :(

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Wed Sep 11, 2013 9:46 am

mozes da na tom mestu naneses malo Loon UV Knot, Stromsure, Liquid Ruber itd...

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Thu Sep 12, 2013 1:47 pm

maric wrote:Ma ne mogu da slikam losa mi kamera na mobu u pm..zasekao sam lepo jbg..pokusacu sa onom Simpsonovom varijantom burzir navucem i zagrevam i posle skinem burzir..ako nista ostace mi za Gradac :)a za Drinu se juri nesto drugo mada je na Ross legla ko budali samar :(

Ista stvar mi se desila sa istom strunom prije dvije godine...
Isto sam uradio sa sa buzirom i samo jos vise sjebao strunu... Radi se o tome da Rio strune imaju dosta meksi Coating i vrlo su osjetljive na toplotu... Ja sam nasao klip o tome (ne sjecam se gdje tacno), gdje covjek fino kaze ovo za Rio strune i ja opet uradim to i naravno unistim je na tom mjestu... Ako nije puno zasjecena, ostavi kako jeste i pecaj tako, Core sigurno nece puci ako je struna samo malo zasjecena...
Mušičarski klub "SOVJAK"- Banja Luka
http://sovjak.blogspot.com/

maric
instructor

Postby maric » Thu Sep 12, 2013 3:34 pm

Zagrevao sam na sijalicu 100w ( hvala Simpsonu) i sredio sam je koliko toliko..bolje je nego da sam onako ostavio..ako se razjebe ima da odsecem tih 60cm strune ionako joj je glava 13,5m :)

rango
fly fisherman

Postby rango » Sun Sep 03, 2017 4:51 pm

Odradio sam popravku zasecenog koatinga sa buzirom i grejanjem. Estetski izgleda odlicno videcemo da li utice na dugotrajnost.

Return to “Strune”