March brown

Nimfe jednodnevki i majskih mušica
flydoc
Zlo sa Vlasini

March brown

Postby flydoc » Fri Feb 22, 2008 2:04 am

Ajmo malo ovih, jos malo pa udarna muva u ovom periodu.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Fri Feb 22, 2008 9:42 am

Zabranjeno ti je da postujes do daljnjega! Tacnije, dok ne vidim selekciju ovakvih u mojoj torbi ...

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Re: March brown

Postby Bogi » Fri Feb 22, 2008 1:43 pm

flydoc wrote:Ajmo malo ovih, jos malo pa udarna muva u ovom periodu.

a doc tako treba malo muva za početak sezone...........odlično odlično..... :wink: ja vidim da mi nešto fali u kutiji za muve.......... :lol:

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Fri Feb 22, 2008 2:32 pm

Evo i mog skromnog doprinosa.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Fri Feb 22, 2008 7:03 pm

da se priključim.............

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Fri Feb 22, 2008 7:04 pm

:roll:

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Fri Feb 22, 2008 7:06 pm

Bogi wrote::roll:

samo što ne poleti ...........kao lasta.......... :lol: :lol: :lol:

Fly Daddy
fly fisherman

Postby Fly Daddy » Fri Feb 22, 2008 10:30 pm

Odlicno :ahah-fish: :ahah-fish:
Fly cast (riranje)

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Fri Feb 22, 2008 10:57 pm

Ljudi mnogo nesto komplikujete, kakva su vam iskustva sa tim muvama, ja na ovo moje hvatam ribu-prosto ali jebitacno! :D

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sat Feb 23, 2008 12:43 am

sumadinac wrote:Ljudi mnogo nesto komplikujete, kakva su vam iskustva sa tim muvama, ja na ovo moje hvatam ribu-prosto ali jebitacno! :D

ma slaba su nama iskustva mi samo pravimo lepe na oko, muve........... :wink: izvini šumi ali šta misliš kakva iskustva imam sa 60-70 izlazaka na pastrmske vode, pogotovo sa muvama, treba imati ovakve muve u kolekciji ali to istovremeno i ne znači da će da love svaki dan, jednostavno dođe i njima vreme u onim danima kad je riba i te kako probirljiva........svi mi imamo i mnogo jednostavnije muve ali nekome ovakva kombinacija jednostavno pomogne da napravi i iskombinuje neku svoju kreaciju čak i prostiju od ove zato ovaj forum i služi.........npr. tvoja muva sa perlom loviće i samo sa dabingom bez rebara bilo kakvih nogu i kr. pupoljaka što znači još jednostavnije ali ipak svi mi imamo kojekakve ideje u vezi muva i svi na različit način to realizujemo....od svega toga je najbitnije da ona lovi kaka god da je............

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat Feb 23, 2008 3:53 am

Alexa wrote:Zabranjeno ti je da postujes do daljnjega! Tacnije, dok ne vidim selekciju ovakvih u mojoj torbi ...

Pa ovo su za tebe profesore! nesalim se :wink:

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sat Feb 23, 2008 3:44 pm

Bogi wrote:
sumadinac wrote:Ljudi mnogo nesto komplikujete, kakva su vam iskustva sa tim muvama, ja na ovo moje hvatam ribu-prosto ali jebitacno! :D

ma slaba su nama iskustva mi samo pravimo lepe na oko, muve........... :wink: izvini šumi ali šta misliš kakva iskustva imam sa 60-70 izlazaka na pastrmske vode, pogotovo sa muvama, treba imati ovakve muve u kolekciji ali to istovremeno i ne znači da će da love svaki dan, jednostavno dođe i njima vreme u onim danima kad je riba i te kako probirljiva........svi mi imamo i mnogo jednostavnije muve ali nekome ovakva kombinacija jednostavno pomogne da napravi i iskombinuje neku svoju kreaciju čak i prostiju od ove zato ovaj forum i služi.........npr. tvoja muva sa perlom loviće i samo sa dabingom bez rebara bilo kakvih nogu i kr. pupoljaka što znači još jednostavnije ali ipak svi mi imamo kojekakve ideje u vezi muva i svi na različit način to realizujemo....od svega toga je najbitnije da ona lovi kaka god da je............

Salim se Bogi, naravno da i ja imam nekih takvih slozenih kreacija koje zahtevaju mnogo vise vremena nego sto mogu da pruze uzitka. Naravno da jos jednom naglasavam koliko moze daleko da ode ovaj hobi, to je neverovatno. Ovo sam rekao i kada je bilo reci o onim realisticnim muvama koje su jedno malo umetnicko delo. Sve sam ovo probao i isprobao, pojedine moje muve su vremenom od slozenog sastava spale samo na nekoliko matarijala. Volim jednostavnost i upotrebljivost. Nemoj te ovo pogresno da svatite. Dok nisam shvatio konacnu svrh muve, mislio sam da sto vise materijala ntrpam, nesminkam istu...da ce bolje loviti, vreme je ucinilo svoje pa su pojedine muve kod mene dobile na jednostavnosti i lovnosti.

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sat Feb 23, 2008 7:00 pm

8) :shock: :wink: :lol:
Last edited by Radojica-pop on Sat Feb 23, 2008 7:06 pm, edited 1 time in total.
...a te reke ne daju mi mira...

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sat Feb 23, 2008 7:06 pm

sumadinac wrote:
Salim se Bogi, naravno da i ja imam nekih takvih slozenih kreacija koje zahtevaju mnogo vise vremena nego sto mogu da pruze uzitka. Naravno da jos jednom naglasavam koliko moze daleko da ode ovaj hobi, to je neverovatno. Ovo sam rekao i kada je bilo reci o onim realisticnim muvama koje su jedno malo umetnicko delo. Sve sam ovo probao i isprobao, pojedine moje muve su vremenom od slozenog sastava spale samo na nekoliko matarijala. Volim jednostavnost i upotrebljivost. Nemoj te ovo pogresno da svatite. Dok nisam shvatio konacnu svrh muve, mislio sam da sto vise materijala ntrpam, nesminkam istu...da ce bolje loviti, vreme je ucinilo svoje pa su pojedine muve kod mene dobile na jednostavnosti i lovnosti.
Da se priključim diskusiji! A staće ti pokrov na tvojoj imitaciji zlatnoglave martovke, kad težis pojednostavljenju izrade muva!!? Po meni on je suvisan!!!!
...a te reke ne daju mi mira...

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sat Feb 23, 2008 9:03 pm

Znao sam da ce ovo da protumacite kao prozivke, ali nije to namera. Radojice mislim da je ovo najjednostavnija muva, po meni, vezuje se za 3 minuta, dosta je trajna i lovna. Nisam imao nameru nekog da prozivam, nego se malo zezam, a uz to iznosim svoje misljenje o "nabudzenim muvama" koje i sam pravim! Ponekad mi padne na pamet misao, pa zasto sedim 15+ minuta, buljim da sto realnije napravim muvu, kad sve to moze jednostavno, brzo, trajno i lovno! :D Ali opet ima ljudi koje najvise interesuje Fly Tying, pa im vezivanje sto realisticnije muve reaguje na adrenalin. Podrzavam sve ovo i cenim, ali nekako sa druge strane opet muve vezujem da bih upecao ribu, pa kad dobro ide ova prosta, zasto da komplikujem zivot! :lol:

P.S. Malo sam otisao off, ovi komentari vezani su i za onu diskusiju o onim bas realisticnim muvama!

Return to “Mayfly”