March brown

Nimfe jednodnevki i majskih mušica
flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sun Feb 24, 2008 1:12 am

sumadinac wrote:P.S. Malo sam otisao off, ovi komentari vezani su i za onu diskusiju o onim bas realisticnim muvama!

Pa i jesu ti komentari za tamo!
Koliko vidim musice koje smo stavili Bogi i ja nisu uopste komplikovane, cak sta vise jednostavne su samo treba im prici iz pravog ugla, neki to lose vide pa nastaju ovakve diskusije. Ako hocete da stavljamo muve tipa "tirolac" nema problema.. ali pazite na stvar da necemo podstreci clanove na ovaj hobi, necemo imati musice koje su lovne svuda po svetu i necemo imati sto verniji oblik a da opet nije realisticna.

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sun Feb 24, 2008 1:31 am

sumadinac wrote:Znao sam da ce ovo da protumacite kao prozivke, ali nije to namera. Radojice mislim da je ovo najjednostavnija muva, po meni, vezuje se za 3 minuta, dosta je trajna i lovna. Nisam imao nameru nekog da prozivam, nego se malo zezam, a uz to iznosim svoje misljenje o "nabudzenim muvama" koje i sam pravim! Ponekad mi padne na pamet misao, pa zasto sedim 15+ minuta, buljim da sto realnije napravim muvu, kad sve to moze jednostavno, brzo, trajno i lovno! :D Ali opet ima ljudi koje najvise interesuje Fly Tying, pa im vezivanje sto realisticnije muve reaguje na adrenalin. Podrzavam sve ovo i cenim, ali nekako sa druge strane opet muve vezujem da bih upecao ribu, pa kad dobro ide ova prosta, zasto da komplikujem zivot! :lol:

P.S. Malo sam otisao off, ovi komentari vezani su i za onu diskusiju o onim bas realisticnim muvama!
Nisam dobio odgovor na prosto pitanje!!! Sta ce ti pokrov na prikazanoj musici, MARTOVKA, kad teziš što prostijem i lakšem vezivanju!!!!!
...a te reke ne daju mi mira...

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sun Feb 24, 2008 1:27 pm

Radojice na razumem nameru tvog posta. Ja sam se malo nasalio sa vama, a vi odmah drvlje i kamenje, ostra pitanja...Lepo sam ti napisao da je po meni ova imitacija martovka najjednostavnija, sa ili bez pokrova ona je za mene jednostavna, veze se za 2-3minuta. Dalje ispade da kudim vase muve i da vucem na stranu tirolkasa koje i sam ne volim da vidim, a sto je najgore da pretendujem da se postavljaju tirolkaske muve. Boze sacuvaj. Samo sam malo prokomentarisao, izneo svoje misljenje, a ne pljuvao i ponizavao vase imitavije.

P.S. Ispascu crna ovca ponovo, pa da ne bih upropastio temu, ovim zavrsavam!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Feb 24, 2008 2:29 pm

Ma neces Sumi da ispadas ovca cak ni crna :D . Opusti se sta ti je cim te neko malo "nacepi" ti se cveljas :lol:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sun Feb 24, 2008 4:18 pm

sumadinac wrote:Radojice na razumem nameru tvog posta. Ja sam se malo nasalio sa vama, a vi odmah drvlje i kamenje, ostra pitanja...Lepo sam ti napisao da je po meni ova imitacija martovka najjednostavnija, sa ili bez pokrova ona je za mene jednostavna, veze se za 2-3minuta. Dalje ispade da kudim vase muve i da vucem na stranu tirolkasa koje i sam ne volim da vidim, a sto je najgore da pretendujem da se postavljaju tirolkaske muve. Boze sacuvaj. Samo sam malo prokomentarisao, izneo svoje misljenje, a ne pljuvao i ponizavao vase imitavije.

P.S. Ispascu crna ovca ponovo, pa da ne bih upropastio temu, ovim zavrsavam!
Sumi ama baš nikakvu kritiku nisam ti uputio,pitao te za grudni pokriv muve koji smatram suvisnim,jer može i prostije, i ja tako radim,ali!? Vezačka umeća kolega lepo je videti na ovakvim forumima jer je to kao što si rekao LEP HOBI mnogih nas!!! Na tvoje I niti bilo čije kreacije nemam ama baš nikakvu zamerku,jer i nemam pravo na to! Jer svako od nas lovi na ono našta voli! Neznam te,nadam se ne još zadugo :wink: I stoga ne mogu da kažem ama baš ništa o tvom umeću u ribolovu! Što se tiče tvojih muva,kapa dole jer vidim da si rastao na vodi!! Nemoj nešto od ovog da protumačiš POGREŠNO!!!Pozdrav i vidimo se na vodi!! :wink:

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sun Feb 24, 2008 4:20 pm

Ma nije to u pitanju imam ja jezik i te kako da se branim :D , nego necu da nastavljam diskusiju vezanu za jednostavnost u vezivanju u temi o nimfi March Brown, ima ljudi koje ovo interesuje, a da ih ja skrecem sa teme, jos gore kvarim i vodim u propast temu.

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sun Feb 24, 2008 4:24 pm

sumadinac wrote:Ma nije to u pitanju imam ja jezik i te kako da se branim :D , nego necu da nastavljam diskusiju vezanu za jednostavnost u vezivanju u temi o nimfi March Brown, ima ljudi koje ovo interesuje, a da ih ja skrecem sa teme, jos gore kvarim i vodim u propast temu.
Zašto? Ja ipak mislim da tvoja saznanja o ribama,ribolovu,muvama,lovu sa njima,...mogu u mnogome da pomognu našim kolegama!!!

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sun Feb 24, 2008 4:37 pm

Taman posla da sam pomislio da nesto lose, nego mislim da nije mesto da o ovome pricamo ovde. Ja sam promasio temu.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Feb 29, 2008 4:05 am

sumadinac wrote:Ljudi mnogo nesto komplikujete, kakva su vam iskustva sa tim muvama, ja na ovo moje hvatam ribu-prosto ali jebitacno! :D

Jel valja :wink:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Sale_Zupa
instructor

martovka

Postby Sale_Zupa » Fri Feb 29, 2008 10:36 pm

ovako je ja vidim
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat May 03, 2008 1:43 am

spavate :lol:

flydoc
Zlo sa Vlasini

Re: March brown

Postby flydoc » Fri Oct 31, 2008 3:55 am

Nista bre nemotate, sta vam je?
Image ImageImage

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat Nov 01, 2008 4:55 am

March brown emerger
Image ImageImage

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat Nov 01, 2008 8:58 am

Da nisi poranio?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sun Nov 02, 2008 2:03 am

simpson H wrote:Da nisi poranio?

Jos malo pa je za sve rano :lolol:
Image ImageImage

Return to “Mayfly”